O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Některá má houbová naleziště v zimním období., 04.01.2015 12:04, alesjirsa(m), (O přírodě)

Ahoj všem
Rád bych tu poukázal na některá má houbová naleziště a jak je paní zima proměnila.
Začnu nepříliš významným nalezištěm špiček travních. Roste jich tu však poměrně hodně. Letos na podzim jsem tu našel také kolo čirůvek zemních. A aby toho nebylo málo, už léta tu nacházím pýchavky stlačené.

Re: Některá má houbová naleziště v zimním období., 04.01.2015 12:04, alesjirsa(m), (O přírodě)

Jako druhé se od začátku až po samý konec cesty táhne naleziště dubáků. Letos už jich tu nerostlo tolik jako dříve, doufám, že se to ještě nebude zhoršovat. Sem tam se tu objeví i nějaký masáček a úplně na konci někdy nalézám i různé druhy holubinek (namodralou, černající, ...).

Re: Některá má houbová naleziště v zimním období., 04.01.2015 12:04, alesjirsa(m), (O přírodě)

Na tomto místě jsem předloni jednou našel asi 30 bedel vysokých najednou. Nyní je někdy zázrak, když tu objevím víc než 3 bedly. Nově jsem letos zjistil, že tu rostou hojně boltcovitky bezové.

Re: Některá má houbová naleziště v zimním období., 04.01.2015 12:04, alesjirsa(m), (O přírodě)

Toto naleziště je hodně významné. Je to místo, na kterém jsem od letošního roku začal nacházet, v určovně jsme k tomuto výsledku dospěli, žlutavou formu suchohřiba meruňkového. Doufám, že jsem je tu neviděl naposled, to by mě dost mrzelo. Jinak také tu nacházím suchohřiby žlutomasé, suchohřiby hnědé a hřiby smrkové.

Re: Některá má houbová naleziště v zimním období., 04.01.2015 12:04, alesjirsa(m), (O přírodě)

No a na závěr dám svůj domov v zimním období. (Foceno z okna mého pokoje.)

Re: Re: Některá má houbová naleziště v zimním období., 04.01.2015 14:05, Patrik(m), (O přírodě)

Zajímavé, máte tam hezkou rovinku, to se u vás musí chodit v lese hezky bez námahy, že?
A ty malé kopečky tam vzadu jsou co ??

Re: Re: Re: Některá má houbová naleziště v zimním období., 04.01.2015 14:40, alesjirsa(m), (O přírodě)

Myslíš na téhle poslední fotce ? To jsou lesy.

Re: Re: Re: Re: Některá má houbová naleziště v zimním období., 04.01.2015 14:48, alesjirsa(m), (O přírodě)

Je to tady lépe vidět ?

Re: Re: Re: Re: Re: Některá má houbová naleziště v zimním období., 04.01.2015 15:04, Patrik(m), (O přírodě)

Tož tak to jo, vypadají rozlohově větší než ty moje ...teda jestli není za tím kopcem konec ...ale to čumím, že bydlíš na dědině a pořádný les máš tak strašně daleko ...mě například trvá cesta do lesa max. 10 min ...však se čubni na porovnání: odkaz
(bydlím v Olbramicach)

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Některá má houbová naleziště v zimním období., 04.01.2015 15:12, alesjirsa(m), (O přírodě)

Já nevím, jestli jsem někdy byl v těhletěch lesích, většinou jezdím do nějakých vzdálenějších lesů autem s taťkou nebo s dědou, ale pěšky do těchto lesů rozhodně nechodím. U nás v Katovicích vím o jednom lese, do kterého jsme kdysi chodili, ale už jsem tam hodně dlouho nebyl. Pěšky to tam trvá asi hádám 20 min.
Tady dám ještě jednu prémiovou fotku focenou dneska. Hádej, v čem se liší od té první.

Jéje, ty bydlíš až někde ve Slezsku.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Některá má houbová naleziště v zimním období., 04.01.2015 15:18, Patrik(m), (O přírodě)

Na cestě není sníh, a začíná tam chumelit...menší oprava: ještě nejsem ve slezku, ale na severní Moravě

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Některá má houbová naleziště v zimním období., 04.01.2015 15:21, alesjirsa(m), (O přírodě)

Dobře Vzal jsi to trošku detailněji. Ještě řekni, že tam jsou jiná auta.
Odpověď je následující: "Sněží" na té první fotce nesněží.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Některá má houbová naleziště v zimním období., 04.01.2015 16:49, Zdeno(m), (O přírodě)

Velmi duchaplná a pro ostatní přínosná diskuse. A to ani nebyla vzájemně pochválena kvalita fotek...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Některá má houbová naleziště v zimním období., 04.01.2015 17:08, petras, (O přírodě)

Ve Velkých Albrechticích mám švagrovou

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Některá má houbová naleziště v zimním období., 04.01.2015 17:50, alesjirsa(m), (O přírodě)

Já bych si svou kvalitu fotek pochválil jako "žádná sláva".

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Některá má houbová naleziště v zimním období., 04.01.2015 19:04, Patrik(m), (O přírodě)

Možná by to chtělo v počítači trochu zvýšit jas...
petrasi, tak to je dobré, to je hned kusek od nás,

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Některá má houbová naleziště v zimním období., 04.01.2015 20:18, alesjirsa(m), (O přírodě)

A někdo tady z lidí blízko Strakonic nebo blízko Katovic náhodou nebydlí ?

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Některá má houbová naleziště v zimním období., 05.01.2015 10:05, Honzík(m), (O přírodě)

...tamtudyněkudy protahujem při náletech na Šumavu,třeba tě někdy naberem...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Některá má houbová naleziště v zimním období., 05.01.2015 17:01, alesjirsa(m), (O přírodě)

To zní lákavě, ale spíš až budu dospělý, zatím jsem ještě kluk.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Některá má houbová naleziště v zimním období, 05.01.2015 18:31, Honzík(m), (O přírodě)

...hele,kluku,třeba by tě pustili


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30