O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Zdá se,že letošní jaro bude na houbové nálezy plodné., 24.03.2017 01:58, tomaj, (Houby)

Včera jsem našel na kmeni vrby Síťkovec,myslel jsem načervenalý.Lupenitý hymenofor však ukazuje na Síťkovec trojbarevný.(Daedaleopsis tricolor).

Re: Zdá se,že letošní jaro bude na houbové nálezy plodné., 24.03.2017 01:58, tomaj, (Houby)

Pohled na lupeny.

Re: Re: Zdá se,že letošní jaro bude na houbové nálezy plodné., 24.03.2017 07:01, P.T.(m), (Houby)

síťkovec trojbarvý je pouze varieta síťkovce načervenalého, nejde o samostatný druh

Re: Re: Re: Zdá se,že letošní jaro bude na houbové nálezy plodné., 24.03.2017 08:49, MACEK, (Houby)

Podstatná informace

Re: Re: Re: Re: Zdá se,že letošní jaro bude na houbové nálezy plodné., 24.03.2017 12:30, chorcheee(m), (Houby)

Podstatná asi jak pro koho . Amatérští houbomilci jsou mnohdy soutěživější než ti profesionální (neb profi už mají soutěžení v houbách, impaktech, hiršácích...plné zuby) a tak si chtějí odškrtnout prvonález NOVÉHO DRUHU. Nového poddruhu už nepůsobí tak hezky .

Re: Re: Zdá se,že letošní jaro bude na houbové nálezy plodné., 24.03.2017 16:26, alesjirsa(m), (Houby)

Jinak nejsou to lupeny, nýbrž spíše hodně protáhlé rourky. Tak či onak jsou jedním z nejdůležitějších rozeznávacích znaků od síťkovce načervenalého.

Re: Zdá se,že letošní jaro bude na houbové nálezy plodné., 24.03.2017 01:58, tomaj, (Houby)

V dřevomilkách stále bruslím.Přiznávám ale,že mne baví.Věděl by někdo co je toto?

Re: Re: Zdá se,že letošní jaro bude na houbové nálezy plodné., 24.03.2017 15:43, chorcheee(m), (Houby)

Outkovka měkká? Co říká Aleš?

Re: Re: Re: Zdá se,že letošní jaro bude na houbové nálezy plodné., 24.03.2017 16:27, alesjirsa(m), (Houby)

Ano, typická ...

Re: Re: Re: Re: Zdá se,že letošní jaro bude na houbové nálezy plodné., 24.03.2017 21:58, tomaj, (Houby)

Díky všem za reakce a Chorcheeemu s Alešem za určení outkovky.

Re: Zdá se,že letošní jaro bude na houbové nálezy plodné., 24.03.2017 01:58, tomaj, (Houby)

Už jsem to nevydržel a šel obeznat růst kačenek.v lokalitách,kde rostou narazil na plodničky Jehnědky osikové.Pouze usuzuji podle matečného porostu na navštíveném místě.

Re: Re: Zdá se,že letošní jaro bude na houbové nálezy plodné., 24.03.2017 11:13, Patrik(m), (Houby)

Determinace podle makroskopických znaků zde není 100%

Re: Zdá se,že letošní jaro bude na houbové nálezy plodné., 24.03.2017 01:58, tomaj, (Houby)

A jak tak hledám v předklonu,vidím,že si některé houbičky rozumí.

Re: Zdá se,že letošní jaro bude na houbové nálezy plodné., 24.03.2017 01:58, tomaj, (Houby)

No a jak to bývá,to nejlepší nakonec.Nevěřil jsem vlastním očím.Na místech čerstvě rozhrabaného listí od nějakého ptactva toto.

Re: Re: Zdá se,že letošní jaro bude na houbové nálezy plodné., 24.03.2017 07:56, Tori(m), (Houby)

Zajímavá kombinace druhů. Byl tam i nějaký jehličnan? Ona má růst typicky pod jedlemi, ale občas má svůj rok a pak roste pod kdečím, třeba i v březovém hájku (byl o tom před pár lety článek tuším v Mykol. sborníku). Tak třeba se jí letos taky daří.

