O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

revitalizace Šáreckého potoka, 12.04.2014 12:56, samotářka, (O přírodě)

V současné době je moderní dělat revitalizace potoků, to znamená vracet potoky do jakéhosi přírodně blízkého stavu. Otázkou zůstává, co je původní, protože v každém z minulých století to tu vypadalo jinak, lidi si potok upravovali podle sebe snad odvždycky.

Re: revitalizace Šáreckého potoka, 12.04.2014 13:01, samotářka, (O přírodě)

Myslím, že je zajímavé napsat, jak se tu situace vyvíjí, protože se podobné revitalizace projektují skoro všude. Kolem potoka, jemuž koryto vyhrabal bagr, lidi vytvořili i několik tůní. Překvapilo mně, jak je každá tůň jiná, ačkoliv jsou vedle sebe, a jsou asi i stejně hluboké.
Některé tůně mají vodu do hloubky krásně průhlednou.

Re: revitalizace Šáreckého potoka, 12.04.2014 13:03, samotářka, (O přírodě)

V jedné tůni, a kupodivu pouze v jedné, jsou žáby a žabí vajíčka.

Re: Re: revitalizace Šáreckého potoka, 12.04.2014 17:44, Honzík(m), (O přírodě)

Před hodně lety jsem pozoroval skokany jak táhnou do jedný tůně, tam se spářili snad každej s každým a nakonec jich tam zůstalo jen pár a spousta vajíček a ostaní zase odtáhli.

Re: revitalizace Šáreckého potoka, 12.04.2014 13:06, samotářka, (O přírodě)

A kupodivu nejvíc života bylo na té tůni, kde plaval takový hnus, že bych tam ani nechtěla strčit ruku. Cosi, snad nějaké tiplice, tam kladly vajíčka.

Re: revitalizace Šáreckého potoka, 12.04.2014 13:08, samotářka, (O přírodě)

Podařilo se mi jednu takovou tiplici zastihnout i blíž u břehu, když kladla vajíčka do bláta. Co je to za druh, to nevím.

Re: Re: revitalizace Šáreckého potoka, 12.04.2014 19:30, Patrik(m), (O přírodě)

Tiplice krásná

Re: revitalizace Šáreckého potoka, 12.04.2014 13:09, samotářka, (O přírodě)

Překvapilo mne, že tu po vodě běhala i spousta pavouků.

Re: revitalizace Šáreckého potoka, 12.04.2014 13:12, samotářka, (O přírodě)

Nakonec okolní rostliny. V ostřicích, sítinách a bikách se taky nevyznám. Je na ně málo literatury.

Re: Re: revitalizace Šáreckého potoka, 12.04.2014 17:38, gazela(m), (O přírodě)

Dobrá reportáž. Hezké fotky.

Re: Re: Re: revitalizace Šáreckého potoka, 12.04.2014 17:47, vlk(m), (O přírodě)

...naprostej souhlas s Jaruškou...nádherná procházka přírodou...dikec...

Re: Re: Re: Re: revitalizace Šáreckého potoka, 12.04.2014 19:30, Patrik(m), (O přírodě)

Před několika lety v jedné tůňce jsem objevil páreček kuněk s mnoha pulci, bohužel jsem tuto příležitost promarnil a v celých Olbramicích už ty kuňky nacházím jen občas přejeté autem

Re: Re: Re: Re: revitalizace Šáreckého potoka, 12.04.2014 21:38, Zdeno(m), (O přírodě)

Jsi dobrá...


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30