O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Dnešní výprava za hlízenkou orsejovou ., 30.03.2015 16:09, machaon, (O přírodě)

Hlízenka orsejová - Sclerotinia ficariae.

Re: Dnešní výprava za hlízenkou orsejovou ., 30.03.2015 16:09, machaon, (O přírodě)

Hlízenka orsejová - Sclerotinia ficariae.

Re: Dnešní výprava za hlízenkou orsejovou ., 30.03.2015 16:55, machaon, (O přírodě)

..a naposled...

Re: Re: Dnešní výprava za hlízenkou orsejovou ., 30.03.2015 17:35, alesjirsa(m), (O přírodě)

Nádherné. Mám otázku: Dají se druhy hlízenek stoprocentně určit podle rostliny, u níž rostou ?

Re: Re: Re: Dnešní výprava za hlízenkou orsejovou ., 30.03.2015 17:41, Patrik(m), (O přírodě)

Ano, dají, jen je někdy problém je takto určit, zvlášť, když orseje a sasanky vyrůstají obvykle spolu a proto celkem trvá než se sklerocium vyhrabe...já jsem h. orsejové našel jen raz, ale bohužel byl můj nález nic moc

Re: Re: Re: Re: Dnešní výprava za hlízenkou orsejovou ., 30.03.2015 18:19, alesjirsa(m), (O přírodě)

Taky mě to napadlo. Díky. Sasanky už jsem neviděl, ani nepamatuji, ale vím, na jakém místě jsem je nacházel. Orsej nevím, kde roste.

Re: Re: Re: Re: Re: Dnešní výprava za hlízenkou orsejovou ., 30.03.2015 19:07, basset(m), (O přírodě)

Aleši, ještě řekni, že podél Otavy na kraji "Kátouc" směrem na Pracejovice nejsou ani orseje ani sasanky

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dnešní výprava za hlízenkou orsejovou ., 30.03.2015 19:10, Patrik(m), (O přírodě)

To nevykládej, orseje a sasanky jsou kolem vodních toků snad všude!!!

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dnešní výprava za hlízenkou orsejovou ., 31.03.2015 17:29, alesjirsa(m), (O přírodě)

Já už jsem na jaře na procházce v Katovicích hodně dlouho nebyl, tak nevím, ale právě podél řeky Otavy (nevím, jestli to bylo zrovna směrem k Pracejovicím) jsem nacházel sasanky hajní.
Ale někdy si snad udělám čas a zkusím tomu přijít na kloub.

Re: Re: Dnešní výprava za hlízenkou orsejovou ., 30.03.2015 19:21, basset(m), (O přírodě)

Dobrý nález. Loni jsem je orsejové nafotil, když jsem byl pro "medvěda", ale letos tam při první návštěvě ještě nebyly. Teď když napršelo, tak budu na konci týdne snad úspěšnější.

Re: Re: Re: Dnešní výprava za hlízenkou orsejovou ., 30.03.2015 19:24, Patrik(m), (O přírodě)

Já zkusím štěstí i na ty sasankové

Re: Re: Dnešní výprava za hlízenkou orsejovou ., 31.03.2015 12:31, Kraken(m), (O přírodě)

Paráda! u nás ještě orseje nekvetou a i hlízenky se ukážou později než sasankové.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30