O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

...houby nehouby ..., 25.11.2015 17:44, Honzík(m), (O přírodě)

...hvězdovku trojitou jsem původně dávat nechtěl.Už tu samou dávala o víkendu Vev,ale něco mi na tom monitoru pořád vadilo...

Re: ...houby nehouby ..., 25.11.2015 18:03, basset(m), (O přírodě)

dobrý foto, sice "mršina", ale nebudeme překvapeni, když pak Zdeno šoupne něco podobného do kvízu

Re: ...houby nehouby ..., 25.11.2015 17:44, Honzík(m), (O přírodě)

...tak jsem udělal výřez.Neni to sice tak hezkej druhej kráter,jako dával nedávno Yohaness,ale je tam.Dokonce bych řekl že kousek pod nima jsou ještě nějaké pokusy o další pidikrátery...

Re: ...houby nehouby ..., 25.11.2015 17:44, Honzík(m), (O přírodě)

...jestlipak někdo z moderátorů ví,že ve zdejším atlase neni žádný kořenovec?Tohle ovšem atlasovka není,to bylo jenom konstatování.Jo,a pro Vev,...jsem pro kořenovce červenajícího a dík za dovezení...

Re: Re: ...houby nehouby ..., 25.11.2015 18:13, vevanek, (O přírodě)

Kořenovec se jmenuje načervenalý Já ho nepřivezla, rostl tam, kde jsme fotili pošvatky. Jsem ráda, že vyšel můj tip. Dovolím si vložit fotku, jak vypadal, když ho dědek našel. Je pěkně vidět, jak na vzduchu a otlačením zčervenal.

Re: Re: Re: ...houby nehouby ..., 25.11.2015 18:26, basset(m), (O přírodě)

.. vidím, že věříš tomu, že Jarda nechodí na naše stránky Připomíná mi story, kdy náš hóóóódně mladý syn po tom, co dostal něco od dědy, prohlásil: "Dědek dal". Jenom čert ví, kde to slyšel a spojil si to

Re: Re: Re: Re: ...houby nehouby ..., 25.11.2015 18:33, vevanek, (O přírodě)

Nechodí, protože s noťasem neumí Ale on je zvyklý, že o něm mluvím jako o dědkovi (on mě zase oslovuje babčo a ne Věro).

Re: Re: Re: Re: Re: ...houby nehouby ..., 25.11.2015 18:37, basset(m), (O přírodě)

.. idylická domácnost

Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...houby nehouby ..., 25.11.2015 19:26, Zdeno(m), (O přírodě)

...jak bývá u ohoubařů zvykem...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...houby nehouby ..., 25.11.2015 19:40, basset(m), (O přírodě)

.. jj, čert ví, co nosíme domů

Re: ...houby nehouby ..., 25.11.2015 17:44, Honzík(m), (O přírodě)

...tohle jsme fotili v neděli s Henrym(prý tuhle červenavou ještě neměl vyfocenou).Kdyby neříkal něco o vzácnosti,tak bych ji snad ani necvak...

Re: Re: ...houby nehouby ..., 25.11.2015 18:08, alesjirsa(m), (O přírodě)

To je jediná hvězdovka, kterou jsem zatím viděl na vlastní oči.

Re: Re: Re: ...houby nehouby ..., 25.11.2015 18:18, Sley, (O přírodě)

Aleši, jistě znáš staré české přísloví, které praví: "Čím blbější sedlák, tím větší brambory"
Já toto přísloví aplikuji i na houby, s tím, že bych si samozřejmě nikoho nedovolil nazvat blbcem, tak jsem si ho přetvořil do - snad nikoho neurážející - podoby: "Čím větší Neználek na houby, tím větší rarity najde", a mnohé fotky z různých houbařských webů to jen potvrzují. A hvězdovku? Tu já jsem nenašel za těch 30 let, co lítám po lesích ani jednu, zatímco moje žena, která jde do lesa tak v průměru 3x za rok, na ni loni narazila hned kousek od auta

Re: Re: Re: Re: ...houby nehouby ..., 25.11.2015 18:26, alesjirsa(m), (O přírodě)

Já ji vlastně také nenašel. To strejda, který mi ji pak přinesl ukázat. Takže v přírodě jsem také neměl šanci bohužel zatím vidět.

Re: Re: Re: Re: ...houby nehouby ..., 25.11.2015 19:00, Zdeno(m), (O přírodě)

No vida, jak nasává informace, srazů netřeba...

Re: ...houby nehouby ..., 25.11.2015 17:44, Honzík(m), (O přírodě)

...nějaký pidifuj na dubovým listu se ale "vopravdunechtělonechatzaostřit"...

Re: ...houby nehouby ..., 25.11.2015 17:44, Honzík(m), (O přírodě)

...a na závěr "přípitek"...

Re: Re: ...houby nehouby ..., 25.11.2015 18:04, basset(m), (O přírodě)

.. jak by řekl Forrest - sqělóza

Re: Re: Re: ...houby nehouby ..., 25.11.2015 19:54, vlk(m), (O přírodě)

...souhlas s bassetem...


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30