O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Sobotní ráno v kápově., 25.03.2012 18:41, fáfa(m), (O přírodě)

..dám pár obrázků ze včerejší miniakcičky v kápově revíru na Vlašimsku..

Re: Sobotní ráno v kápově., 25.03.2012 18:41, fáfa(m), (O přírodě)

..penízovek tam má jako naseto..

Re: Sobotní ráno v kápově., 25.03.2012 18:41, fáfa(m), (O přírodě)

..šiška kterou vyšťoural Forrest..

Re: Sobotní ráno v kápově., 25.03.2012 18:41, fáfa(m), (O přírodě)

..kápův klacek snad s nějakou brvenkou..

Re: Sobotní ráno v kápově., 25.03.2012 18:41, fáfa(m), (O přírodě)

..jestli někdo řikal název tady toho tak už si to teda nepamatuju

Re: Re: Sobotní ráno v kápově., 25.03.2012 22:02, kápo(m), (O přírodě)

Tak aby jsme to nějak nazvaly,takže Brvenka na předchozím snímku je na jedlové větvičce rostoucí Brvenka drobná-Lachnellula subtilissima,na fotce pod ní název v lese nepadl,nemohl jsem si vzpomenout,takže to je na stejné větvičce rostoucí Škrobnatec jedlový-Aleurodiscus amorphus.
Jinak děkuju všem zůčastněným za sqělou společnost,jen škoda,že jsem byl časově indisponovanej a nebyl čas najít masečníky

Re: Sobotní ráno v kápově., 25.03.2012 18:41, fáfa(m), (O přírodě)

..a zakončim to helmovkama,díky kápovi a Hombrému s kterým sem se setkal premierově,pohodář.Čágo

Re: Re: Sobotní ráno v kápově., 25.03.2012 22:34, kápo(m), (O přírodě)

No a fotečky musím jednoznačně pochválit,jsou sqělé

Re: Sobotní ráno v kápově., 26.03.2012 20:10, Forrest Run(m), (O přírodě)

Už jsem Ti to chválil i vedle, ale tady musím ještě víc, opravdu se Ti to moc povedlo, Honiči!:-)

o aranžmá u 4.a 6.snímku mi přijde takový ňáký povědomí!;-)
Nicméně, je Ti přáno!:-)

Chtěl bych touto cestou poděkovat Kápovi, že nám laskavě umožnil nafotit si (nejen) tyhle nefšední houbelec a Fáfovi jak za transport, tak za to, že mě/nás k tomuhle výletu nakonec přemluvil....po pátku skoro celým stráveným v lese se mi hned v sobotu po rozednění nikam příliš cestovat nechtělo, ale stálo to za to, počásko i parta byly sqělý a dokonce jsme cestou zpět u Benešova našli i několikahektarový plantáže devětsilů, co právě začínaj kvíst, jsem zvědaf, jestli mezi nima vyskočej terčovnice, tohle ohlídá Kájinka!:-)

Rád jsem zase viděl i Hombrého a budeme pro Vás hlídat teplo/vápnomilný houbičky, letos to na barevný hříbky klapne, Amigos!:-)

A pokud se stane zázrak a vzpamatujou kačenky, smrže a ucháče obrofský, mohli byste sem na oplátku vyrazit příští nebo přespříští weekend, budete-li mít zájem....dalo by se to spojit i s Ohnifcema.....rakouskejma-několik tisíc jste jich asi ještě pohromadě neviděli, žeáááno?;-) No a pak i s O.zimníma a jestli Honzík Geisler svolí, tak i O.černý a a mohli bysme to korunovat Lanýžema letníma!:-)

Re: Re: Sobotní ráno v kápově., 26.03.2012 22:30, Hombre, (O přírodě)

S Petrem a Kápem už jsme se znali,bylo mi potěšením,seznámit se i s Kájinkou a Fáfou.Ty fotky tedy fakt úžas.Díky za příjemné sobotní chvilky.Těším se, že od vás i v budoucnu něco okoukám.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30