O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

prvosenky jarní nebo vyšší, 21.03.2016 19:42, karelzbrd(m), (O přírodě)

zaregistroval jsem níže potíže s rozlišením prvosenky jarní a vyšší. Tedy přikládám foto prvosenky jarní jako celek, aby byly vidět i listy, které jsou rovněž jiné, podobně jako květ.

Re: prvosenky jarní nebo vyšší, 21.03.2016 19:52, Patrik(m), (O přírodě)

Jarní jak vyšitá, tyhle v mém okolí nikde nejsou.

Re: Re: prvosenky jarní nebo vyšší, 21.03.2016 19:53, Patrik(m), (O přírodě)

Hodím foto vyšší pro srovnání, i když ne tak kvalitní.

Re: Re: Re: prvosenky jarní nebo vyšší, 23.03.2016 21:03, Kraken(m), (O přírodě)

A já přihodím květ.

Re: Re: prvosenky jarní nebo vyšší, 21.03.2016 20:06, karelzbrd(m), (O přírodě)

však já do Brd jezdím a chodím více jak 30 roků a našel jsem je relativně nedávno a jen na jednom místě na rozloze 260 km2... Na tomto místě (viz foto) - trnky, lísky a další směs dřevin (hloh...) a vlhko.

Re: prvosenky jarní nebo vyšší, 21.03.2016 20:00, Forrest Run(m), (O přírodě)

S dovolením se zavěsím....dnes jsme s Kájinkou navštívili v nemocnici Krakena, kterej se právě úspěšně zotavuje po operaci.
Kájinka mu uvařila několik houbovejch a "medvědích" mlsek, doufám, že mu budou chutnat!
Nese to statečně, přejeme brzký uzdravení a máme Vás fšechny pozdravovat, co se do Vás vejde!
Posílám i jednoho sloníka s chobůtkem nahóru pro štěstí!:-)

Re: Re: prvosenky jarní nebo vyšší, 21.03.2016 23:57, Véna, (O přírodě)

Také přeji Karlovi úplné uzdravení. Dneska jsem s ním mluvil a ve středu ho propouští domů. Už se těší, že se brzy dostane do lesa.

Re: Re: Re: prvosenky jarní nebo vyšší, 22.03.2016 07:23, Zdeno(m), (O přírodě)

Hurá...

Re: Re: prvosenky jarní nebo vyšší, 22.03.2016 06:59, Yohaness(m), (O přírodě)

Posíláš dva sloníky, jenom u toho napravo není vidět chobůtek.

Re: Re: Re: prvosenky jarní nebo vyšší, 22.03.2016 07:12, Honzík(m), (O přírodě)

...zrovna jsem to chtěl napsat

Re: Re: Re: Re: prvosenky jarní nebo vyšší, 22.03.2016 07:24, Zdeno(m), (O přírodě)

A kterej z nich je ten opravdovej?

Re: Re: Re: Re: prvosenky jarní nebo vyšší, 22.03.2016 07:37, Forrest Run(m), (O přírodě)

Jsem tlustej, protože nejsem línej se nažrat!
A co neusouložím, to uválím!
A sám Kraken Vám určo potvrdí, že ve špitále každý kilko dobrý!

Re: Re: Re: Re: Re: prvosenky jarní nebo vyšší, 22.03.2016 07:44, Honzík(m), (O přírodě)

...to ale vypadá,že se tam chystáš
Ps: neber to vážně, pořád budu potřebovat ten med...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: prvosenky jarní nebo vyšší, 22.03.2016 08:14, Hanýžka(m), (O přírodě)

Jakýpak slon, prostě Kájinka moc dobře vaří a Forrest se tím chlubí celému světu. Kájinko, za takovou péči by ses měla od Forresta nechat obskakovat od rána do večera.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: prvosenky jarní nebo vyšší, 22.03.2016 16:48, Zdeno(m), (O přírodě)

To zrovna přece vaří...

Re: Re: Re: Re: Re: prvosenky jarní nebo vyšší, 22.03.2016 18:04, Zdeno(m), (O přírodě)

Kdyby potřeboval, rád nezištně předám a nemusím troškařit...

Re: Re: prvosenky jarní nebo vyšší, 22.03.2016 08:16, Hanýžka(m), (O přírodě)

Krakenovi přeji brzké uzdravení.

Re: Re: Re: prvosenky jarní nebo vyšší, 22.03.2016 08:28, MACEK, (O přírodě)

Krakene, taky přejí brzkou rekonvalescenci. Hodnotu zdraví jsem poznal v okamžiku, kdy jsem je nevratně ztratil!

