O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Dnes skoro celý den pršelo,sláva!, 07.03.2017 01:32, tomaj, (Houby)

Zdálo se,že je všude pusto.Nejdříve jsem narazil na Outkovku rumělkovou(Pycnoporus cinnabarinus)

Re: Dnes skoro celý den pršelo,sláva!, 07.03.2017 01:32, tomaj, (Houby)

Po té mě zaujal tento snad dřevomor(Hypoxylon nebo Nemania)?Se správným určením si nevím rady.

Re: Re: Dnes skoro celý den pršelo,sláva!, 07.03.2017 12:58, Patrik(m), (Houby)

Jak to vypadalo na řezu? ... tipoval bych rod Camarops.

Re: Re: Dnes skoro celý den pršelo,sláva!, 07.03.2017 17:52, alesjirsa(m), (Houby)

Hm, velmi zajímavé ...

Re: Dnes skoro celý den pršelo,sláva!, 07.03.2017 01:32, tomaj, (Houby)

Na padlých kmenech vrb a lip zaujaly tyto rhizomorfy.Které houbě patří však nevím.Nejvíce se podobají rhiz.Václavky.Kmeny jsou však 100% listnáče.

Re: Re: Dnes skoro celý den pršelo,sláva!, 07.03.2017 10:44, P.T.(m), (Houby)

Většina druhů václavek roste na listnáčích. Nejběžnější je václavka hlíznatá.

Re: Dnes skoro celý den pršelo,sláva!, 07.03.2017 01:32, tomaj, (Houby)

Jediné plodnice hub,které zde aktuálně rostly patřily Ohňovci obecnému(Phellinus igniarius).

Re: Dnes skoro celý den pršelo,sláva!, 07.03.2017 01:32, tomaj, (Houby)

A jak jsem se snažil o co nejlepší pozici při focení cvrnkla mě do nosu plodnička Číšenky rýhované(Cyathus striatus),která zde byla ve společnosti mimin pýchavek hruškovitých(Lycoperdon pyriforme).

Re: Dnes skoro celý den pršelo,sláva!, 07.03.2017 21:08, tomaj, (Houby)

Řez jsem bohužel neudělal ale vrátím se místo činu a učiním tak.Průběžně podám zprávu.

Re: Dnes skoro celý den pršelo,sláva!, 07.03.2017 21:21, tomaj, (Houby)

No jo ale zde ve Slavkovském lese,který je pokryt z 95% jehličnatými porosty znám jen Václavku smrkovou(vyskytuje zde velmi hojně).Jiný druh jsem ještě nenašel.Lokalita kde jsem fotil je zaniklá obec,kterou osídlily listnaté stromy.Myslíš,že rhizomorfy na obrázku patří václavce hlíznaté?

Re: Dnes skoro celý den pršelo,sláva!, 09.03.2017 01:05, tomaj, (Houby)

Patriku máš asi pravdu.Vrátil jsem se na místo nálezu a učinil na nalezeném stromatu řez.
Perithecia vertikálně postavená,na povrchu stromatu celkem dobře patrná jejich vyustění.
Zřejmě půjde o Bolinku mnohovýtrusou?
Bohužel na zveřejněném obrázku toho není moc k vidění.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30