O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Pozvolna se to lepší, 30.03.2018 01:32, tomaj, (Houby)

Hezký pozdní večer všem mykomilcům na zdejších stránkách. Malých hub se dá najít určitě mnoho, je to ovšem náročné na zrak. Kdyby tu občas nějaké neproběhly ani by mě nenapadlo se po nich dívat. Kalorka kopřivová.

Re: Pozvolna se to lepší, 30.03.2018 01:32, tomaj, (Houby)

Celkem snadno se zde hledá rez šišková. Pod některými smrky jsou skoro všechny spadané šišky napadené.

Re: Pozvolna se to lepší, 30.03.2018 01:32, tomaj, (Houby)

Číšenka rýhovaná. Nenacházím ji u nás často. A když už, tak jenom prázdné číšky. Zde je hnízdo obsazené.

Re: Pozvolna se to lepší, 30.03.2018 01:32, tomaj, (Houby)

Na nezpracovaných borových polomech z loňského roku kornice borová. Hojně obsazené slabší větvičky v koruně stromu.

Re: Re: Pozvolna se to lepší, 30.03.2018 11:57, Kraken(m), (Houby)

Myslíš asi kornatku borovou. Korovnice borová taky existuje, ale vypadá úplně jinak. Fotky jsou parádní!

Re: Re: Re: Pozvolna se to lepší, 30.03.2018 17:17, soucekp, (Houby)

Asi myslíte oba kornici borovou . Kornatka borová existuje, ale vypadá jinak. Korovnice je podle mě spíš zástupce hmyzí říše (mšice) . Mějte se prima

Re: Re: Re: Re: Pozvolna se to lepší, 30.03.2018 22:32, Kraken(m), (Houby)

To má člověk z toho, když pospíchá a má rozděláno víc věcí najednou! Věděl jsem, že korovnice to není a pak napíšu takovou blbost!

Re: Pozvolna se to lepší, 30.03.2018 01:32, tomaj, (Houby)

Toulal jsem se i v bučinách a překvapilo mě jak je v nich živo. Našel jsem zde několik zajímavých mrňousů, které dám až příště. Dominantně v nich momentálně roste nebo dá se snadno najít dřevnatka číškomilná.

Re: Pozvolna se to lepší, 30.03.2018 01:32, tomaj, (Houby)

A končím játrovkou. Brvitec překrásný. Kromě jiného jsem se dočetl, že je to jedna z našich nejhojnějších játrovek, rostoucí na jehličnanech v pokročilém stupni rozkladu. Já ji našel na třešni ptačí, celkem velký koberec. Stupeň rozkladu souhlasí. Omlouvám pomístnou kobercovou mazanici. Přeji hezké nálezy a dobré světlo.

Re: Pozvolna se to lepší, 30.03.2018 21:00, tomaj, (Houby)

Díky Petře za upozornění. Už jsem to opravil.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30