Re: Re: Re: Re: prvosenky jarní nebo vyšší, 23.03.2016 21:44, Kraken(m), (O přírodě)

Děkuji všem za milá slova. Kájince ještě jednou velké díky za houbičky, zítra si z nich udělám lukulské hody. Ani ta paštička nebyla marná! Forreste, víš, že mě ráno málem nepustili? Měl jsem už jen jeden podtlakový drén a pořád ještě mokval. Pustili mě teprve, když jsem jim řekl, že odvoz už je v Práglu. Ale ten drén mi nechali a musím tam příští čtvrtek znova na kontrolu a jeho vytáhnutí. S nějakým tím kilem navíc máš sakra pravdu, co bych teď za něj dal. Dostal jsem i nový, ještě tuhý pás, protože ten starý je celý od krve. Břicho i okolí mám jednu velkou modřinu a tlačí mě i do kostí. Budu ho muset nosit min. 6 neděl, než se mi to zahojí a síťka na vyztužení břišní stěny zaroste. Před chvílí jsem se trochu zakuckal a bolestí jsem si málem ucvrnkl do kalhot. Do lesa se se teď nějakou dobu nedostanu, maximálně si možná lajznu pár metrů od silnice, až pojedu v pondělí za manželkou do nemocnice. To musím nějak ustát.
Vůbec jsem si neuvědomil, že to sem Peťura dá a když jsem nahoře viděl příspěvek Tondy kralupáka, říkal jsem si, ten chlap je snad jasnovidec!
Macku, to jsme na tom stejně! Mé zdraví je také nenávratně v zadeli, budu rád, když to tu ještě nějakou dobu ustojím. Naštěstí jsem pořád ještě mobilní (a tím mám na mysli všechny významy toho slova) a jezdím i chodím si dál do lesa daleko od civilizace, i když bych správně sám neměl ani chodit po městě. Ale co by to byl za život...

Re: prvosenky jarní nebo vyšší, 21.03.2016 20:05, Forrest Run(m), (O přírodě)

A přihazuju i jednu tejden starou kryserku.....Kodliku, takhle koukej odpočívat!:-)
Na fotce je patrnej prosvítající bílej půlměsíček....to je plnej žaludek potkaního mlíčka, který je pro potkaní mimčo kriticky důležitý kvůli tomu, že je plný imunoglobulinů a chrání ho před infekcema!

Re: Re: prvosenky jarní nebo vyšší, 21.03.2016 22:44, chorcheee(m), (O přírodě)

Také Karlovi přeji brzké uzdravení! Přestože ho neznám osobně, vím, že je to silný muž. Určitě to vše zvládne!

Re: Re: prvosenky jarní nebo vyšší, 22.03.2016 00:28, b.gun(m), (O přírodě)

Hmm, krmná velikost, akorát pro hada...

Re: Re: Re: prvosenky jarní nebo vyšší, 22.03.2016 07:07, Forrest Run(m), (O přírodě)

Myslíš Krakena? Tak to leda anakondu!

Re: Re: Re: Re: prvosenky jarní nebo vyšší, 22.03.2016 07:32, b.gun(m), (O přírodě)

Tomu přeji samozřejmě pevné zdraví.
Ale toho "krysáka" úplně vidím, jak za mohutného povzbuzování naší tříleté ratolesti neodvratně mizí v hadích útrobách...

Re: Re: Re: Re: Re: prvosenky jarní nebo vyšší, 22.03.2016 07:38, Forrest Run(m), (O přírodě)

Vážně takový holátko? To máš korálovku nebo jinou takovou drboť?

Re: Re: Re: Re: Re: Re: prvosenky jarní nebo vyšší, 22.03.2016 19:47, b.gun(m), (O přírodě)

Jen užovku. Foto už je nějaký ten pátek staré, od té doby trochu povyrostla, ale zákuskem by nepohrdla...

Re: Re: prvosenky jarní nebo vyšší, 23.03.2016 21:46, Kraken(m), (O přírodě)

Jo, přesně takhle jsem ležel dvě hodiny, když jsme přijeli z Prahy!

Re: prvosenky jarní nebo vyšší, 21.03.2016 20:24, karelzbrd(m), (O přírodě)

tak přidám taky prvosenku vyšší.

do ......, kam to odskočilo...

Re: Re: prvosenky jarní nebo vyšší, 21.03.2016 21:25, alesjirsa(m), (O přírodě)

Krásné.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30