O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Pokus nalézt ušíčka v nových revírech , 07.03.2015 19:35, basset(m), (Houby)

po exkurzi u Machaona se nám dnes s Honzou zdařil, i když počet nalezených ušíček byl hóóóódně skromný, vždy tak jedno, dvě někde i tři, ale na několika místech.

Re: Pokus nalézt ušíčka v nových revírech , 07.03.2015 19:35, basset(m), (Houby)

Podobně jsme dopadli i s penízovkami smrkovými. Já našel jenom tyto tři

Re: Pokus nalézt ušíčka v nových revírech , 07.03.2015 19:35, basset(m), (Houby)

Honza našel několik lžíčkovců šiškových a tohoto mi nechal. Všude se uvádí asi toto - roste dosti hojně, jednotlivě i ve skupinách, na starých borových šiškách, obvykle zčásti zanořených v půdě. Tento to zkusil na ne příliš staré smrkové šišce a zcela se mu to zdařilo

Re: Re: Pokus nalézt ušíčka v nových revírech , 07.03.2015 19:47, basset(m), (Houby)

Pro mne dnes vrchol houbovycházky - strmělka ojíněná, Rhizocybe pruinosa (Lasch) Vizzini, G. Moreno, P. Alvarado & Consiglio. Je uvedena v Červeném seznamu jako DD (data deficient) – druh, o němž jsou nedostatečné údaje. Nedávno je zde dával Machaon.

Re: Re: Pokus nalézt ušíčka v nových revírech , 07.03.2015 19:58, alesjirsa(m), (Houby)

Krasavec. To patřilo k tomu lžičkovci.

Re: Re: Pokus nalézt ušíčka v nových revírech , 07.03.2015 20:18, vlk(m), (Houby)

...pecka...gratuluji k nálezu...

Re: Re: Re: Pokus nalézt ušíčka v nových revírech , 07.03.2015 20:34, léto, (Houby)

Pěkný nálezy a fotky.

Re: Re: Pokus nalézt ušíčka v nových revírech , 07.03.2015 20:44, vevanek, (Houby)

Tak tohle se mi moc líbí - týká se lžičkovce.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30