O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

jablunkov, 29.05.2016 22:24, alena, (Houby)

dnes u Jablunkova a zadarilo se 42 modraku a 1 pravak

Re: jablunkov, 29.05.2016 22:30, basset(m), (Houby)

.. a pravák je co? Seberu pravou - je to pravák, seberu levou - je to levák ? Na třetím snímku bych Vašeho "praváka" viděl jako hřiba borového. No hřib borový to bude, ať ho seberete pravou nebo levou.

Re: Re: jablunkov, 30.05.2016 15:14, alesjirsa(m), (Houby)

Uznávám, že by se mělo používat přesné označení. Do série pravých hřibů (praváků), jak to různí lidé nazývají, patří, pokud se nepletu, více druhů: hřib smrkový, dubový, bronzový, borový (a možná, že ještě nějaký jiný); takže je to potom nejednoznačné. Stejně tak pojem modrák by zahrnoval celou řadu hřibovitých druhů.
Takže: Hřib kovář a hřib borový. ;)

Re: Re: Re: jablunkov, 30.05.2016 19:12, Patrik(m), (Houby)

Ano, je to tak ... u nás to lidi neřeší, jako pravák označují hřiby rodu Boletus z okruhu edulis. Prostě každý se nechce zabývat rozlišováním dubového od smrkového ... podobně jako je to u dalších hřibovitých hub - maslák, zajíček, a další, které jsem už zapomněl, bo to už nepoužívám...

Re: jablunkov, 29.05.2016 23:05, Dano, (Houby)

Včera jsem tam byl a nic ani kovář, ani pravák (hřib smrkový), ani jiný hřibovitý. Jinak jsem byl v Mostach, možná to tam ještě nezačlo.

Re: Re: jablunkov, 30.05.2016 19:13, Patrik(m), (Houby)

Jsem rád, že u nás už to začíná ... Letos jsem kromě askomycetů ještě neviděl pořádné houbelec...

Re: Re: jablunkov, 30.05.2016 12:14, chorcheee(m), (Houby)

Paní nebo slečno Aleno, já jsem tady ten upřímnej a zlej, takže musím: Proč si nedáte trošku práce s fotografováním? Takovéhle fotky jsou pro ostudu. Navíc jsou ještě některé nesprávně rotované. Koukal jsem do Vašeho portfólia a máte tam vždy fotky podobného ražení. Pokud si nevíte rady s fotografováním a úpravami, určitě vám tady někdo rád poradí. Přestože já taky nejsem žádný "umělecký fotograf", myslím, že Vaše fotky už jsou za hranou a nedělají dobrou vizitku ani Vám, ani těmto stránkám. Děkuji za pochopení a zůstávám s pozdravem, jirka chorcheee.

Re: Re: Re: jablunkov, 30.05.2016 14:41, Honzík(m), (Houby)

...myslim že už vloni Alena psala, že fotí z mobilu. Takže asi nepoužívá ani editor a tak toho na rady moc nezbývá..

Re: Re: Re: Re: jablunkov, 30.05.2016 15:04, Zdeno(m), (Houby)

Maximálně ta o rolování...

Re: Re: Re: Re: Re: jablunkov, 30.05.2016 19:17, Patrik(m), (Houby)

Hele, odrazujete tady lidi ... alena se tu přišla pochlubit s hřibovýma úlovkama, a zjevně ji to holt stačí cvaknout na mobil, přece si kvůli tomu nebude kupovat drahý foťák a půlhodiny tam dřepět na zemi jako my, když ji to holt stačí ... Nebo tady z toho chcete mít českou verzi nahuby.sk, kde jim pomalu vadí i mírně nereálný a nepatrný barevný odstín třeba do žluta, nebo nepatrný a zanedbatelný přepal v pozadí?

