O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Vyhodnocení prosincového kvízu, 02.12.2015 20:25, alesjirsa(m), (Kvízy)

Byl to zajímavý souboj. Chorcheee ho nakonec rozsekl správným určením jedničky. Další nejrychlejší v souladu s druhou největší úspěšností byl Sley, který se tedy dostává na druhou příčku. Minutu po něm si vevanek opravila 4. a 5., a proto získává třetí místo.
Správné odpovědi:
1. Penízovka Cookeova - Největší kvízová hádanka. Roste na starých loňských plodnicích hub. Od podobných druhů se liší právě sklerociem, který byl na fotce vyobrazen (Penízovka hlíznatá s jiným tvarem a barvou sklerocia a penízovka třásnitá s úplnou absencí sklerocia).
2. Měkkouš kadeřavý - S tím jste si poradili dobře.
3. Helmovka mléčná - Význačná tím, že po poranění roní bílé mléko.
4. Síťkovec načervenalý - Jednou tam padl i síťkovec trojbarevný, který má však protáhlejší póry.
5. Prlina rolní - Na začátku se vevanek a Joska trefili aspoň to téže čeledi (Brutnákovité).

Posílám obrázek. Jak jinak než s rámečkem.

Re: Vyhodnocení prosincového kvízu, 02.12.2015 20:29, basset(m), (Kvízy)

.. a co skoba na zavěšení

Re: Re: Vyhodnocení prosincového kvízu, 02.12.2015 20:31, Tori(m), (Kvízy)

Tu také dostává vítěz. :D

Re: Re: Vyhodnocení prosincového kvízu, 02.12.2015 20:31, alesjirsa(m), (Kvízy)

Díky za radu, příště možná přidělám.

Re: Vyhodnocení prosincového kvízu, 02.12.2015 20:29, chorcheee(m), (Kvízy)

Díky. Vidíš, říkal jsem, že 2 hodiny je rozumný termín (za dva dny bude kvíz tak hluboko, že už k němu stejně nikdo nebude sjíždět...).

Re: Re: Vyhodnocení prosincového kvízu, 02.12.2015 20:40, basset(m), (Kvízy)

Přepneš na Kvízy, klikneš na Pouze vlákna a Tvé vítězství bude vidět ještě dlóóóóuho

Re: Re: Re: Vyhodnocení prosincového kvízu, 02.12.2015 20:44, Sley, (Kvízy)

Možná jsem poněkud zabržděnej, ale kde se přepíná na kvízy? Já tady nic takovýho nevidím...
A když už jsem u těch blbejch otázek (jsem tu pořád celkem novic) , proč máte někteří za jménem v závorce (m)? To jako že jste muži? A proč tam teda třeba vevanek nebo Tori nemají (ž)?

Re: Re: Re: Re: Vyhodnocení prosincového kvízu, 02.12.2015 20:48, alesjirsa(m), (Kvízy)

To je docela vtipné - muži, ženy. (m), pokud se nemýlím, znamená moderátor.

A to zobrazení jednotlivých kategorií (Houby, Příroda, Fotografování, Kvízy) je pod "Přidat nový příspěvek".

Re: Re: Re: Re: Re: Vyhodnocení prosincového kvízu, 02.12.2015 20:51, chorcheee(m), (Kvízy)

Sley je vtipný .

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vyhodnocení prosincového kvízu, 02.12.2015 21:02, basset(m), (Kvízy)

jj, Sley zjistil, že za jménem nemá nic Že by bezpohlavní

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vyhodnocení prosincového kvízu, 02.12.2015 21:34, Zdeno(m), (Kvízy)

Za jménem by to tolik nevadilo...

Re: Re: Re: Re: Vyhodnocení prosincového kvízu, 02.12.2015 20:51, basset(m), (Kvízy)

v Galerii a diskuse je vpravo takové okénko Zobrazit kategorie, tam si vybereš

vše
O přírodě
Houby
O fotografování
Kvízy

To je filtr na příspěvky. Kategorii lze vybrat při vytváření příspěvku, popř. jí lze změnit dodatečně.

(m) - značka pro moderátora, který o má o něco větší pravá přístupu na stránkách než ostatní uživatelé

Re: Re: Re: Re: Re: Vyhodnocení prosincového kvízu, 02.12.2015 21:07, Sley, (Kvízy)

Já tam právě žádný "Zobrazit kategorie" nemám
Jestli to není tím, že nejsem ani (m) ani (ž)
EDIT: Beru zpět, už jsem to našel!

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vyhodnocení prosincového kvízu, 02.12.2015 21:16, Zdeno(m), (Kvízy)

Hm, Ty nikdy nezklameš. A sewer je dopředu nahoru...

Re: Re: Re: Re: Re: Vyhodnocení prosincového kvízu, 02.12.2015 21:35, Zdeno(m), (Kvízy)

I tady je, Sleyi, kariérní řád a udělují se tituly...

Re: Re: Re: Vyhodnocení prosincového kvízu, 02.12.2015 20:45, alesjirsa(m), (Kvízy)

Jo, přesně do pátku, kdy dá Zdeno nový kvíz.

Re: Vyhodnocení prosincového kvízu, 03.12.2015 00:27, Kraken(m), (Kvízy)

Gratulace vítězi! škoda, že jsem se po vložení svého tipu odpojil od sítě, Jamese Cooka bych možná dal...

Re: Vyhodnocení prosincového kvízu, 02.12.2015 20:57, alesjirsa(m), (Kvízy)

Ještě přidám fotku penízovky Cookeovy (Collybia cookei) jako celkové skupiny, z které pochází to sklerocium.
Nejedná se o nijak zvlášť hojnou houbu, takže mě její nález potěšil.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30