O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Svatováclavská vycházka, 29.09.2015 12:10, Tori(m), (Houby)

... u nás byla včera, šlo se do Hluboček (lesy patří už do VVP Libavá) v počtu asi 15 lidí. V lese bylo víceméně prázdno, nepočítám-li číšenky rýhované (zcela nepovšimnuté uprostřed cesty), dřevomor Howeův, čerstvé troudnatce pásované apod. Fakt jsem myslela, že to s tím davem vydržím celou vycházku, jenže pak se objevil hluboce zaříznutý potok, v něm kosmatky, a když jsem za 3 hodiny vylezla o kilometr dál, václavkomilci už byli dávno v tahu. :D
Ale oplatilo se - poprvé jsem viděla čechratku olšovou (P. rubicundulus) ...

Re: Svatováclavská vycházka, 29.09.2015 12:10, Tori(m), (Houby)

a holubinku drobnou (R. pumila), obě rostly mezi kořeny olše lepkavé (?) uprostřed potoka, ...

Re: Re: Svatováclavská vycházka, 29.09.2015 13:53, petras, (Houby)

V sobotu jedu na Kozlov a do Dolního Újezda,ale je tam taky sucho.

Re: Svatováclavská vycházka, 29.09.2015 12:10, Tori(m), (Houby)

a samozřejmě nemohly chybět malé hnědé houbičky (kržatka / Tubaria ??), jejichž určování si nechávám na nějaké dlouhé a nudné večery. :-D Kosmatky a zvonkovky přidám příště, jestli se mi je teda podaří určit.
Rostly tam i nějaké václavky, ale sotva 2 cm velké, tak nevím, jak pochodili účastníci exkurze v tom suchém lese okolo.

Re: Re: Svatováclavská vycházka, 29.09.2015 13:11, MACEK, (Houby)

Paráda a mám inspiraci, zítra vyrazím omrknout václavky.

Re: Re: Svatováclavská vycházka, 29.09.2015 18:07, alesjirsa(m), (Houby)

Takové menší lupenaté houbičky potkávám dost běžně a také mám problémy s jejich určováním. Zatím jsem snad ani víceméně žádnou neurčil.

Re: Re: Svatováclavská vycházka, 30.09.2015 07:05, b.gun(m), (Houby)

Na vlhkých až mokrých místech pod olšemi roste kržatka bažinná (Naucoria scolecina).

Re: Re: Re: Svatováclavská vycházka, 30.09.2015 18:19, Tori(m), (Houby)

Děkuju za tip, zkusím to ověřit.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30