O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Stročkofci na Šumavě, 06.07.2019 19:24, Forrest Run(m), (Houby)

Nález je z dnešního dopoledne, povedl se kamarádovi Lukymu, kterýho tímto křtím na Lucky Luke!

Re: Stročkofci na Šumavě, 06.07.2019 19:24, Forrest Run(m), (Houby)

Lokalitu už několik sezon bedlivě sleduje....náhodně se dal do řeči s Kájou na farmářských trzích na Náplavce, kde se jen tak mimochodem zmínil o tom, že je už několik let fotí. Flek jsme s ním nakonec "vyhandlovali" za lokalitu stročků(!), na který pro změnu zase neměl štěstí on...jen jsme si jak my, tak on, museli každej jednu sezonu počkat, až porostou.
A aby těch krásnejch náhod nebylo málo, Habiby, věz že tyhle stročkovci rostou jen cca 2km od Tvýho borovákoviště!......Když jsem to při prohlížení map před časem zjistil, tak jsem chvilku nevěřil vlastním očím!:-)
Jinak kdo si myslíte(jako donedávna moje maličkost), že stročkovce najdete v jedlobukovým pralese, kam noha smrtelníkova takřka nevstoupí, tak ani omylem. V obou případech je to stejněvěká kulturní smrčina, vulgo "Pole na dřevo", ach jó!:-)

Re: Re: Stročkofci na Šumavě, 06.07.2019 20:25, Zdeno(m), (Houby)

Nádhera, vyhandluji za masivní lokalitu růžovek...

Re: Re: Re: Stročkofci na Šumavě, 06.07.2019 20:35, basset(m), (Houby)

Růžovka není tržní houba, to Forrest nevymění. Jo kdyby jsi měl křeměňákoviště, to by bylo HEJ

Re: Re: Re: Re: Stročkofci na Šumavě, 06.07.2019 21:03, Zdeno(m), (Houby)

Blufovat s šedivkami nehodlám...

Re: Re: Re: Re: Re: Stročkofci na Šumavě, 07.07.2019 02:01, MACEK, (Houby)

blahopřeji

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Stročkofci na Šumavě, 07.07.2019 12:15, Forrest Run(m), (Houby)

Díky Ti, Macku!

Re: Re: Re: Re: Stročkofci na Šumavě, 07.07.2019 12:00, Forrest Run(m), (Houby)

Čoveče Henry, budeš se divit, ale už mám pár klientů na masáky naučený, stejně jako třeba na holubinky, co sice tržní houby jsou, leč dle dikce zákona "jen pro průmyslové zpracování". Takže jedu podpultovky jako za komančů, to mi nikdo zakázat nemůže!:-)
A množí se mi dotazy typu: A můžete zajistit podtrnky, vatovec, kotrč, sluky, klouzky, strakoše,čirůvky fialové,havelky, ryzce smrkové nebo dokonce i hořčáky a čágu.....? Prostě když má člověk k dispozici pouze dvoumetrovej stánek, kde ještě značnou část prodejní plochy okupujou pěstovaný, sušený a nakládaný houby, tak musí dobře uvážit, co vystavit na zbývajícím prostoru a raději dám přednost pravákům, liškám nebo Tebou zmiňovaným křemílkům a zbytek je holt "jen na objednávku, když najdu"!

Re: Re: Re: Stročkofci na Šumavě, 07.07.2019 11:48, Forrest Run(m), (Houby)

Vyžádám si formální souhlas Lukyho, Zdeno, a pak by se to dalo spáchat, recipročně nebude potřeba ničeho, bude mu stačit poděkování a případný setkání s lidma, co jsou milovníci přírody.

Re: Re: Re: Re: Stročkofci na Šumavě, 07.07.2019 11:52, Zdeno(m), (Houby)

Re: Re: Stročkofci na Šumavě, 06.07.2019 20:28, vlk(m), (Houby)

...velká gratulace Peťane...měl bych dotázek...nevíš nebo někdo, co je to za vzrostlou, krásně kvetoucí rostlinu...???...pozdrav Kájince...

Re: Re: Re: Stročkofci na Šumavě, 06.07.2019 20:35, vlk(m), (Houby)

...???...

Re: Re: Re: Re: Stročkofci na Šumavě, 07.07.2019 00:26, Tori(m), (Houby)

Bez chebdí? Někde na mýtině, okraji porostu nebo na jiné otevřené ploše?

Re: Re: Re: Re: Re: Stročkofci na Šumavě, 07.07.2019 10:41, vlk(m), (Houby)

...moc děkuji Tori...a jak píšeš, rostou na okraji lesa...ještě jednou díky...

Re: Re: Re: Stročkofci na Šumavě, 07.07.2019 12:04, Forrest Run(m), (Houby)

Lojziku, gratulace patří Lukymu, vyřídím mu to! Souhlas s Tori, je to jedovatej Bez chebdí. Právě jsem mluvil s Raďou "Osaďákem", je připravenej Tě s sebou přibrat do auta, až to na Šumavě začne, jestli Vám to tedy Šohajíci vyjde s dovolenejma nebo alespoň na prodloužený weekend, už se na Vás těším a Kája vás oba srdečně zdraví!

Re: Re: Stročkofci na Šumavě, 06.07.2019 20:37, basset(m), (Houby)

Na Táborsku jsou stročkovci také ve smrčině. Asi nic divného.

Re: Re: Re: Stročkofci na Šumavě, 07.07.2019 12:11, Forrest Run(m), (Houby)

Jindro, mě prostě fascinuje ta přizpůsobivost hub, když se ve starší mykologický literatuře(a nebo i na nahuby.sk) dočteš, že by stročkovci měli bejt vázaný spíš na jedle a buky a pak si takhle mírnyx týrnyx prostě přeskočej na jinýho mykorhizního parťáka....to je jako s Kyjankou purpurovou(v literatuře bioindikátor čisté vody i nedotčeného prostředí), když jsme ji s Kájou objevili, jak roste z asfaltu pod výpustí kanalizace, tak Ti to hlava nebere!

Re: Re: Stročkofci na Šumavě, 06.07.2019 23:13, Pavla, (Houby)

"Óóó, tak Forrest nás už našel. Děti, rychle ke mně."

To měl být fór a posloužila mně k němu jedna loňská, né zrovna vyvedená, fotka. Samozřejmě VELKÁ gratulace, Péťo.

Re: Re: Re: Stročkofci na Šumavě, 07.07.2019 12:13, Forrest Run(m), (Houby)

Vřelé díky, Pájo, i Tvoji gratulaci Lukymu milerád vyřídím!


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30