O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Vánoce přicházejí..., 19.12.2015 15:54, Sley, (O přírodě)

... a i když touto dobou už do lesa obvykle nechodím (penízovky vím kde rostou, ale je to na můj vkus dost daleko od auta a hlívy vůbec nevím kde), tak přesto jsem si dnešní vycházku do lesa neodpustil... šťavnatky, čirůvky - taková moje klasika...

V jehličí i v listí,
Čirůvky to jistí,
V lese celkem ani houba,
Proč jsem tam jen šel, já trouba

Tak se taky pochlubte, co v těchto dnech nacházíte vy...

Re: Vánoce přicházejí..., 19.12.2015 16:27, chorcheee(m), (O přírodě)

Já nic . Dopisuju skripta, takže jsem zavřen doma (ale nestěžuji si - docela mě to baví). Nanejvejš tak občas vyrazím na známé místo abych nařezal hlívu a narval sametonožky ke konzumu .

Re: Re: Vánoce přicházejí..., 19.12.2015 16:31, chorcheee(m), (O přírodě)

Jo v kapitole Biotické stresy píšu i o dřevokazných houbách, rozkladu dřeva a obraně živých dřevin. Kdyby si někdo chtěl přečíst a klidně i zkritizovat (ale četla to už MLZ a jeden můj spolužák, který na dřevokazné houby psal disertačku a líbilo se jim to, i když samozřejmě něco opravili a vylepšili), rád pošlu...

Re: Re: Re: Vánoce přicházejí..., 19.12.2015 19:33, Sley, (O přírodě)

Opět se musím omluvit za nováčkovskou neznalost, ale já ty vaše zdejší zkratky prostě ještě neznám...
Co je to MLZ? Madamme Lucie Zíbarová, nebo Mykologická Lehká Základna? (starej voják se prostě nezapře)

Re: Re: Re: Re: Vánoce přicházejí..., 19.12.2015 21:56, chorcheee(m), (O přírodě)

Mykoložka Lucie Zíbarová .

Re: Re: Re: Re: Re: Vánoce přicházejí..., 20.12.2015 08:31, Sley, (O přírodě)

Paráda. Musí to bejt úžasný, když člověk může studovat něco, co ho zároveň i baví, a nejen proto, "aby něco vystudoval a měl na to papír"... já to štěstí bohužel neměl, obory "Amatérská mykologie", "Sci-fi literatura" a "Rocková hudba" jsem tenkrát v nabídce vysokých škol nikde nenašel, a tak jsem šel na ekonomku

Re: Vánoce přicházejí..., 19.12.2015 18:10, alesjirsa(m), (O přírodě)

Já jsem dneska byl v lese a nafotil jsem přes 200 fotek, zítra pár uveřejním. Stačí prostě hledat.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30