O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Veršujeme i v neděli :-), 25.10.2015 14:55, Sley, (O přírodě)

Nachcípanej jako sviňa,
smrkám si tu do plenky,
kdyby, sakra, v lese rostly,
aspoň ňáký opěnky!

S hřibama je letos konec,
komu se však nelení,
může najít na pařezu,
i štítovku jelení

Re: Veršujeme i v neděli :-), 25.10.2015 14:56, Sley, (O přírodě)

Pár čirůvek fialovejch,
jinak houby konečná,
díky ním však moje cesta,
nebyla tak zbytečná :-)

Re: Re: Veršujeme i v neděli :-), 25.10.2015 15:25, TondazKralup(m), (O přírodě)

Nahoď ještě jednu sloku.Už pracuju na zhudebnění,na příštím setkání z toho uděláme houbařskou hymnu.

Re: Re: Re: Veršujeme i v neděli :-), 25.10.2015 15:46, chorcheee(m), (O přírodě)

Hymna také není špatný nápad, ale já včera dostal ještě jiný. Právě jsem chtěl psát Honzíkovi a zrovna vidím, že tu máme básníků vícero. Takže to napíši veřejně ke kolektivnímu zvážení.

Napadlo mne vydat knížku (knížečku, leporelo, kalendář...), kde bychom naše fotografie hub (asi hlavně běžných, nápadných a jakkoli pro člověka významných) doprovodili vždy krátkou tématickou básní. Honzík a další "s rýmou" by tak téma snadno stočili k důležitým a nápadným záležitostem kol dané houby. To že se učí s novým fotoaparátem, se obávám, čtenáře nebude moc zajímat . Ale věřím, že by se rádi poprali právě s tímto.

Co říkáte? Fotografií tu místní členové mají dost a jistě rádi poskytnou. Mám zkusit oslovit nějaká nakladatelství? Nebo se toho zhostí někdo s lepší žurnalistickou průpravou? Tuším, snad se nepletu, že třeba Karel z Brd je "nějaký pisálek". Pravděpodobně nakladatelství budou chtít základní koncepční plán (rozsah, náhled, cílové čtenářstvo např. děti 6 - 12 let a tak podobně).

Ale myslím, že je to nápad dobrý a průchodný. Mykologické fotoatlásky a kalendáře dnes vydává, bez urážky, "každý kdo má v zadku díru". Toto by mohlo nést nějakou přidanou hodnotu a třeba se stát i výukovým materiálem...

Předem díky za vaše názory na ten nápad, jeho případné rozvinutí a nabídky, kdo koho kontaktuje . Váš Organizátor společenského života Chorcheee.

Re: Re: Re: Re: Veršujeme i v neděli :-), 25.10.2015 16:01, TondazKralup(m), (O přírodě)

No,ale tohle není vůbec špatnej nápad.Já bych do toho šel stopro,pokud to myslíš vážně.Je to netradiční a jak píšeš,kalendáře jako takové už moc nefrčej vydává to každý.Něco takového by určitě oslovilo hodně lidí.

Re: Re: Re: Re: Re: Veršujeme i v neděli :-), 25.10.2015 16:45, chorcheee(m), (O přírodě)

Tak nyní to vážně myslím. Otázka je, zda se na to nevypendrekuji, když mne odmítnou první 2 nakladatelství. Myšlenky se stávají nesmrtelnými a vynálezy realizovanými ne na základě geniálnosti a užitečnosti, ale spíše v korelaci s umanutostí, houževnatostí a bláznivostí svých autorů .

Re: Re: Re: Veršujeme i v neděli :-), 25.10.2015 18:21, Sley, (O přírodě)

Michal David - Houbo-disco-mix:
"Houby, houby, to jsou naše houby,
dáme je do mikrovlnný trouby"...
"Mám já smůlu, máma si mě hlídá,
táta, ten zas nikdy nevyzvídá"

Re: Re: Veršujeme i v neděli :-), 25.10.2015 17:52, Honzík(m), (O přírodě)

...kdo by to do pana inženýra řeklU mne dobrý...

Re: Re: Re: Veršujeme i v neděli :-), 25.10.2015 17:54, Honzík(m), (O přírodě)

...Chorchee, k těm nakladatelstvím ...Bez skoro hotové práce si tam s nějakým nápadem ani neškrtneš.Nejjistější bys měl založit si svoje

Re: Re: Re: Re: Veršujeme i v neděli :-), 25.10.2015 18:16, chorcheee(m), (O přírodě)

Honzík má asi pravdu, ale tím jak všechno bagatelizuje (ten konec!) mě už sere!
No, asi ho život naučil... Já mám prostě pocit, že to za pokus stojí...

Re: Re: Re: Re: Re: Veršujeme i v neděli :-), 25.10.2015 19:40, Honzík(m), (O přírodě)

...tak to nejspíš namísto studia psychologie budeš schánět psychologa

Re: Re: Re: Re: Veršujeme i v neděli :-), 25.10.2015 21:25, Zdeno(m), (O přírodě)

Nejlépe dvě, aby si jako konkurovala, to zvyšuje kredit...


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30