O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Kontrola Kačenek, 01.04.2012 21:43, Juráš, (O přírodě)

Zdravím, přihodím z dnešní kontroly kačenek.

Re: Kontrola Kačenek, 01.04.2012 21:45, Juráš, (O přírodě)

Byl jsem celkem překvapený.Fáfino, nevím jestli jste se blbě dívali, ale byly tam největší kolem 12 cm.

Re: Re: Kontrola Kačenek, 01.04.2012 21:46, Juráš, (O přírodě)

Tady úlovek z 2 metrů čtverečních:-)

Re: Re: Re: Kontrola Kačenek, 01.04.2012 21:47, Juráš, (O přírodě)

A takto jsem odjížděl domů.Musím podotknout, že ten košíček je opravdu maličký( dětský).Hezký večer.

Re: Re: Re: Re: Kontrola Kačenek, 01.04.2012 21:56, basset(m), (O přírodě)

Už jsem to chválil vedle. A tady to musím ještě jednou potvrdit
Zatím nemám tleskající smajlíka, ale upřednostním ho jako dalšího v pořadí.

Re: Re: Re: Re: Re: Kontrola Kačenek, 02.04.2012 07:07, Juráš, (O přírodě)

No kde, tam jak vy jste byli v pátekA v okolí.

Re: Re: Re: Re: Kontrola Kačenek, 01.04.2012 22:39, fáfa(m), (O přírodě)

..no jo ale kde si na nich byl..

Re: Re: Re: Re: Kontrola Kačenek, 02.04.2012 14:06, pája, (O přírodě)

Taky bych rad nasel kacku nebo smrze. Je to proste nadherna houba. V okoli Brna asi moc caste nejsou, ze?

Re: Re: Re: Re: Re: Kontrola Kačenek, 02.04.2012 15:05, Forrest Run(m), (O přírodě)

Pájo, i celkem jó, ale musí se vědět, kam na ně a hlavně...musí napršet...vláha je teď na Jižní Moravě i Slovensku hlavní potíž, jinak už by Vám tam smržovité už skoro 14 dní lezly ze země jako o život-napiš Soukromou Zprávu Hanýžce a odvolej se na mě....pokud jí decánko uplatíš kozím sírem nebo lepším (slámovým/ledovým)vínkem, určitě Tě ráda vezme do terénu na Kačko/Smžovýpravu....pokud by ses chtěl pustit do pátrání na vlastní pěst, koukej na vápenci okolo potoků pod osikama, jasanama a jilmama, případně devětsilama!:-)
Držím Ti fšecko, co mám!:-)

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kontrola Kačenek, 03.04.2012 10:43, pája, (O přírodě)

Diky Foreste, dodals mi silu. Pokud se zadari, nenecham si to pro sebe :-)

Re: Kontrola Kačenek, 02.04.2012 16:47, Hanýžka(m), (O přírodě)

Ahoj Pájo, vzhledem k suchu to vidím bledě. Místa mám, ale na nich nic. Jediné letošní kačenky jsem zatím viděla díky Aleši Vítovi.

Re: Re: Kontrola Kačenek, 03.04.2012 10:55, pája, (O přírodě)

Ahoj Hanyzko, to sucho je neprijemne. Uz v loni jsem mel smulu - to jsem hodne patral na Hadech (Velka Klajdovka). Cetl jsem navic, ze vyssi teploty jsou pro kacenky likvidacni; koncem brezna bylo hodne teplo, snad letos nemame po srande nadobro. Byl jsem napriklad na lokalite s hlivou (Brno, Adamov) - prave koncem brezna a vsechny zarodky byly kvalitne ususene. Pokud se to nezlepsi, asi obetuju trochu nafty na cestu do Cech.
Jinak Ales Vit je pro me kultovni osoba, sveho casu mel na CT1 pekny dokument o houbach, kde nejprve prezentoval jednotlive druhy a pak i par receptu. Dodnes si ho poustim v televizy k houbovym jidlum :-)


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30