Re: Re: Re: Re: Re: Re: jablunkov, 30.05.2016 19:25, Tori(m), (Houby)

Souhlasím, když to nejde do atlasu, tak nic proti.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: jablunkov, 30.05.2016 19:50, chorcheee(m), (Houby)

Já myslím, že fotografií je tady už opravdu moc. Nedá se to sledovat. Lidi by měli být soudní. Všimněte si, že já třeba už skoro nic nedávám. Proč? Uvědomil jsem si, že nemám tak dobré fotky (a naopak houby jsem se naučil do té míry, že už s vámi nepotřebuji tak často konzultovat). Ale takovouhle soudnost většina lidí nemá. Chce se pochlubit, naprosto bez kontextu stránek. Prostě jde to sem vložit, tak to vložím. Kdyby aspoň chtěli diskutovat nebo poradit. Ale vložit rozmazaný košík kovářů vzhůru nohama a pak se půl roku neukázat, to mi přijde jako zbytečná životní akce...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: jablunkov, 30.05.2016 19:58, alesjirsa(m), (Houby)

Druhů hub je neskutečně mnoho a i když není nikdy možné, aby se je někdo naučil všechny (protože jenom těch popsaných druhů existuje přes 100000), je myslím jasné, že se stále je co učit.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: jablunkov, 30.05.2016 20:10, Zdeno(m), (Houby)

No, odlišit v tvém tradičním flagelantství stesky a verifikované výroky je náročné. Ale podepisuji poslední větu, to bude pravda...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: jablunkov, 30.05.2016 20:05, Zdeno(m), (Houby)

Tvoje kategorické soudy vskutku nemusím, je v zájmu všech místních účinkujících, aby byl bazální standard příspěvků dodržen. A to jde (když se chce a nechybí soudnost) jen s mobilem bez problému splnit. Hele, holt s hřibovýma úlovkama jsou problémy déle než půlhodiny...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: jablunkov, 30.05.2016 20:55, Patrik(m), (Houby)

Když se vám některé příspěvky nelíbí, od toho jste moderátoři, aby jste je mazali. Já proti nim nic nemám, pokud to nikdo nestrká do atlasu ... Chorchee se dle mě moc přeceňuje ... věta "a naopak houby jsem se naučil do té míry, že už s vámi nepotřebuji tak často konzultovat" opravdu vypovídá o všem ... A když je opravdu tolik umíš, a ty rostliny taky, tak proč toho nevyužíváš a neporadíš, když si někdo neví rady s určením ...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: jablunkov, 30.05.2016 21:13, Zdeno(m), (Houby)

Moderátorem jsi také a chorcheeého laskavě vynech a posuzování jeho kvalit přenech těm, kteří jsou schopni ho hodnotit. Ty to určitě nejsi. Chorcheeé pomáhá dost a Ty se mírni v komentářích, působí to trapně...O co více ti fandím, o to méně vnímám jako košer Tvoje projevy na adresu kolegů...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: jablunkov, 30.05.2016 22:42, chorcheee(m), (Houby)

Né, tak Patrik má pravdu, ale děkuji, Zdeno za zastání. Já mám spoustu chyb a houby taky zas tak neumím. Ale nyní se snažím soustředit na jiné věci. Zde se snažím být tak maximálně půl hodiny denně. Jednak je tu hodně balastu, který mne neobohacuje a zadruhé bych měl dělat vědu na rostlinách, když jsem dostal po roce a půl zase příležitost. Když vidím, že někdo potřebuje poradit (a nestojí mne to moc úsilí), tak poradím. když nevím nebo přehlédnu, neporadím. Naopak se rád vyjádřím ke koncepčním věcem, protože kritizovat umí každý, žeáááno . To moc energie nestojí...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: jablunkov, 31.05.2016 19:23, Patrik(m), (Houby)

V tom souhlasím ... Ničí kvality se posuzovat nesnažím, to opravdu, jak říká Zdeno, neumím. Jen mě to trochu naštvalo ...

Re: jablunkov, 30.05.2016 06:03, mh, (Houby)

dubák

Re: Re: jablunkov, 30.05.2016 07:33, Zdeno(m), (Houby)

Ale Maxi...

Re: Re: Re: jablunkov, 30.05.2016 19:18, Patrik(m), (Houby)

Kde ho vidíš?

Re: Re: Re: Re: jablunkov, 30.05.2016 20:07, Zdeno(m), (Houby)

Doufám, že se ptáš na dubáka...

Re: Re: Re: Re: Re: jablunkov, 30.05.2016 20:31, alesjirsa(m), (Houby)

Dobrá poznámka ...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: jablunkov, 30.05.2016 20:56, Patrik(m), (Houby)

Ano, na toho...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: jablunkov, 30.05.2016 21:15, Zdeno(m), (Houby)

To je ovšem, jak jsem konstatoval ráno, hřib borový...


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30