O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Táborsko s Machanoem, 02.11.2015 17:12, basset(m), (Houby)

Jakési "dlouhonožky" na skládce dřeva před odvozem z lesa.
Nepodařilo se mi ani náznakem najít, co je to zač.

Re: Táborsko s Machanoem, 02.11.2015 17:12, basset(m), (Houby)

Třeně hóóódně pružné, takže se houbičky klátily ve větru. Tento pokus cvaknout klobouky byl až asi desátý .

Re: Re: Táborsko s Machanoem, 02.11.2015 17:23, Zdeno(m), (Houby)

Mycena, conocybe, nevím...Je-li to helmovka, pak třeba inclinata? Vašku Krsi, nahoře, poraď, dnes je vhodný den...

Re: Re: Re: Táborsko s Machanoem, 02.11.2015 17:50, basset(m), (Houby)

.. koukám si na tom asi jako já Ty klobouky jsou jak posypané sádrou. Asi příště vyrazím do lesa s pytlíkem sádry a zkusím inclinatu trochu poprášit Ba ne, na inclinátu nesedí skoro vůbec nic. Hlavně to, že každá plodnice rostla samostatně a bylo jich tam kolem 30ti. Jenom tady byl větší shluk, kde jsem chtěl zobrazit plodnice, podle mého názoru, v různém stáří a zbarvení. Mimochodem, lupeny měly béžovou barvu a houby neměly žádnou vůni ani pach. Chuť? Zásadně houby neochutnávám, ale jenom konzumuji ty, které bezpečně znám.

Re: Re: Re: Re: Táborsko s Machanoem, 02.11.2015 18:49, Pavla, (Houby)

Dobrý večer, mohu se, s dovolením, vmezeřit? ;)

Něco podobného jsem totiž našla v pátek a přesně, jak píše basset – byla cítit sádra a jako bych zaslechla rozhovor: „Ten chlapec dole mi včera míchal tak řídkou maltu, že mi neustále padala zpátky na lžíci.“ … „Kolikrát jsem mu již říkal: Méně té vody, chlapče, méně té vody.“ ;) Ale bez legrace, vážně mi tahle skupinka připomínala zednickou partu Světáků. Mohlo by se jednat o stejný nález?

Re: Re: Re: Re: Re: Táborsko s Machanoem, 02.11.2015 18:52, alesjirsa(m), (Houby)

Helmovka to je určitě, nebo přinejmenším aspoň to Pavly, ale to Henryho snad také.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Táborsko s Machanoem, 02.11.2015 19:17, basset(m), (Houby)

.. a nahoď tedy, proč také helmovky - proč ne třeba lysohlávky, závojenky, ...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Táborsko s Machanoem, 02.11.2015 19:37, alesjirsa(m), (Houby)

Podle rýhovaného klobouku, tenkého třeně, světlých lupenů ... Zkrátka už mám helmovky ve woku. Klidně to může být ta, jak říká Zdeno.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Táborsko s Machanoem, 02.11.2015 19:21, Pavla, (Houby)

Alešku, díky za nasměrování. Mně každé určování stojí fůru času, kterého teď nemám nazbyt. Moc Ď

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Táborsko s Machanoem, 02.11.2015 20:09, Herčus, (Houby)

udělám v tom jasno... helmovka od Pavly bude nejspíš inclinata, má ráda dubové dřevo, tady dub nevidím, tak si nejsem jistej, alehelmovka je to určitě. No a to co dával basset jsou nějaký kropenatce... kdyby byl pohled do lupenů, tak přestanete tipovat helmovky a podobný světlovýtrusý houby a půjdete rovnou do tmavovýtrusnejch rodů... kterej to je kropenatec, to vám neřeknu, ale tipnu si, že to bude opršelej motýlovitej... přidam pár fotek motýlovitýho z letoška.

Kdyby to náhodou mělo lupeny světlý, tak asi jedině nazrzlý a potom by to skutečně byla nějaká conocybe ... chybí ten pohled do lupenů ...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Táborsko s Machanoem, 02.11.2015 20:10, Herčus, (Houby)

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Táborsko s Machanoem, 02.11.2015 20:10, Herčus, (Houby)

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Táborsko s Machanoem, 02.11.2015 20:27, basset(m), (Houby)

.. tak jsem jim lese také "důvěrně" říkal kropenatci, než jsem je fotil, a podle té Tvé poslední fotky už to bude skoro jistota, protože přesně takové plodnice tam také byly. Jenomže se plodnice vyskytovaly jednotlivě a mně se hodila fotka skupiny.
Holt se spokojím s tím, že to jsou kropenatci, "páč" exsikát nemám a ani nevím, komu bych ho poslal Navíc jsem strašně líný to zpracovávat

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Táborsko s Machanoem, 02.11.2015 21:49, Tori(m), (Houby)

Má to po vyschnutí hrozně zajímavý klobouk. Nejdřív mi napadl slzečník síťovaný, ale podle Herčusovo fotky je jasné, že je to ten kropenatec. Pěkná houba.

Re: Táborsko s Machanoem, 02.11.2015 17:12, basset(m), (Houby)

Netradičně narostlé "fialky" zasluhují netradiční formát.

Re: Re: Táborsko s Machanoem, 02.11.2015 18:19, Honzík(m), (Houby)

...ukázal bych kouzlo jak z nich udělat dvoubarvý.Ale zatim si ho nechám pro sebe...Jo,hele,víš že to máš hezký?

Re: Re: Re: Táborsko s Machanoem, 02.11.2015 18:38, basset(m), (Houby)

Z těch níže už dvoubarvá jde udělat blbě, ale taky by to šlo

Re: Táborsko s Machanoem, 02.11.2015 17:12, basset(m), (Houby)

Tyto už jsem si poskládal sám - starší, mladá a mladší čirůvka fialová.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30