O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Černorosol chrupavčitý nebo bělavý?, 02.02.2016 17:30, chorcheee(m), (O přírodě)

Ta synchronicita Světa je fakt zajímavá. Aleš dal dnes do určovny tamto a já dnes našel toto . A nevím, který z v-subjektu-uvedených černorosolů to je. Navíc to možná byla větévka lípy, což by spíše směřovalo k Ex. cartilaginea. Nemám je nakoukané, nevím. Třeba někdo poradí.

Re: Černorosol chrupavčitý nebo bělavý?, 02.02.2016 17:45, chorcheee(m), (O přírodě)

Jinak, pro jistotu jsem si na Wiki vyhledal, zda ten pojem používám správně a zdá se, že docela jo :

"Synchronicita (z řec. synchronos, současný) je pojem, který zavedl švýcarský psycholog C. G. Jung jako označení pro příčinně nevysvětlitelné (akauzální) setkání dvou nebo více událostí v čase, které tím na úrovni prožívání subjektu získávají význam. Pojem synchronicity je však spojován také s objektivním nahromaděním jevů, které si žádají společnou interpretaci, v čase nebo prostoru, ač mezi nimi není přímá kauzální souvislost, a vymykají se novověké představě o náhodě, kupříkladu souběžný vzestup nacismu i komunismu na přelomu 20. a 30. let 20. století anebo kulturní revoluce v 60. letech, která zasáhla Čínu, Evropu, USA i katolickou církev.[1]"

Re: Re: Černorosol chrupavčitý nebo bělavý?, 02.02.2016 18:04, Zdeno(m), (O přírodě)

Veškerá činnost mého přítele Murphyho nese zřetelné prvky synchronicity...Jak jinak si vysvětlit všechny zlomyslnosti, ke kterým dochází zcela cílené, aniž by pravděpodobnost jevu překračovala zlomky promile...

Re: Černorosol chrupavčitý nebo bělavý?, 02.02.2016 22:35, Herčus, (O přírodě)

za mě dostává "like" cartilaginea... na lipách jsem jí potkal již několikrát na více místech, zatímco thuretiana je vzácná. Cartliaginea sice je taky v ČS, ale fakt dá se s ní podle mě setkat celkem snadno, když člověk ví, kde se po ní koukat - a v mládí je taktéž bělavá, až postupně se zbarvuje do okrova až hnědočervena.

Re: Re: Černorosol chrupavčitý nebo bělavý?, 02.02.2016 22:46, Zdeno(m), (O přírodě)

Souhlas...

Re: Černorosol chrupavčitý nebo bělavý?, 02.02.2016 17:30, chorcheee(m), (O přírodě)

Re: Černorosol chrupavčitý nebo bělavý?, 02.02.2016 17:30, chorcheee(m), (O přírodě)

Re: Re: Černorosol chrupavčitý nebo bělavý?, 02.02.2016 18:05, Zdeno(m), (O přírodě)

Najdu pár obrázků na porovnání...

Re: Re: Re: Černorosol chrupavčitý nebo bělavý?, 02.02.2016 19:39, Patrik(m), (O přírodě)

Zřejmě ano, na lípách jsem už několikrát našel něco podobného, vždy z toho v dospělosti byl chrupavčitý. Č. bělavého jsem dával nedávno, můžeš porovnat, je i v atlasu.

Re: Re: Re: Re: Černorosol chrupavčitý nebo bělavý?, 03.02.2016 09:52, Hanýžka(m), (O přírodě)

Párkrát jsem ji viděla a myslím, že by to mohla být ona. Chorchee, proč ty vlastně ještě nemáš mikroskop?


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30