O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Asi nejlepší dřevomilkařské fórum..., 20.09.2015 09:18, chorcheee(m), (O přírodě)

Dřevomilkáře (tedy Aleše ) bych rád seznámil s výborným cizojazyčným fórem, kde je jako moderátorka i velká Annarosa Bernicchia.

Píše se tam latinsky, italsky, španělsky, franzouzsky a samozřejmě taky anglicky a všichni si tam rozumí . Jen nevím kde vezmu čas na to, abych si tam všechna ta zajímavá vlákna prošel...

www.naturamediterraneo.com/forum/forum.asp?FORUM_ID=147

Re: Asi nejlepší dřevomilkařské fórum..., 20.09.2015 09:18, chorcheee(m), (O přírodě)

A o úroveň výše je fórum o mikroskopování hub s několika podfóry...

http://www.naturamediterraneo.com/forum/forum.asp?FORUM_ID=39

Re: Re: Asi nejlepší dřevomilkařské fórum..., 20.09.2015 18:48, Patrik(m), (O přírodě)

Zajímavé, a na co potřebuje člověk s vysokoškolským titulem google překládač?

Re: Re: Re: Asi nejlepší dřevomilkařské fórum..., 20.09.2015 19:17, Zdeno(m), (O přírodě)

Tvoje dotazy jsou kouzelné. Ne každý vysokoškolák musí být nutně polyglot a titul neimplikuje perfektní znalost mnoha jazyků...

Re: Re: Re: Re: Asi nejlepší dřevomilkařské fórum..., 20.09.2015 19:21, Zdeno(m), (O přírodě)

Jo a překladač se píše s kratkym...

Re: Re: Re: Re: Re: Asi nejlepší dřevomilkařské fórum..., 20.09.2015 20:00, Patrik(m), (O přírodě)

Aha, já samozřejmě taky používám google překladač (i když tam chybí spousta slov a někdy raději využívám slovník Lingue, ), ale já chodím teprve do druháku, tak jsem myslel, že na vysoké škole se dnes bez znalosti AJ člověk neobejde...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Asi nejlepší dřevomilkařské fórum..., 20.09.2015 20:41, Tori(m), (O přírodě)

Však se na to fórum píše i italsky aj. Zkus si někdy přečíst mykologický článek v nějakém románském jazyku bez překladače...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Asi nejlepší dřevomilkařské fórum..., 20.09.2015 21:10, Zdeno(m), (O přírodě)

Kolik řečí znáš...Moji vnuci se zeťem umí plynně německy, dcera je vysokoškolskou učitelkou angličtiny, no a co já? Jakž takž rusky a slovensky...Pak že neumím dva světové jazyky...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Asi nejlepší dřevomilkařské fórum..., 21.09.2015 08:55, Joska(m), (O přírodě)

Bez znalosti AJ se neobejde? A bez znalosti ČJ ano? Stačí jen místní nářečí?

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Asi nejlepší dřevomilkařské fórum..., 21.09.2015 14:49, Zdeno(m), (O přírodě)

Jak již delší dobu vidíš a čteš: Ano...

Re: Re: Asi nejlepší dřevomilkařské fórum..., 20.09.2015 20:30, Tori(m), (O přírodě)

Chorchee koukám používá Mendeley - spokojenost? Zkoušels i jiný reference manager?

Re: Re: Re: Asi nejlepší dřevomilkařské fórum..., 21.09.2015 00:05, chorcheee(m), (O přírodě)

Tak Patrik je zřejmě génius a vůl současně - stejně jako já . Mimochodem, souhlasíte, že velcí lidé musí být prakticky vždy rozporuplní? Vždy je musí okolí současně milovat, nechápat i nenávidět? Že šedý, průměrný, umírněný... člověk nemůže být "světatvorný" (ale může být milovaný, to každopádně, to nepopírám)?

Tori> Mendeley jsem zavedl kvůli skriptům, které píšeme s bývalou kolegyní z CzechGlobe (nyní je docentkou na ČZU). Můžeme tak sdílet reference, ale také naše texty, soubory, obrázky...protože Mendeley nahrává vše na web disk. Takže člověk má přístup k celému svému (pro skupinu sdílenému) obsahu a může pohodově pracovat i jinde, než na svém počítači. Před asi 4 lety jsem si stáhnul nějaký crack k EndNote a učil se s ním. Pak mi přestal nějak korektně fungovat (dobře mi tak, nemám používat kradené programy . Nyní jsem mile překvapen, jak je Mendeley intuitivní a ve verzi, která mi plně postačuje i zcela zadarmo...

Re: Re: Re: Re: Asi nejlepší dřevomilkařské fórum..., 21.09.2015 06:57, Tori(m), (O přírodě)

Tak to jo, při spolupráci na dálku je to určitě fajn. Já hledala jen něco lokálního, čím bych si udělala přehled v té hromadě stažených článků a jakékoli ukládání na síťová úložiště, do cloudu apod. nemám moc ráda, takže mi zatím zcela vyhovuje Zotero (taky zadara + linuxová verze).

Re: Re: Re: Re: Re: Asi nejlepší dřevomilkařské fórum..., 21.09.2015 14:51, Zdeno(m), (O přírodě)

Akim jazik vaš kmen mluvila?


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30