O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Nový rok, 09.01.2016 21:48, Včelda, (O přírodě)

Tak na mé pochybnosti ohledně chození do lesa v zimě jste celkem reagovali jednotně. Já se v lese taky cítím dobře, nicméně o zimních měsících to tak úplně neplatí. Každopádně silvestra jsem trávil v jižních Čechách, takže jsem se na Nový rok jel trochu provětrat. Ale abyste rozuměli - zakázal jsem si les a houby a čistě jel fotit buďto historické objekty nebo co prostě namane. A cestou se i zamanulo, scenérie mi v té lehké mlze připadala dobrá, takže jsem zastavil a abych to co nejlíp vyfotil, vyrazil jsem pěšky kus po poli do kopce, kde byl objekt mého zájmu...

Re: Nový rok, 09.01.2016 21:48, Včelda, (O přírodě)

ale co čert nechtěl, jak jsem hledal foťák v batohu postaveném na zemi, všiml jsem si, že v chodbičce po nějakém hlodavci je něco nezvyklého. No co byste řekli... houba. Tedy minihouba. Nějaká Terčka nebo něco podobného

Re: Re: Nový rok, 09.01.2016 21:52, alesjirsa(m), (O přírodě)

Já bych dal spíš hlízenku (např. jetelová), ale nechám to na zkušenějších askomycetolozích.

Re: Re: Re: Nový rok, 09.01.2016 22:14, Patrik(m), (O přírodě)

Já bych taky řekl, že čeleď Sclerotiniaceae, hlízenka jetelová by to být mohla, ale to v případě, že by jsme znali alespoň substrát.

Re: Re: Re: Re: Nový rok, 10.01.2016 00:17, Včelda, (O přírodě)

na jetel to tam úplně nevypadalo, ale fakt těžko říct. Prostě pole, a mnoho děr a chodbiček hlodavců. Zas tak detailně jsem to nestudoval, protože jsem měl už úplně zmrzlý ruce a chtěl jsem se dostat co nejdřív zas do auta... Jinak velikostně měla hubka tak max 5mm na výšku a průměr řekněme 2 mm

Re: Nový rok, 09.01.2016 21:48, Včelda, (O přírodě)

až jsem z toho byl poněkud jelen...

Re: Re: Nový rok, 09.01.2016 22:57, Honzík(m), (O přírodě)

...hezky jsi ho ukecal


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30