O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Kryštofovo Údolí 1 Příjezd, 18.10.2015 20:18, alesjirsa(m), (Houby)

Teď jsem tu 3 dny nebyl z důvodu účasti na mykologické akci v Kryštofově Údolí poblíž Liberce pořádané mykology Radimem Dvořákem a Oldřichem Jindřichem.
Měl jsem docela bohatou vlakovou dopravu. Asi pětkrát jsem přestupoval z vlaku na vlak (popř. autobus), než jsem konečně dorazil.
Jakmile jsem naposledy vystoupil z vlaku, už o několik metrů dál ne mě čekala moje první houba a zároveň prvonález, choroš smolonohý.

Re: Kryštofovo Údolí 1 Příjezd, 18.10.2015 21:04, Tori(m), (Houby)

No ty se ale máš! Já tam chtěla jet už několikrát, ale buď jsem nedostala volno z práce anebo se ve stejný termín konala jiná mykologická akce. Klasika, půl roku nic a pak všechno naráz. :D

Re: Kryštofovo Údolí 1 Příjezd, 19.10.2015 12:42, Véna, (Houby)

Smolonohý je suprový.

Re: Kryštofovo Údolí 1 Příjezd, 18.10.2015 20:18, alesjirsa(m), (Houby)

Ušel jsem asi kilometr, nahlédl jsem do jednoho lesa a uviděl moji první letošní muchomůrku červenou.

Re: Kryštofovo Údolí 1 Příjezd, 18.10.2015 20:18, alesjirsa(m), (Houby)

Křehutka (Psathyrella sp.) s kapičkami.

Re: Kryštofovo Údolí 1 Příjezd, 18.10.2015 20:18, alesjirsa(m), (Houby)

Čirůvka fialová.

Re: Kryštofovo Údolí 1 Příjezd, 18.10.2015 20:18, alesjirsa(m), (Houby)

A dnešní část nálezů, které jsem nalezl po cestě do penzionu Novina, kde jsme všichni byli ubytováni, zakončím šupinovkou kostrbatou, která rostla hned u budovy.

Re: Re: Kryštofovo Údolí 1 Příjezd, 18.10.2015 20:24, chorcheee(m), (Houby)

Pěkné. A co to bylo, prosím, za akci? Byla veřejná, nebo jsi měl tu čest, že jsi byl mezi vyvolenými pozvanými?

Re: Re: Re: Kryštofovo Údolí 1 Příjezd, 18.10.2015 20:30, alesjirsa(m), (Houby)

Já si myslím, že se mohl účastnit prakticky kdokoli (samozřejmě počet míst byl omezený). Byla to akce pořádaná ČMS.

Re: Re: Re: Re: Kryštofovo Údolí 1 Příjezd, 18.10.2015 20:43, chorcheee(m), (Houby)

A přidáš třeba zítra nějakou podrobnější reportáž? . Myslím, že se snese i lehce nehoubová odbočka (jako třeba ve smyslu kolik tam bylo výborných mykologů, krásných žen a jestli se někdo večer opil do němoty ).

Re: Re: Re: Re: Re: Kryštofovo Údolí 1 Příjezd, 18.10.2015 20:58, vevanek, (Houby)

Sonduješ, jestli stojí zato tuto akci příště navštívit? ( myslím stran krásných žen a večerní pijatyky ) Mykology, myslím, strpíš i ošklivé a abstinenty

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kryštofovo Údolí 1 Příjezd, 18.10.2015 21:03, alesjirsa(m), (Houby)

Určitě bude pak na myko.cz něco k tomu, jak to tam probíhalo a něco z nálezů.

Re: Re: Re: Re: Re: Kryštofovo Údolí 1 Příjezd, 18.10.2015 21:00, alesjirsa(m), (Houby)

No, nevím. Příhod mám sice dost, ale většinou to beru stručně, protože by u toho také mohl někdo usnout, ale jestli si to budeš přát, tak zkusím postupně v příslušných částech popisovat, jak to tam probíhalo.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kryštofovo Údolí 1 Příjezd, 18.10.2015 21:06, chorcheee(m), (Houby)

Vevánek: Naprosto přesně vystiženo!
Aleš: No to musíš psát zábavně a čtivě! . Trénink tvořivého psaní se Ti pro další studium i život bude jeistě hodit! .

Re: Re: Re: Re: Re: Kryštofovo Údolí 1 Příjezd, 18.10.2015 21:14, Sley, (Houby)

Já jsem taky dostal pozvánku, ale jelikož jsem lehce nachcípanej, zvolil jsem polehávání v pelechu doma, s občasným výběhem do lesa Krásné ženy? Po osmým pivu je krásná každá mykoložka
A teď určujte, frajeři Já si jdu uvařit lipovej čaj...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kryštofovo Údolí 1 Příjezd, 18.10.2015 22:11, TondazKralup(m), (Houby)

Tak si tedy zahraju na frajera.Je tam hlavně červená paprika s jakýmisi výrustky,možná měla na vrchu takové zelené kroužky.Pak mne napadají taková sprostá slovíčka jako Rhodocollybia butyracea, nebo tak nějak podobně.Jo a z hub tam bude asi třeň z hřiba hnědého.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kryštofovo Údolí 1 Příjezd, 19.10.2015 12:08, Zdeno(m), (Houby)

Základ jsou amarouny...


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30