O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Cvičení na téma hlíva olivová, 12.09.2015 20:11, basset(m), (Houby)

à la Zdeno na vycházce s Kryšotem v Rumcajzově. Potkal jsem ho náhodou ráno asi po hodině courání po lese. Vydržel jsem ho doprovázet až do 3 hodin odpoledne.

Re: Cvičení na téma hlíva olivová, 12.09.2015 21:15, Zdeno(m), (Houby)

A co Jessie James, byl též přítomen?

Re: Re: Cvičení na téma hlíva olivová, 12.09.2015 21:18, basset(m), (Houby)

No vidíš, na toho jsem zapomněl. Má zajímavý grif - když páníček fotí, tak si lehne kousek vedle a odpočívá

Re: Re: Re: Cvičení na téma hlíva olivová, 12.09.2015 22:10, Zdeno(m), (Houby)

No mne vždy bouřlivě pozdraví, poškrábe mne, srazí na zem a pošlape mi masečníky...

Re: Re: Re: Re: Cvičení na téma hlíva olivová, 12.09.2015 23:19, basset(m), (Houby)

.. masečníky myslíš všechny dva nebo jenom jednoho ?

Re: Re: Re: Re: Re: Cvičení na téma hlíva olivová, 13.09.2015 07:35, Zdeno(m), (Houby)

Všechny...

Re: Cvičení na téma hlíva olivová, 12.09.2015 23:08, vlk(m), (Houby)

...krásně cvaknuty...

Re: Cvičení na téma hlíva olivová, 12.09.2015 20:11, basset(m), (Houby)

Místo s hlívami byla poslední zastávka. Stejný trs jako na předchozí fotce, ale z jiné strany.

Re: Cvičení na téma hlíva olivová, 12.09.2015 20:11, basset(m), (Houby)

Jiný trs, u kterého jsem stínil slunce vším, čím to šlo - batohem, košíkem, deštníkem a vlastním tělem

Re: Re: Cvičení na téma hlíva olivová, 13.09.2015 17:10, vevanek, (Houby)

Tvá námaha se vyplatila, nádherný trs

Re: Cvičení na téma hlíva olivová, 12.09.2015 20:11, basset(m), (Houby)

A jedna trojice velice fotogenických hub.

Re: Re: Cvičení na téma hlíva olivová, 12.09.2015 20:31, gazela(m), (Houby)

Vida, i v úplně prázdném lese se dá najít něco hezkého

Re: Re: Re: Cvičení na téma hlíva olivová, 12.09.2015 20:49, basset(m), (Houby)

.. úplně prázdný nebyl, ale většinou se našel do košíku od každého druhu jeden jedinec - jeden hřib smrkový, jeden kovář, jeden hřib hnědý, jedna holubinka nazelenalá, ale tři dubáci, pět kolodějů a několik desítek kozáků dubových
Ale viděli jsme hřiby medotrpké, přívěskaté, satany, Le Galové, jednoho rudonacha a dokonce i podloubník siný - ten mě mimořádně potěšil , protože jsem ho viděl poprvé, ostatně stejně jako hlívu olivovou nebo šupinovku nádhernou.
Takže žádný prázdný les, jenom jsou houby holt dost daleko od sebe .

Re: Re: Re: Re: Cvičení na téma hlíva olivová, 12.09.2015 21:17, Zdeno(m), (Houby)

Tomuto stavu sběru říkám tvorba vzorkovníku druhů. Od všeho zpravidla jeden kus...

