O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Střední Čechy pokračování, 21.12.2015 07:49, Yohaness(m), (Houby)

Na pastvině se válejí staré kravince, na nich lze najít zástupce rodu žlutěnka - Cheilymenia sp.

Re: Střední Čechy pokračování, 21.12.2015 07:49, Yohaness(m), (Houby)

Ještě detail.
U nás jich roste asi 13 druhů.

Re: Střední Čechy pokračování, 21.12.2015 07:49, Yohaness(m), (Houby)

Hlízenka jetelová - Sclerotinia trifolium.

Re: Střední Čechy pokračování, 21.12.2015 07:49, Yohaness(m), (Houby)

Jeden hezky svěží černorosol bukový - Exidia glandulosa.

Re: Střední Čechy pokračování, 21.12.2015 07:49, Yohaness(m), (Houby)

Závěrem se nechám rád poučit, na pastvině objevil Včelda tyto hubky. Rostly na staré trávě, bál jsem se s tím nějak hýbat a tak je to takové nepořádné foto... Co to ale je?

Re: Re: Střední Čechy pokračování, 21.12.2015 11:28, chorcheee(m), (Houby)

Myslím, že zrovna takovouto houbičku dával nedávno do houbových skupin na FB jeden člen (našel na balíku slámy) a také mu nikdo neporadil. Těšil jsem se, že si také rozšířím obzor, ale asi bude na určení opravdu obtížnější...

Re: Re: Střední Čechy pokračování, 21.12.2015 12:38, Včelda, (Houby)

obávám se, že dopátrat se určení bude složité... Dám sem ještě dvě detailnější fotky, dalo se to vyfotit ještě lépe, ale byla mi taková zima, že se vůbec divím, že jsem to v tom větru fotil

Re: Re: Re: Střední Čechy pokračování, 21.12.2015 12:38, Včelda, (Houby)

a včíl mudrujte...

Re: Re: Re: Re: Střední Čechy pokračování, 21.12.2015 16:17, Patrik(m), (Houby)

Jedná se o velice zajímavý nález z řádu Helotiales. Já bych hledal někde v čeledi Sclerotiniaceae - podívej se třeba tady na ascofrance , kdybych viděl mikro, možná bych věděl víc. Sice se z větší části jedná o druhy jarní, ale mnoho druhů lze nalézt i na podzim, např. Botryothinia calthae.

Re: Re: Re: Re: Re: Střední Čechy pokračování, 22.12.2015 00:02, Včelda, (Houby)

že by? Nicméně nevšiml jsem se, že by větší hubky měly nějak viditelný třeň... Každopádně exsikát mám. Ještě jsem nechal v lednici dojít jedno stéblo, na kterém je skupinka začínajících plodnic, zkusím přes den vyfotit. Tam jakési třeně vidět byly.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30