O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Něco málo obyčejných hub z víkendu..., 02.11.2015 15:56, Včelda, (Houby)

zdar, tak jsem si trošku pochodil po lese, a i když se lepší nálezy nekonaly, přesto jsem se nenudil... Třepenitka cihlová

Re: Něco málo obyčejných hub z víkendu..., 02.11.2015 15:56, Včelda, (Houby)

Hřib peprný

Re: Něco málo obyčejných hub z víkendu..., 02.11.2015 15:56, Včelda, (Houby)

Šupinovka šedohlínová

Re: Něco málo obyčejných hub z víkendu..., 02.11.2015 15:56, Včelda, (Houby)

Strmělka anýzka

Re: Něco málo obyčejných hub z víkendu..., 02.11.2015 15:56, Včelda, (Houby)

našel jsem i Hřib hnědý

Re: Něco málo obyčejných hub z víkendu..., 02.11.2015 15:56, Včelda, (Houby)

a toto, jestli se nepletu, by mohla být Třepenitka maková

Re: Re: Něco málo obyčejných hub z víkendu..., 02.11.2015 17:18, Zdeno(m), (Houby)

Je to makovka a celá sada je vymazlená. Plodnice jsou sice evidentně přesazované a někdy v nepravděpodobném prostředí, ale velmi "atlasové". Doufám, že mne nestihne trest jako ondy, když jsem klasikovy fotky označil v dobré víře a jako projev úcty a respektu za "studiové"...To byl mazec a hned se lámal chleba...

Re: Re: Re: Něco málo obyčejných hub z víkendu..., 02.11.2015 17:43, basset(m), (Houby)

.. ale trochu proprat bychom snad mohli

Re: Re: Re: Re: Něco málo obyčejných hub z víkendu..., 02.11.2015 19:46, Zdeno(m), (Houby)

No, to se nosí...Dočetl jsem se, že jsme stejně jen chytrolíni a poučovatelé a ten chorcheee k tomu...Zdroj: můj antifunclub...

Re: Re: Re: Něco málo obyčejných hub z víkendu..., 02.11.2015 18:33, Včelda, (Houby)

díky Zdeno. Jinak ač to třeba nevypadá, tak přesazuji málokdy, jen pokud rostou dál od sebe, tak některé přisadím k reálně rostoucí... V této sérii je jediná přesazená výjimka a to Hřib peprný, který rostl v takovém roští a trávě, že bych ho stěží tak vyfotil. A hnědák je posunut asi tak o půl metr ven ze zajetí větévek. Jinak je vše na svém místě.

Re: Re: Re: Re: Něco málo obyčejných hub z víkendu..., 02.11.2015 19:15, Zdeno(m), (Houby)

To nebyla výtka, ale konstatování...Pro dokumentační "atlasové" ztvárnění je nutný kompromis. Blbé je, když se přenesou všechny plodnice do nereálného prostředí...Ty fotky jsou fakt dobré...

Re: Re: Re: Re: Re: Něco málo obyčejných hub z víkendu..., 02.11.2015 19:23, Včelda, (Houby)

ono mě to i nějak víc baví, když je na fotce hub víc než třeba jen jedna. Na druhou stranu do skupinových orgií, které mívá na fotkách Yohaness, jsem ještě stále nedospěl Ideálně mám rád, když fotím 3-4 hubky, s tím, že dvě tři stojí a jedna je tam kvůli pohledu do lupenů...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Něco málo obyčejných hub z víkendu..., 02.11.2015 19:52, Zdeno(m), (Houby)

Rozumná filosofie...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Něco málo obyčejných hub z víkendu..., 02.11.2015 20:55, Yohaness(m), (Houby)

Ale já to, Včeldo, dělám vlastně jako ty, nepřesazuji, nýbrž dosazuji. Prostě ke dvěma rostoucím plodnicím dosadím pět dalších...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Něco málo obyčejných hub z víkendu..., 02.11.2015 21:02, Yohaness(m), (Houby)

Například tady jsem se s dosazováním vyřádil... původně jich na pařezu rostlo deset.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Něco málo obyčejných hub z víkendu..., 02.11.2015 21:03, vevanek, (Houby)

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Něco málo obyčejných hub z víkendu..., 02.11.2015 21:27, basset(m), (Houby)

.. a stejně si to nezvládl, je to nějaké takové polovičaté

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Něco málo obyčejných hub z víkendu..., 02.11.2015 21:49, Včelda, (Houby)

no jo, Yohaness u ničeho moc dlouho nevydrží Chvíli to dává dohromady a už utíká jinam

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Něco málo obyčejných hub z víkendu..., 03.11.2015 12:17, Zdeno(m), (Houby)

Jo, to je odpověď na repliku.. Ale ten přinesený pařez jsi měl vybrat lepší...

Re: Re: Něco málo obyčejných hub z víkendu..., 02.11.2015 18:53, Včelda, (Houby)

a Vevanek svým příspěvkem připomněla, že jsem ještě zapomněl na Penízovku máslovou var. kuželovitou.

Re: Re: Re: Něco málo obyčejných hub z víkendu..., 02.11.2015 19:18, Včelda, (Houby)

takže ještě pro jistotu, teď po doplnění Penízovky, na všech fotkách kromě Hřibů jsou vždy alespoň některé plodnice reálně rostoucí na svém místě. V případě cihlovek a máslovek naprosto komplet.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30