O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Expedice Klánovice..., 22.02.2016 16:49, plysec, (O přírodě)

...měla od počátku chybnou strategii i taktiku. Za prvé to není polesí vhodné na zimní a předjarní houby - převaha dubu a už spíš les než prosluněný a proteplený háj. Vím to už leta, ale znovu jsem si to musel zkusit. Výsledek: houby 0; (tedy nepočítám-li síťkovce,outkovky apod.). Je tam sice pasáž, kde by se něco zajímávého nalézt snad dalo (podél železniční tratě s množstvím pokácených ne-dubových kmenů v patřičném stupni rozkladu), ale...a to byla ta chyba taktická...už jsem tam nedošel. Trasa, kterou jsem zvolil byla natolik vyčerpávající (a bezútěšná absencí čehokoliv),že tam, kam jsem měl původně namířeno, jsem se už s ohledem k naprostému vyčerpání, nedostal.
Fotil jsem tudíž jen "zeleninu" (z nouze ctnost, ale je to hezké...). Takže jako omluvu pro všechny "Ohoubaře" za absenci mykoobrázků jedna...no, kytka... (vyjímečně jsem neochutnával). Samozřejmě netuším, o co jde, ale určitě mě poučíte...

Re: Expedice Klánovice..., 22.02.2016 16:58, alesjirsa(m), (O přírodě)

Talovín zimní

... Co já bych za ty outkovky, síťkovce apod. dal.

Re: Re: Expedice Klánovice..., 22.02.2016 17:07, plysec, (O přírodě)

Je mi jasné že Ty a další EXPERTI (myšleno se vší vážností), by si i tady přišli na své... To, že pro mou osobu to není vhodný habitat v této roční době neznamená, že tam nic zajímavého neroste. Ale přeci jen... mám raději "viditelné" houbičky.
Za talovín děkuju... Rád se přiučím i "zeleninu"...

Re: Re: Re: Expedice Klánovice..., 22.02.2016 17:10, alesjirsa(m), (O přírodě)

Co bys v tomto období čekal ?

Re: Re: Re: Re: Expedice Klánovice..., 22.02.2016 17:21, plysec, (O přírodě)

No žádný zázraky...; ale přeci jen už něco "čerstvýho"...; jehnědky, řasnatky, ohnivce...; letité "choroše" pokryté mechem mě do extáze neuvádějí...; ale už se to blíží...

Re: Re: Re: Re: Re: Expedice Klánovice..., 22.02.2016 17:56, alesjirsa(m), (O přírodě)

Tak, samozřejmě vřeckovýtrusé houby jsou výborným důvodem pro pozornost, nedivím se ...

Re: Expedice Klánovice..., 22.02.2016 16:49, plysec, (O přírodě)

U druhé "zeleniny" mě potkala nehoda. Rostla na haldě navršené směsi listí, mokvajícího sena, jehličí apod. Tato hromada ležela (jak jsem vzápětí zjistil) na nestabilní vrstvě klacků, zakrývajících jámu, naplněnou ne zrovna vábně vonící tekutinou. Dál už jistě nemusím uvádět podrobnosti...Druhou kytičku proto věnuji své Veverce - jednak z upřímné lásky a hlavně za úsilí, které musela vynaložit na deratizaci plyšce po dnešní houbařské výpravě...
Čauky, mějte se

Re: Re: Expedice Klánovice..., 22.02.2016 17:28, Zdeno(m), (O přírodě)

No s tou deratizací nevím. Tetička Wiki ji charakterizuje jako proces likvidace krys a jiných hlodavců, třeba myší a potkanů...Nestačila by dezinfekce?

Re: Re: Re: Expedice Klánovice..., 22.02.2016 17:37, plysec, (O přírodě)

Chacha...; co Ty víš, co jsem si z toho propadlýho kanálu přines' domů...; koneckonců, je mi to fuk - hlavně, že je pointa - vadí to snad?

Re: Re: Re: Re: Expedice Klánovice..., 22.02.2016 17:49, vevanek, (O přírodě)

Ty tvoje vycházky mají vždy takový "akční" konec Uvažovala bych, na tvém místě, o uzavření (nebo zvýšení) úrazové pojistky.

Re: Re: Re: Re: Re: Expedice Klánovice..., 22.02.2016 17:55, plysec, (O přírodě)

Díky za radu, ale proti rizikové životní filozofii, jednou už přijaté za vlastní, Tě nikdo nepojistí... Ale je to sranda, ne?

Re: Re: Expedice Klánovice..., 22.02.2016 17:35, Zdeno(m), (O přírodě)

Nahoře máš talovín zimní, druhý obrázek bude nějaký krokus...

Re: Re: Re: Expedice Klánovice..., 22.02.2016 17:41, plysec, (O přírodě)

...jo, to by mohl být...; díky!

Re: Re: Re: Re: Expedice Klánovice..., 22.02.2016 22:30, fáfa(m), (O přírodě)

..to je divný že si neochutnal..

Re: Re: Re: Re: Re: Expedice Klánovice..., 23.02.2016 07:39, plysec, (O přírodě)

...protože nejsem hamoun a rád něco nechám i pro druhé...


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30