O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Snad zaprší, 15.06.2017 20:37, Kryšot(m), (Houby)

Ahoj.
V sobotu jsem byl kouknout v "Barevňákově a v Rumcajsově", Na počet druhů to je zatím velmi chudé, ale dařilo se hřibům plavým....

Re: Snad zaprší, 15.06.2017 20:37, Kryšot(m), (Houby)

Tady je ještě jeden ze včera....

Re: Snad zaprší, 15.06.2017 20:37, Kryšot(m), (Houby)

V Rumcajsově mě potěšila v sobotu hlíva olivová, sice jenom dvě okousané plodnice, ale v první polovině června jsem ji ještě neviděl.....Zdeno a Pepa Sedláček, kterým vděčím za zasvěcení do této lokality, tam už tuto houbu sledují několik desetiletí

Re: Re: Snad zaprší, 15.06.2017 22:06, Zdeno(m), (Houby)

V červnu jsem taky už zažil, ale také ještě v prosinci...

Re: Snad zaprší, 15.06.2017 20:37, Kryšot(m), (Houby)

Proběhla tam i první vlna totálně červivých dubáků...

Re: Snad zaprší, 15.06.2017 20:37, Kryšot(m), (Houby)

Daly se najít i nějaké růžovky, šedivky, štítovky, holubinky, hřiby plstnaté....
S vláhou to tam ale zrovna moc růžové není, foukal vlažný vysušující vítr. Doufám že v čas zaprší a nedopadne to zase jako minulé sezóny....
Jinak jsem ze všech vycházek natočil videodokumentaci, zatím jsem se spíše seznamoval s kamerou, takže kvalita není nic moc, snad se to do budoucna vylepší....Veškerou mou videodokumentaci z lesů můžete průběžně sledovat ZDE V SEZNAMU VIDEÍ . Dnešní video budu teprve zpracovávat, takže bude až po 22. hodině...
Tak ať se vám daří a houby rostou

Re: Re: Snad zaprší, 16.06.2017 12:30, Bery, (Houby)

Šmangot jako v plnou sezónu. To se ti povedlo Kryšote, videa se mi na noťasu nějak koušou, ale to bude tím noťasem.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30