O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

canontest, 26.02.2012 18:01, kápo(m), (O přírodě)

Zdar sqadro!
Včera jsem doprovodil kolegu Hombrého při koupi nové fotomašinky,no a nedalo nám to ji při cestě domů alespoň trochu odskoušet.

Re: canontest, 26.02.2012 18:02, kápo(m), (O přírodě)

navštívili jsme tedy lokalitu ohnivců rakouských..

Re: canontest, 26.02.2012 18:04, kápo(m), (O přírodě)

a stvořili pár fotek,vše v základním fabrickém nastavení,na automat,bez stativu..

Re: canontest, 26.02.2012 18:05, kápo(m), (O přírodě)

ani světlo na lokalitě nebylo zdaleka ideální..

Re: canontest, 26.02.2012 18:06, kápo(m), (O přírodě)

přesto jsou i tak obrázky celkem koukatelné,i když se jedná mnohdy o ukrutné výřezy..

Re: canontest, 26.02.2012 18:08, kápo(m), (O přírodě)

třeba jako tento-je tak pětinou původní fotky.Nicméně se Mírovi bude určitě hodit pár rad od fotokumštýřů,ať už se jedná o Zeda,Kudlu,či Tondu z Kralup. ahooj!

Re: canontest, 27.02.2012 14:18, Forrest Run(m), (O přírodě)

Koukám, že Rakušáci "zpod Vrbna" jsou v daleko lepší kondici než Akátofci...Kucí, sqělej test, jestli ta mašinologie takhle hypervynikajícně fotí na automat, tak z "Preference clony", stativu a nízkýho ISO se máme na co těšit....to bude "Věčný Labůžo"!
Fšechny jsou moc povedený, nicméně trojka je Fascinující Pugét!:-)
Míru-Hombrého moc pozdravuj a ať se tu taky kouká vobjevit, pozvánku vobdržel, Honimírek!:-)
A jakejže Kanón jste to testovali konkrétně? A v čemže jste to Míra....nebo Ty upravovali, prosím?

Re: Re: canontest, 27.02.2012 16:47, kápo(m), (O přírodě)

Jj-upravoval jsem jednoduše ve vindousovský fotogalerii,plus zmenšení v malování

Re: Re: Re: canontest, 27.02.2012 17:12, kápo(m), (O přírodě)

A ještě malý dovětek-tázal se mne Forrest,jestli jsem nějak nezanevřel na tyto stránky-ne nezanevřel,jen nemám moc času,ale především při tvorbě atlasu jsem většinu svých nálezů prezentoval a vlkádal do atlasu na houbaření a nechci,aby zde bylo to samé jak přes kopírák,takže větší aktivita u mne hrozí až s novými nálezy tuto sezonu,kterým se budu věnovat v duchu rozpětí zdejšího atlásku-rozfocení znaků atd.

Re: Re: Re: Re: canontest, 27.02.2012 17:32, admin(m), (O přírodě)

To doufám Kápo, že si na zdejší atlas jako jeho duchovní otec nezanevřel
Na nálezy z letošní sezóny počkáme

Re: canontest, 28.02.2012 14:23, Hombre, (O přírodě)

Ahojte.Především chci poděkovat těmto stránkám za důvěru ve mně vloženou a rád bych sem vložil pár mých prvních pokusů na MAKRO,MANUÁL,STATIV.Chci taky poděkovat Kudlovi a Kápovi za první pomoc v začátcích.Budu rád, když mi napíšete,kde dělám chyby, abych se hnul trochu z místa.Díky M.

Re: Re: canontest, 28.02.2012 15:37, Forrest Run(m), (O přírodě)

Buď vítán, Honiči!:-)
Rád Tě tu vidím!:-)
Když kriticky, tak Ti hned dám klepec, protože to nevkládáš tak, jak bys měl!;-)
Jak teda na to?
Dovolil bych si Ti doporučit prohlížeč Google Chrome-šlape naprosto korektně a dokonce Ti i odhalí hrubky!;)
První příspěvek začneš jako kdekolif jinde, jen bez votravnýho vyplnění antispamu...Nadpis/text/foto...a pak si klikneš na zelenej nápis:
"Přidat další foto/text" a rozbalí se Ti další chlíveček na foto/text, pak můžeš kliknout na další atd.....je tam i velice užitečná funkce "Náhled", která Ti ukáže, jestli jsi něco nezmršil nebo jestli jsi dobře rozvrhnul fotky.....
Ještě jedna fšeobecná rada-pokud možno nefoť za deště, se Ti zahňudlá/zapotí objektif-víš, že ho nemůžeš leštit kdejakou textilií, aby sis nesetřel antireflexní vrstvu?!?
Vlhkost ráda vniká i o těla objektivu a pak se špatně vyhání!:-/
Mimoto můžeš přijít o záruku, na foťáku máš podobně jako na mobilu skrytý vlhkostní proužky, který jak jednou natáhnou vlhkost, tak trvale změněj barvu a roztrhaj Ti kvůli tomu záručák.
Taky tu píšeš, že jsi hned přešel na plnej manuál, to je podle mě kór s novým strojem, docela nešťastný...jestli můžu poradit, zvol si poloautomatickej režim "Preference clony"....značeno obvykle jako "A", Ty si jen hejbeš s clonama nahoru-dolů a tím i s hloubkou ostrosti, ostatní věci za Tebe hlídá mašinka!:-)
První fotku bych orientoval horizontálně a neuříznul bych kraje těch dvou ohnifců nahoře...
U druhý bych uříznul spodek, ta noha stativu....mimochodem, Joby/Gorilla je sqělá volba, už bych nic jinýho nechtěl....maličko ruší celkovej dojem, trojku radši nebudu komentovat vůbec a nejpovedenejší se mi jeví čtyřka....nicméně tam sis měl vyčistit operační pole....jehličí ruší.....a osobně bych to cvaknul z druhý strany a malinko níž....


Pošli mi (po jedný) originály fotek 1,2 a 4, zkusím Ti je upravit trošku jinak, jestli se Ti to bude líbit, rád Tě to naučím!:-)

Re: Re: Re: canontest, 28.02.2012 16:42, Hombre, (O přírodě)

Jo Petře díky, máš to v mailu.

Re: Re: canontest, 28.02.2012 17:12, kápo(m), (O přírodě)

jen bych doplnil,že Míra už včera zkoušel fotit ušiska a tyhle ohnivci jsou už o hodně lepší!pokud bude mít takovouhle tendenci zlepšování,tak to bude sqělé velmi brzy.Jo a Míro děkuju,páč na týhle fotce potrhanýho ohnivce jsi mimoděk cvaknul stonek kopřivy,na kterém roste kalorka kopřivová(Oranžový pidimističky),kterou jsem na týhle lokalitce předpokládal a chtěl hledat,takže dík,teď už půjdu najisto--jsem zvědav,jestli se mi povede nějak obstojně cvaknout

Re: Re: Re: canontest, 28.02.2012 19:59, Hombre, (O přírodě)

Ahoj Pájo už mi to psal Kudla, že je tam ty prďky viděl,já si jich nevšimnul

Re: canontest, 28.02.2012 14:25, Hombre, (O přírodě)

Bohužel pršelo,tak je to znát.

Re: canontest, 28.02.2012 14:26, Hombre, (O přírodě)

a poslední.Hezký den.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30