O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Dnes nehoubově..., 03.10.2015 19:17, Patrik(m), (O přírodě)

U nás stále nic neroste. Bodeť by co rostlo, když málo prší a silný větr rychle vysušuje. Potok u nás už sice ve svých horních partiích teče (v asi 20 km svého toku), ale u nás ještě stále v lese nacházím jen kaluže vody, ve kterých snad ještě přežívají raci. Někde je to však hrozné na pohled. Smrdí to místy rybinou, což není dobré, ale místy v těch kalužích ještě plavou jakésik malé do 10 cm velké rybky. V potoku má být aji původní populace pstruhů, ale já tam přes léto žádné v těch kalužích nechytil...rybky jsem určil jako hrouzky obecné...

Re: Dnes nehoubově..., 03.10.2015 21:21, vlk(m), (O přírodě)

...krásní Hrouzci...jako malí jsme je chytali v Pustiměřském potoce do ruk i na pytlačky...

Re: Re: Dnes nehoubově..., 03.10.2015 21:38, Patrik(m), (O přírodě)

To říkal taťka u pstruhách. Že jich tam bylo...Sem tam se naskytnul hajný či porybný, ale co jsem si zjístil, tak ani s povolenkou se u nás v potoku chytat nemůže, a navíc, potok o délce toku 30 km, nemůžou ho hlídat všude

Re: Dnes nehoubově..., 03.10.2015 23:01, Kraken(m), (O přírodě)

Tady sice roste všelicos, ale ryby jsou tu taky. Jen nevím, co jsou zač...

Re: Re: Dnes nehoubově..., 03.10.2015 23:07, basset(m), (O přírodě)

Já sice nejsem rybář, ale viděl bych v tom líny.

Re: Re: Re: Dnes nehoubově..., 03.10.2015 23:15, Honzík(m), (O přírodě)

...parmy,plotice,jelci(tloušti) a nejspíš jsou "líný"

Re: Re: Dnes nehoubově..., 04.10.2015 08:48, Véna, (O přírodě)

Řekl bych parma obecná, má to fousky.

Re: Re: Re: Dnes nehoubově..., 04.10.2015 15:42, Honzík(m), (O přírodě)

...jsou to parmy,to vypasený bez fousků s červenějšíma ploutvema jsou tloušti.V pravo dole to menší je plotice nebo ouklej...

Re: Dnes nehoubově..., 03.10.2015 19:21, Patrik(m), (O přírodě)

Po prameništích a vlhkých skalních úžlabinách v lese už mě chodit nebaví, na prameništích navíc nacházím furt to samé dokola, takže jsem se dal na určování dosud neurčeného...Chtěl bych pomoct s určením těchto kvitek...
1. Vypadá to jako žlutě kvetoucí šťavel, ale na podzim? A ještě na západně orientované suché a teplé louce?

Re: Re: Dnes nehoubově..., 03.10.2015 19:41, vevanek, (O přírodě)

Podívej se na šťavel evropský, má žluté květy a kvete až do října.

Re: Re: Re: Dnes nehoubově..., 03.10.2015 19:50, Patrik(m), (O přírodě)

Na ten mě to příliš nesedí, existuje aji nějaký podobný?

Re: Re: Re: Re: Dnes nehoubově..., 03.10.2015 19:55, Patrik(m), (O přírodě)

Na portálu české flóry je ještě podobný šťavel prérijní, Oxalis dillenii. U šťavelu evropského mě moc nesedí výskyt, je tam psáno spíše na synantropních a antropogenně ovlivněných místech, vzácně v polopřirozených společenstvech, ten můj byl sice na pastvinaté suché a teplé louce blízko naše dědiny, ale to by sedělo více na ten prérijní...I tak děkuju za bližší nasměrování...

Re: Re: Re: Re: Dnes nehoubově..., 03.10.2015 20:53, Joska(m), (O přírodě)

3. pád - mně, mně, mně, mně, mně...

Re: Dnes nehoubově..., 03.10.2015 19:39, Patrik(m), (O přírodě)

Minulý týden jsem na prachovco-drobovém skalisku natrefil na zajímavou kapradinu, kterou jsem v mojem okolí ještě neviděl...Chorchee určitě rád prozradí název...

Re: Re: Dnes nehoubově..., 03.10.2015 20:37, karelzbrd(m), (O přírodě)

sleziník červený, zelený, jukni na stanoviště

Re: Re: Re: Dnes nehoubově..., 03.10.2015 21:43, Patrik(m), (O přírodě)

Díky, vypadá to na červený, zelený má trochu inačí vzhled, navíc výskyt na vápencových skalách, tyhle skály byly prachovec a droba + místy s zvýšeným obsahem železa a křemene (podle kámoša)

Re: Re: Re: Re: Dnes nehoubově..., 04.10.2015 10:02, chorcheee(m), (O přírodě)

Zelený má zelenou osu listu na rozdíl od této červeno-černé...

Re: Dnes nehoubově..., 03.10.2015 19:42, Patrik(m), (O přírodě)

V sušších partiích lužní louky podél Setiny jsem našel na koncu Srpna tuto drobnou rostlinku, vypadající trochu třezalkovitě...

Re: Re: Dnes nehoubově..., 03.10.2015 20:00, alesjirsa(m), (O přírodě)

Také bych tipoval něco z čeledi třezalkovitých.

Re: Re: Re: Dnes nehoubově..., 04.10.2015 10:06, chorcheee(m), (O přírodě)

Tak z takovýchto poléhavých znám jen t. rozprostřenou (H. humifusum), C3. Ale neříkám, že to je s jitotou ona.

Re: Re: Re: Re: Dnes nehoubově..., 04.10.2015 18:25, Patrik(m), (O přírodě)

Já bych řekl, že je. Popis i biotop sedí, žádnou podobnou jsem nenašel a bylo jich tam víc takovýchto...No, na těch loukách už mě asi nic nepřekvapí, takže mám další červenoseznamovou rostlinu s těchto luk ...A to není možné, že ještě nikoho nenapadlo z této lokality zrobit min. přírodní památku či co


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30