O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Tak jsem se přece jen v pondělí do přírody podíval..., 10.12.2014 00:21, Kraken(m), (O přírodě)

A k večeři byly zřejmě letos poslední čerstvé houby...

Re: Tak jsem se přece jen v pondělí do přírody podíval..., 10.12.2014 00:21, Kraken(m), (O přírodě)

Ještě pokus o přiblížení.

Re: Tak jsem se přece jen v pondělí do přírody podíval..., 10.12.2014 00:21, Kraken(m), (O přírodě)

Fotogenická hlíva ústřičná

Re: Tak jsem se přece jen v pondělí do přírody podíval..., 10.12.2014 00:21, Kraken(m), (O přírodě)

Pýchavky hruškovité

Re: Tak jsem se přece jen v pondělí do přírody podíval..., 10.12.2014 00:21, Kraken(m), (O přírodě)

Límcovka modrá

Re: Tak jsem se přece jen v pondělí do přírody podíval..., 10.12.2014 00:21, Kraken(m), (O přírodě)

Čihovitka masová

Re: Tak jsem se přece jen v pondělí do přírody podíval..., 10.12.2014 00:21, Kraken(m), (O přírodě)

Nehojný síťkovec trojbarevný

Re: Tak jsem se přece jen v pondělí do přírody podíval..., 10.12.2014 00:21, Kraken(m), (O přírodě)

Trepkovitka?

Re: Re: Tak jsem se přece jen v pondělí do přírody podíval..., 10.12.2014 16:33, chorcheee(m), (O přírodě)

Tady také napjatě čekám, až někdo napíše, zda to trepkovitka je...a nic. Přijde mi, že někteří borci se tu objeví vždy jen proto, aby se pochlubili novými nálezy z Červeného seznamu (nejlépe CR nebo ?EX), ale začínajícím a méně zkušeným neporadí. Přestože by jistě uměli. Škoda...

Re: Re: Re: Tak jsem se přece jen v pondělí do přírody podíval..., 10.12.2014 16:42, chorcheee(m), (O přírodě)

Já dnes našel takovéto starší a nejsem si jistý, zda je to totéž, jako na fotce od Krakena...

Re: Re: Re: Re: Tak jsem se přece jen v pondělí do přírody podíval..., 10.12.2014 17:05, P.T.(m), (O přírodě)

Oboje jsou trepkovitky.

Re: Re: Re: Re: Tak jsem se přece jen v pondělí do přírody podíval..., 10.12.2014 17:11, Joska(m), (O přírodě)

Zkus se podívat SEM, Karel Tejkal tu má v atlasu tři druhy.

Re: Re: Re: Re: Re: Tak jsem se přece jen v pondělí do přírody podíval..., 10.12.2014 19:29, Patrik(m), (O přírodě)

To je s němi těžko, je to trepkovitka (crepidotus), mohla by to být trepkovitka měnlivá, podle hustších olivově žlutých lupenů, trepkovitky jsou ale bezpečně odlišitelné jen mikroskopicky.

Re: Re: Re: Tak jsem se přece jen v pondělí do přírody podíval..., 10.12.2014 19:58, Zdeno(m), (O přírodě)

Máš zřejmě na mysli především Yohanesse...Každý má nastaveny své aktivity dle svých možností, dalších povinností a zájmů... Určitě se tady Honza nepředvádí, ale dává, co může a stíhá, jeho sady jsou obdivuhodné a čuch na vzácnosti příslovečný. Je to uznávaný broukolog, hmyzolog etc. Shrnuto, buďme rádi, že nás obohacuje a dělí se...I on byl před několika lety tím začínajícím a méně zkušeným a dnes je autoritou, protože si tu stezku poctivě vyšlapal...Se šmirglem se na intarzii nesahá a s kanonem králíka netrefíš...Mně zase přišlo, že Tvoje vyjádření bylo trochu příliš silné...Nic ve zlém ovšem, dokud se diskutuje, ještě se neumřelo...

Re: Re: Re: Re: Tak jsem se přece jen v pondělí do přírody podíval..., 10.12.2014 20:05, Patrik(m), (O přírodě)

Yohanesse bych se také rád zastal...protože nebít jeho, v archívu leží ještě hromada neurčených brouků, na které bych se pak díval a říkal, jak by mě zajímalo, co jsem to vůbec vyfotil (nebo možná že by neleželo, protože já nerad fotím objekty, o kterých vím, že je já sám nebo někdo jiný neurčí, právě díky němu jsem se pak zabýval focením každého brouka, co jsem našel, neboť jsem doufal, že mě ho tu alespoň přibližně dokáže určit...to že sem dává ty vzácnosti, bych vnímal jako provokace jen v dobrém slova smyslu, protože se mohu alespoň přiučit prozatím neznámým druhům, přečíst si pár zajímavých informací a myslím, že to neplatí jen u mně

Re: Re: Re: Re: Re: Tak jsem se přece jen v pondělí do přírody podíval..., 10.12.2014 21:53, Zdeno(m), (O přírodě)

No, chorcheee ho trochu bije...

Re: Re: Re: Tak jsem se přece jen v pondělí do přírody podíval..., 11.12.2014 00:03, Kraken(m), (O přírodě)

Otázka nezněla, jestli je to trepkovitka, ale která to je. Osobně si myslím, že je to t. měnlivá, ale jak správně píše mlčochherp...

Re: Re: Re: Tak jsem se přece jen v pondělí do přírody podíval..., 12.12.2014 10:28, Yohaness(m), (O přírodě)

Díky chorcheee. Taková slova od někoho, kdo je tu registrován 3 měsíce, rozhodně potěší.
Dokázal jsi za tu dobu prokouknout celou mou pokřivenou osobnost. Těší mě chlubit se unikátními nálezy, a radit méně zkušeným? Co bych z toho měl? I když zrovna trepkovitky jsou můj obor, v těch se super vyznám. Navíc nepracuji a mám spoustu času, takže celé dny vysedávám u compu a sleduji každý příspěvek.

Re: Tak jsem se přece jen v pondělí do přírody podíval..., 10.12.2014 00:21, Kraken(m), (O přírodě)

Voskovička citronová

Re: Re: Tak jsem se přece jen v pondělí do přírody podíval..., 10.12.2014 00:23, Kraken(m), (O přírodě)

A ještě jeden pokus. Bohužel mi nevyšel, jak jsem si ho představoval...

Re: Re: Re: Tak jsem se přece jen v pondělí do přírody podíval..., 10.12.2014 08:31, Zdeno(m), (O přírodě)

Dost dobrá sada, koukám, že na límcovky pršelo...

Re: Re: Re: Re: Tak jsem se přece jen v pondělí do přírody podíval..., 10.12.2014 08:59, Honzík(m), (O přírodě)

...taky se mi to líbilo

Re: Re: Re: Re: Tak jsem se přece jen v pondělí do přírody podíval..., 10.12.2014 09:05, Kraken(m), (O přírodě)

Dík za ocenění. Už nepršelo. Opláchl jsem jí v potoce, byla jako to čuně.

Re: Re: Re: Re: Re: Tak jsem se přece jen v pondělí do přírody podíval..., 10.12.2014 09:49, Véna, (O přírodě)

Krakene,zdravím a máš to pěkné.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30