O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Místo mykologické lupy..., 19.09.2015 16:37, chorcheee(m), (O přírodě)

Tak když jste tak dobří, dám vám ještě jeden chyták. Tohoto "choroše" z paty stromu na výstavě nevěděli, tak jsem jim ho určil. Tak jsem zvědav, zda se tady shodneme .

Ale je pravdou, že okem na něm nebylo nic vidět, takže jsem vyfotografoval na maximakro a až z těchto fotografií jsem k tomu zaujal stanovisko...

Re: Místo mykologické lupy..., 19.09.2015 16:37, chorcheee(m), (O přírodě)

Re: Re: Místo mykologické lupy..., 19.09.2015 17:13, alesjirsa(m), (O přírodě)

Já nemám tušení.

Re: Re: Re: Místo mykologické lupy..., 19.09.2015 19:09, chorcheee(m), (O přírodě)

Ani Patrik,basset, b.gun, Yohaness?

Re: Re: Re: Re: Místo mykologické lupy..., 19.09.2015 19:09, chorcheee(m), (O přírodě)

No a Tori, na tu jsem zapomenul a ta by to zrovna mohla dát...

Re: Re: Místo mykologické lupy..., 19.09.2015 19:44, Tori(m), (O přírodě)

Je-li slovo "choroš" v uvozovkách, beru to jako nápovědu, že o choroš vlastně vůbec nejde. Masenka poduškovitá (příp. něco jiného podobného masenkám)?

Re: Re: Re: Místo mykologické lupy..., 19.09.2015 20:22, chorcheee(m), (O přírodě)

Přesněěě, chytrá dívka! Masenku bych viděl citronovou (ta dělá takovéhle souvislé koberce na bázích stromů...

Re: Re: Re: Re: Místo mykologické lupy..., 19.09.2015 21:06, Patrik(m), (O přírodě)

Ta mě vůbec nenapadla, myslel jsem, že ty tečky jsou póry rourek a navíc mě odradilo slovo choroš
Musíš však brát v úvahu, že masenek je v Evropě okolo 70 druhů a jen tam makroskopicky to určit nejde. Takže bych nechal spíše Hypocrea sp., popř. Hypocrea cf. citrina.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30