Re: Zdá se,že letošní jaro bude na houbové nálezy plodné., 24.03.2017 01:58, tomaj, (Houby)

Krasočíška žlutá(Caloscypha fulgens).Má zřejmě své průzkumníky,kteří střeží území růstu.

Re: Zdá se,že letošní jaro bude na houbové nálezy plodné., 24.03.2017 01:58, tomaj, (Houby)

No a zde opět ne zcela běžný pohled na mykology oblíbené jarní huoby.

Re: Zdá se,že letošní jaro bude na houbové nálezy plodné., 24.03.2017 01:58, tomaj, (Houby)

Omlouvám se za přetah.Krasočíška,můj prvonález,je nádherná houba.Plodniček jsem našel hodně.Nálezy se snažil dokumentovat.Nečekal jsem ale,že je žlutá barva tak citlivá na světlo. Při tom v době focení bylo zataženo.
Téměř všechny fotografie,které jsem pořídil jsou vinou přepalů a různých jiných defektů pro presentaci nepoužitelné.
Na víkend přeji bohaté nálezy a dobré světlo.

Re: Re: Zdá se,že letošní jaro bude na houbové nálezy plodné., 24.03.2017 07:57, Zdeno(m), (Houby)

Blahopřání k nálezům, ta kombinace kačenky a krasočíšky je z říše snů a zbožných přání...Jen tu mou nedávnou úvahu o používání díky, vinou a kvůli bude dobré si zopakovat...

Re: Re: Zdá se,že letošní jaro bude na houbové nálezy plodné., 24.03.2017 16:30, alesjirsa(m), (Houby)

Sdílím tvoje nadšení ... Krasočíska žlutá je nádherná houba a moc často se nevidí.

Re: Re: Re: Zdá se,že letošní jaro bude na houbové nálezy plodné., 24.03.2017 20:31, basset(m), (Houby)

.. moc často se nevidí .., řekl bych spíše výjimečně. 30 let chodím na jedno místo, kde pravidelně nacházím jednoho z prvních kovářů. Před 4 lety mě tam čekalo překvapení. Ne kovář, ale několik krasočíšek. Od té doby NULA. Letos jsem tam byl už dvakrát a opět nic. Je pravda, že je na to ještě brzo.

Re: Re: Re: Re: Zdá se,že letošní jaro bude na houbové nálezy plodné., 24.03.2017 22:00, alesjirsa(m), (Houby)

Slyšel jsem, že jednou byl rok, kdy opravdu nebylo o ně nouze ...

Re: Re: Re: Re: Re: Zdá se,že letošní jaro bude na houbové nálezy plodné., 24.03.2017 22:34, basset(m), (Houby)

2013

Re: Zdá se,že letošní jaro bude na houbové nálezy plodné., 24.03.2017 22:06, tomaj, (Houby)

Já vím,že k přesnému určení druhu jehnědek je potřeba mikroskop.Další nalezené plodničky vyrůstaly z loňských samčích osikových jehněd.

Re: Zdá se,že letošní jaro bude na houbové nálezy plodné., 24.03.2017 22:14, tomaj, (Houby)

Tori,lokalita nálezu je porostlá jen listnatými dřevinami,převažuje osika(osika,líska,bříza,vrba).

Re: Zdá se,že letošní jaro bude na houbové nálezy plodné., 24.03.2017 22:18, tomaj, (Houby)

Zdeno alles klar.

Re: Zdá se,že letošní jaro bude na houbové nálezy plodné., 24.03.2017 22:34, tomaj, (Houby)

Já toto své místo navštěvuji asi 5 roků a krasočíšku nikdy nenašel.
Souhlasím s Tori a Alešem,může se jednat o pro tento druh příznivý rok.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30