O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Konec kvízu..., 13.06.2020 08:51, Zdeno(m), (Kvízy)

Petras je vytrvalý a houževnatý. Blahopřání a něco vody...

Re: Konec kvízu..., 13.06.2020 08:59, petras, (Kvízy)

A po čem je cítit?

Re: Re: Konec kvízu..., 13.06.2020 09:09, Pavla, (Kvízy)

Tak štěnice mě po nápovědě napadla v 8:43 (mám na to důkaz v historii), ale po srovnání obrázků na netu, jsem ji zase hned zavrhla. Vůbec ji v té 2) nevidím. Petrásku, samozřejmě gratulace. Zdeno Ti poslal obrázek a já posílám slavnostní fanfáru.

Re: Re: Re: Konec kvízu..., 13.06.2020 09:19, petras, (Kvízy)

Ten nám dává čím dál víc.Tu bohyšku znám až rozkvetlou,prozradil ji list.Je to čím dál obtížnější.

Re: Re: Re: Re: Konec kvízu..., 13.06.2020 13:52, Hanýžka(m), (Kvízy)

Zdeno dal opravdu náročné hádanky. Bez mikroskopu, činidel a biotopu poznat čechratku podvinutou od dalších novějších druhů rodů Paxillus a Alnopaxillus se mi zdá nad mé síly bez křišťálové koule...a vítězná pětice mě taky tak úplně nepřesvědčila. Sorry za rejpání, nedělám to ani často ani ráda, ale toto fakt bije do očí.

Re: Re: Re: Re: Re: Konec kvízu..., 13.06.2020 14:13, petras, (Kvízy)

My to zas tak moc vědecky nebereme.Zdeno nedává žádné vzácné špeky,nebo houby rozlišitelné jen mikroskopem.Běžný houbař to stejně nemá šanci v lese rozlišit,stačí,že poznám huňatou od podvinuté.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Konec kvízu..., 13.06.2020 16:41, Zdeno(m), (Kvízy)

Tak nějak...

Re: Re: Re: Re: Re: Konec kvízu..., 13.06.2020 19:23, Zdeno(m), (Kvízy)

Racionální pohled profesionála, vskutku se snažím složit pětici, která je jako chytrá horákyně. Pokud pominu možnost zaměnit prezentované čechratky za jiné, netypičtější (obě tyhle byly ze stejného místa), jaké jiné pochybnosti v té pětici máš? Zbývá jen muchomůrka šafránová a ta strmělka štěničná, není-li ke zpochybnění bohyška...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Konec kvízu..., 13.06.2020 19:31, Zdeno(m), (Kvízy)

Pro jistotu reverz zmiňované strmělky štěničné...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Konec kvízu..., 13.06.2020 19:40, Zdeno(m), (Kvízy)

A abych byl patřičně důsledný a relevantní, posílám jednak tu bohyšku...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Konec kvízu..., 13.06.2020 19:41, Zdeno(m), (Kvízy)

...a jednu z početné skupinky muchomůrek šafránových, mezi kterými byla i ta soutěžní...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Konec kvízu..., 14.06.2020 21:14, Hanýžka(m), (Kvízy)

2 není strmelka, to může být jen 3.
1 věc je vědecký přístup, druhá rozpoznání hub. Bylo by užitečné napsat biotop atp. a dát šanci na určení a ne hádání. Tak to můj skvělý učitel dělával a za tento přístup jsem mu byla vděčná. Rezignovat na pravdu lze, ale od Zdena čekám víc - aspoň napsat, že uznává okruh tak jako u bohyšky je snadné a nic to nestojí.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Konec kvízu..., 14.06.2020 22:09, Zdeno(m), (Kvízy)

Ano, strmělka štěničná byla samozřejmě trojka, petras napsal dvojku a já přehlédl, ale byla to poslední určovaná položka. U bohyšky jsem akceptování okruhu potvrdil v sobotu v 6:42. Je mrzuté, že jsem nebyl pozornější a zavdal příčinu k pochybnostem, ale že bych rezignoval na pravdu, to je docela na hraně. Příprava a vedení kvízu není záležitostí hodiny a dávám si s tím poctivou práci. Snažím se, aby akce měly spád, houby byly určitelné a hlídám spoustu dalších parametrů, reaguji na situaci na trhu kvízů. Pokud je ode mne očekáváno víc, bude to zřejmě ta pravá chvíle produkci páté stovky pátečních příběhů stopnout...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Konec kvízu..., 15.06.2020 07:56, Hanýžka(m), (Kvízy)

Já se soutěže neúčastním, to víš. Ale že mám o učiteli obecně vynikající mínění a jsem zklamána jednou jednotlivostí, to snad nezavdává příčinu k pocitu zneuznání...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Konec kvízu..., 15.06.2020 10:10, Zdeno(m), (Kvízy)

To jistě ne, ale našinec se spíše naštve na sebe a pak blbou náladu sdílí sám se sebou...


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30