O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Zbytek z mokřadu, 09.05.2016 21:08, Dano, (O přírodě)

Málem bych zapomněl na vodničky nebo čihovitky blatní spíš?

Re: Zbytek z mokřadu, 09.05.2016 21:28, alesjirsa(m), (O přírodě)

Čihovitka blatní je hodně vzácná, jinak zbarvená a roste v rašeliníku. Toto je vodnička terčovitá.

Re: Re: Zbytek z mokřadu, 09.05.2016 22:32, Dano, (O přírodě)

No právě, v rašeliníku ne, ale jen mechu, to rostla taky, vzácná je i mihavka a ta tam rostla taky. Snad mám i fotku.

Re: Zbytek z mokřadu, 09.05.2016 21:28, Dano, (O přírodě)

Ta je více prosvětlená, nevím co je lepší nebo autentičtější.

Re: Re: Zbytek z mokřadu, 10.05.2016 12:57, Kraken(m), (O přírodě)

Aleš má pravdu, je to vodnička terčovitá! Nacházím jí často ve společnosti vzácnější míhavky vodní. .

Re: Re: Re: Zbytek z mokřadu, 11.05.2016 00:30, Dano, (O přírodě)

OK, tak já to teda beru. Vy jste ti co tomu rozumí víc. Já si myslel, že jsem našel něco a nic, ale aspon jsem se zas přiučil.

Re: Re: Re: Re: Zbytek z mokřadu, 11.05.2016 07:47, Tori(m), (O přírodě)

Jaképak nic? Všechny houby, které preferují čistou tekoucí vodu se IMHO nevyskytují zrovna často a ukazují na pěkné prostředí, kde se může dařit i jiným mokromilným druhům. Já vodničku (potoční) viděla jednou, míhavku vůbec. A čihovitka má myslím 3-4 lokality v republice, všechno rašeliniště, ne úplně tekoucí voda. Na Šumavě roste na bývalé signálce přes rašeliniště.

Re: Re: Re: Re: Re: Zbytek z mokřadu, 11.05.2016 22:29, Dano, (O přírodě)

Dík Tori, ono se tady o tom, kde co roste, moc nepíše. Myslím, že je to škoda, já jsem prakticky skoro začátečník, z necelého roku co se tím trochu bavím, jsem strávil většinu naučit se trochu upravit fotku a něco fotit. Na to abych se zabýval houbama mi ani skoro nezbyl čas, no musel jsem tou cestou, z prvních fotek mých, se mi tu každý smál. A tedkom už raděj vědět víc o houbách, než o kvalitě fotek.

Re: Re: Re: Re: Re: Zbytek z mokřadu, 11.05.2016 22:41, Včelda, (O přírodě)

no to jste mi připomněli, že jsem se trochu zaseknul ohledně těchto vodních druhů... Přidám jedno vlákno, třeba z toho budete moudřejší než já.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30