O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Tento způsob sezóny zdá se mi..., 19.10.2015 20:24, P.T.(m), (Houby)

Hezký večer, letošní rok je velmi svérázný, ale potom, co letos podruhé zapršelo, se snad blýská na lepší časy. U nás je to zatím hlavně o houbách dřevních, ale místy už vyráží podeštná droboť, penízovky, špičky apod. V neděli jsem tradičně zabrousil do údolí potoka Fialy, jež se skrzevá Desinku, Loučnou a Labe hrdinně vlévá do Severního moře. Nejhojnější houbou byla vedle třepenitky svazčité václavka hlíznatá. Zde na olšovém pařezu.

Re: Tento způsob sezóny zdá se mi..., 19.10.2015 20:38, chorcheee(m), (Houby)

A navíc v telce říkali, že se má na víkend oteplit až na 19 °C. Ale jestli zase nekacají. Pravda prý začíná tam, kde končí signál (České) televize .

Re: Tento způsob sezóny zdá se mi..., 19.10.2015 20:24, P.T.(m), (Houby)

Outkovku pestrou nacházíme celý rok, ale ne pokaždé je v perfektní kondici a tedy vybízející k fotce.

Re: Tento způsob sezóny zdá se mi..., 19.10.2015 20:24, P.T.(m), (Houby)

Neprostupného outkovčina příkrovu se nezalekla helmovka tuhonohá svou cestu si zdárně našla.

Re: Tento způsob sezóny zdá se mi..., 19.10.2015 20:24, P.T.(m), (Houby)

Tuhle drobnou helmovku modrošedé barvy, které rostla na borce lipového pařezu, neznám. Třeba někdo poradí.

Re: Re: Tento způsob sezóny zdá se mi..., 19.10.2015 21:17, basset(m), (Houby)

zkus Mycena pseudocorticola, helmovka koromilná

Re: Re: Re: Tento způsob sezóny zdá se mi..., 19.10.2015 21:51, P.T.(m), (Houby)

Díky, už se na mě z více stran tohle jméno sneslo, takže to snad bude ona.

Re: Re: Re: Re: Tento způsob sezóny zdá se mi..., 20.10.2015 16:20, Patrik(m), (Houby)

Měla by, jinak kategorie EN. Už jsem ju letos našel 2X.

Re: Tento způsob sezóny zdá se mi..., 19.10.2015 20:24, P.T.(m), (Houby)

Ovšem nejvíce potěšila štítovka stinná. Jednak svou krásou, jednak statutem prvonálezu. Zítra druhá monotematičtější půlka.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30