Re: Re: Re: Re: Re: Cvičení na téma hlíva olivová, 12.09.2015 21:54, karelzbrd(m), (Houby)

hezký, jen se optám, kdo zde sbírá koloděje? Ne že bych je osobně našel do svého košíku, neboť rostou jen u nás ve vsi pod lípami a tak je nechávám osudu. Lesy u nás nejsou svoji kyselostí pro koloděje asi tím pravým ořechovým a ani neznám nikoho, kdo by je kdy natrhal. Přesto, že to někteří tvrdili, vyklubal se z toho vždy kovář. Sbíráte je? Pro mě nepůsobí příliš jedle, třebaže kováře zbožňuji a sbírám. Podobně to mám s václavkami. Fotogenické to tedy jsou, ale na jídlo........brrrrrrrr. Nesedí mi jejich vůně a nepozřu je. Je taky fakt, že například horáka jsem našel v košíku po rodinném houbaření a asi někdy i zbaštil, ale nyní je hájenej i příbuznými.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cvičení na téma hlíva olivová, 12.09.2015 21:59, Zdeno(m), (Houby)

Proti gustu...Václavky konzumuji radostně, je to skvělý matroš do kuchyně, koloději také nepohrdnu. Takové václavky v octu, to je lahůdka...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cvičení na téma hlíva olivová, 12.09.2015 22:06, basset(m), (Houby)

Všechno v octě je lahůdka. Jdu do spíže

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cvičení na téma hlíva olivová, 12.09.2015 22:08, karelzbrd(m), (Houby)

jasně, proti gustu Ani můj strýc nemusí václavky, a je to pan houbař - v octu mi sedí ryzce a je fakt, že koloděje jsem neochutnal a ani k nim nikdy nepřičichl. To je pro mě základ - "čmuch". Doma je s tím sejřím, když jako první k jídlu čichám. Já za to fakt nemůžu. Ale romadur a příbuzní mi nemsrděj:-)

Re: Re: Re: Re: Cvičení na téma hlíva olivová, 12.09.2015 22:22, gazela(m), (Houby)

Víš, já tam byla necelý týden předtím a srovnávám. Zatímco tehdy jsem přinesla hub na rozdávání, tentokrát sotva na jednu večeři. Bohužel ani tu hlívu jsem neviděla.....

Re: Re: Re: Re: Cvičení na téma hlíva olivová, 12.09.2015 22:29, Zdeno(m), (Houby)

Zkusím si tipnout: podloubník u cemenťáku?

Re: Re: Re: Re: Re: Cvičení na téma hlíva olivová, 12.09.2015 23:17, basset(m), (Houby)

Jo, kdybych věděl, kterému rybníku říkáš nebo říkáte cemenťák, tak bych řekl. Ale možná pomůže to, že se tam jde přes louku s ocúny a pak se blbě leze přes potok (kromě Jessi Jamese ), jsou pod olšemi podle potoka. Kryšot říkal, že když se zadaří, jsou jich tam "quanta" Tentokráte jenom kvintet

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cvičení na téma hlíva olivová, 12.09.2015 23:23, Kryšot(m), (Houby)

Ano, je to Cemenťák...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cvičení na téma hlíva olivová, 13.09.2015 07:27, Zdeno(m), (Houby)

Přesný popis. Na té louce roste spousta zajímavé květeny a překročit ten potůček mi už dělá problémy...Hned za potůčkem vpravo jsou ti podloubníci, ale také čechratky olšové...

Re: Re: Re: Re: Re: Cvičení na téma hlíva olivová, 12.09.2015 23:19, Kryšot(m), (Houby)

Vyšly ti ty hlívy pěkně, na to že vylezlo slunce...Tož zavěsím se, ať to zbytečně neodsouvám.. A jak to vypadá, když dva fotí totéž....

Re: Re: Cvičení na téma hlíva olivová, 13.09.2015 16:47, Fanda, (Houby)

Jsou nádherné.

Re: Cvičení na téma hlíva olivová, 12.09.2015 23:20, Kryšot(m), (Houby)

našlo se i několik čerstvých Le Galáků...

Re: Re: Cvičení na téma hlíva olivová, 12.09.2015 23:36, basset(m), (Houby)

.. ukrutné Gé

Re: Re: Cvičení na téma hlíva olivová, 13.09.2015 00:34, Kraken(m), (Houby)

Máte to hoši móc pěkné, hlavně ta hlíva olivová mně dostala!

Re: Cvičení na téma hlíva olivová, 12.09.2015 23:21, Kryšot(m), (Houby)

Ale i penízovka vřetenonohá...


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30