O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Houbová neděle, 02.03.2015 16:22, alesjirsa(m), (Houby)

Ahoj
Tak jsem včera zase měl houbový den. Mohli jste si povšimnout, že je zase, jako každý víkend, "plná" určovna. Doslechl jsem se, že podél trati v Katovicích jsou možná akáty, tak se tam příští neděli půjdu podívat, vy víte proč.
Síťkovec trojbarevný - forma síťkovce načervenalého. Kdo ho ještě nezná, ať ho pozná. Není příliš hojný, ale nacházím ho nyní na dvou místech.

Re: Houbová neděle, 02.03.2015 16:22, alesjirsa(m), (Houby)

Tady mě zajímá tato skvrna na tomto ohňovci rezavém. Je to nějaká parazitující houba, nebo jenom má ohňovec rezavý místy trochu sytější barvy ?

Re: Houbová neděle, 02.03.2015 16:22, alesjirsa(m), (Houby)

Toto bude asi nějaká trepkovitka, tuším. Lze z této fotky určit, jaká ?

Re: Re: Houbová neděle, 02.03.2015 19:18, basset(m), (Houby)

Aleši, jukni na tento odkaz, jsou tam i podobné fotografie stejně seschlých plodnic

Re: Houbová neděle, 02.03.2015 16:23, alesjirsa(m), (Houby)

Ač je zima, holubinky černající se stále někde zdržují a neztrácejí na své mohutnosti.

Re: Houbová neděle, 02.03.2015 16:23, alesjirsa(m), (Houby)

No a jako poslední dám včerejší prvonález. Představoval jsem si, co zase všechno najdu, avšak s touto houbou jsem opravdu nepočítal a dost mě překvapila.
Díval jsem se okolo lísek, jestli zde třeba nenajdu kornici otrubičnatou, poněvadž by to byl též prvonález a najednou kouknu dolů a co nenajdu ? Jehnědka lísková.
A aby toho nebylo málo, ještě onen den jsem se vydal do našeho sadu, jsou tam lísky, a stalo se něco, co jsem nečekal. Nevím, do jaké míry jehnědky lískové rostou, ale shlédl jsem dolů a pod lískou jich byly desítky. Bohužel to byla samá prťata, ta úplně první jehnědka byla o dost větší a také jsem měl už téměř vybitou baterii na foťáku, a špatně se mi ostřily. Žádná se mi nepovedla dobře zaostřit a když jsem se to snažil doostřit na počítači, už mi fotky začínaly šumět. Snad se to příště povede.

Re: Re: Houbová neděle, 02.03.2015 19:45, vlk(m), (Houby)

...gratuluji k Jehnědce...hezký dřevomilky...i ta černající...po dlouhé době ,,klasika,,...

Re: Re: Re: Houbová neděle, 02.03.2015 19:55, alesjirsa(m), (Houby)

Díky ...

Re: Re: Re: Re: Houbová neděle, 02.03.2015 20:04, Pavla, (Houby)

Aleši, takže teď si mě představ jako papouška na Vlkově rameni:"Grrratuluji k jehnědce. Krrásná čerrrnající ..." Pěkné ;)

Re: Re: Re: Re: Re: Houbová neděle, 02.03.2015 20:30, alesjirsa(m), (Houby)

Děkuju za grrratulaci. ;)

Re: Re: Houbová neděle, 05.03.2015 12:56, Hanýžka(m), (Houby)

Gratuluji k jehnědkám, mnoho nálezů jehnědek pod lískami je žel olšových, lískové jsou u nás vzácnější. Bez mikroskopu je jde krásně rozeznat jen pomocí křišťálové koule.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30