O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Změna zařazení vlákna

Nadpis





Kvíz pro pátečníky

Monotéma - terčka jedlová, 22.02.2016 13:22, basset(m), (Houby)

konečně se mi podařilo přijít ve správný čas a najít. I když jsou zatím velice malé, tak jsem to zkusil.

Re: Monotéma - terčka jedlová, 22.02.2016 13:22, basset(m), (Houby)

Honza už ze soboty nějaké dal.

Re: Monotéma - terčka jedlová, 22.02.2016 13:22, basset(m), (Houby)

Re: Monotéma - terčka jedlová, 22.02.2016 13:22, basset(m), (Houby)

Re: Monotéma - terčka jedlová, 22.02.2016 13:22, basset(m), (Houby)

Ještě se na ně vypravím po nějaké době, abych je nafotil starší už "otevřené"

Re: Re: Monotéma - terčka jedlová, 22.02.2016 17:21, Zdeno(m), (Houby)

Jo, dal jsem si ji "do woka", skvělá sada...

Re: Re: Monotéma - terčka jedlová, 22.02.2016 17:43, alesjirsa(m), (Houby)

Já bohužel nevím o mnoha jedlích v mém okolí, takže nemám moc možností tuto krásnou houbu najít, ani jiné houby vázány na jedli.

Re: Re: Re: Monotéma - terčka jedlová, 22.02.2016 18:02, Patrik(m), (Houby)

Už jsem byl v bukojedlině a nenašel jsem nic, dneska jsem byl pod jedním východoseverně orientovaným kopcem (kde je furt stín a vlhko) s velkou koncentrací jedlí bělokorých (samozřejmě tím myslím vzrostlých jedlí s průměrem kmene víc než půl metru) a nenašel jsem opět nic. Problém totiž spočívá v jedné věci: prohledávám pouze větvičky, které mají stále jehlice (i když nevím, zda by nemohli růst i na těch, bez jehlic), jenomže obecně spadlých větví a větviček je u jedlí strašně málo. Poradíte tedy, jak na ně?

Re: Re: Re: Re: Monotéma - terčka jedlová, 22.02.2016 19:29, basset(m), (Houby)

No já moc zkušeností také nemám, ale na nahuby.sk jsou na větvičkách, kde je stále jehličí. Tak bych spíše hledal na takových. Větvičky by měly být alespoň trochu zanořená nebo hodně blízko podkladu, aby se na nich držela vlhkost. Dále předpokládám, že se vyskytne na místech, kde je delší dobu vlhko. Chodím na stejné místo již několik let a objevili jsme je s Honzou až teď. Na stejných místech rostou v současné době i strmělky ojíněné, později na konci dubna a začátkem května kováři a před dvěma roky jsem tam objevil i krasočíšky.

Re: Re: Re: Re: Re: Monotéma - terčka jedlová, 22.02.2016 20:08, Patrik(m), (Houby)

Byla by fotečka toho místečka?

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Monotéma - terčka jedlová, 22.02.2016 21:43, basset(m), (Houby)

Tak to nemám, ale je to starší jehličnatý les - tak 80% jedle, 20% smrk, průměr kmenů tak 30-60 cm, les místy dost porostlý mechem. Příležitostně vyfotím.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Monotéma - terčka jedlová, 23.02.2016 17:44, karelzbrd(m), (Houby)

ty jo, 80 procent jedle - to bych chtěl vidět na vlastní oči. Jedličky miluju...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Monotéma - terčka jedlová, 23.02.2016 18:46, Patrik(m), (Houby)

Přesně na takové lokalitě jsem hledal, navíc se tam jedlím asi dost daří, je tam spousta vysemeněných malých jedliček, ale nešlo to tam bohužel moc výstižně vyfotit.

Re: Re: Re: Monotéma - terčka jedlová, 22.02.2016 18:43, Zdeno(m), (Houby)

Mám podobný problém...


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30