O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Ohnivci s Honzou Bouškou, 15.12.2013 19:14, basset(m), (O přírodě)

Bohužel nás na známém místě čekalo překvapení. Celé místo je vyřezané a zplanýrované. Stalo se to zřejmě někdy na jaře, protože pařízky akátů jsou už opět obrostlé až metrovými výhony. Všude jsou piliny a je to dost rozdupané. Přesto se podařilo nalézt několik jedinců. V místech, kde se neprořezávalo - poměrně hustá tráva a ostružiní, je ohnivců dost různých velikostí. Překvapilo mě, že některé plodnice měly v průměru skoro až dva cm, jako na smímku. Tato skupina byla na slunci je dost "vyšísovaná".

Re: Ohnivci s Honzou Bouškou, 16.12.2013 06:11, Mahony(m), (O přírodě)

Přesně takové místo mám i já, je to podél trati, všechny dřeviny jsou fuč, všechno zdevastované, ale ohnivci tam jsou...

Re: Ohnivci s Honzou Bouškou, 15.12.2013 19:14, basset(m), (O přírodě)

tento drobeček měl v průmeru asi půl centimetru

Re: Re: Ohnivci s Honzou Bouškou, 15.12.2013 20:05, vlk(m), (O přírodě)

...tahle fotka se mi moc líbí bassete...to je super krasavec...

Re: Ohnivci s Honzou Bouškou, 15.12.2013 19:14, basset(m), (O přírodě)

tento ale už skoro centimetr

Re: Re: Ohnivci s Honzou Bouškou, 15.12.2013 19:22, Patrik(m), (O přírodě)

Tak to je krása, neporadí někdo nějaký tip lokality, kde bych je mohl hledat - popis místa, prostředí??

Re: Re: Re: Ohnivci s Honzou Bouškou, 15.12.2013 19:45, basset(m), (O přírodě)

Když se podíváš do našeho atlasu na ohnivec rakouský, tak tam najdeš odpověď na svoji otázku

Re: Re: Re: Re: Ohnivci s Honzou Bouškou, 15.12.2013 20:07, Patrik(m), (O přírodě)

dík

Re: Re: Re: Re: Re: Ohnivci s Honzou Bouškou, 15.12.2013 20:11, Patrik(m), (O přírodě)

přesně takové místo u nás v lese znám, to se tam musím jít co nejdříve podívat

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ohnivci s Honzou Bouškou, 15.12.2013 22:31, basset(m), (O přírodě)

Přeju Ti mnoho štěstí a obrň se trpělivostí. Nebude to "hop a je tu lidoop" .

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ohnivci s Honzou Bouškou, 15.12.2013 22:49, Zdeno(m), (O přírodě)

"Přesně takové místo" bude tutovka jako perla v každé škebli a každý první vyhrávající los...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ohnivci s Honzou Bouškou, 16.12.2013 17:07, Patrik(m), (O přírodě)

no jo, ale přece jen tam taky nemusí být nic

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ohnivci s Honzou Bouškou, 16.12.2013 17:34, Joska(m), (O přírodě)

Víš Herpe, oni většinou ti "stařešinové" mají takový zvyk, že Ti chtějí něco naznačit a řeknou to trochu oklikou. Ale problém je, že u toho musíš trochu myslet, abys to pochopil, aby Tě to takzvaně "koplo". Takže Basset a Zdeno Ti chtěli říci asi tohle: "No jo, ale přece jen tam taky nemusí být nic." ;)

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ohnivci s Honzou Bouškou, 16.12.2013 18:03, Zdeno(m), (O přírodě)

A to by byl velmi eufemistický výklad...Myslel jsem to asi tak: vsaď se, že tam nebude ani .....


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30