O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Dřevomilka asi určena, hurá!, 19.09.2015 09:22, chorcheee(m), (Houby)

Dobré ráno, dám něco asi hlavně pro Aleše. Podle fotografií mi, zdá se (přestože takovéto houby se podle nemikro-fotografií určovat nemají), pomohl určit kolega na spřáteleném webu. Zatím nechám bez názvu, ať případně můžete také přemýšlet a třeba navrhnout něco jiného (ať mám hlavu v pejru ).

Re: Dřevomilka asi určena, hurá!, 19.09.2015 13:20, basset(m), (Houby)

Ponoukáš s určením resp. hádáním houby bez toho, aby si uvedl další údaje - typ lesa, na čem houba vyrostla, ...
Musím ovšem na druhou stranu dodat, že ani potom bych se asi do určování "dřevomilek - chorcheovek" zřejmě po hlavě nevrhl, takže ze mne mít hlavu v pejru nebudeš

Ale zkusím - hrotnatečka sladkovonná

Re: Re: Dřevomilka asi určena, hurá!, 19.09.2015 16:39, chorcheee(m), (Houby)

Souhlas (i když na 100%, jak by Kotlaba+Pouzar+Vampola řekli, to as být nemůže). No když já to nenašel, takže k tomu nic nevím. Někdo to přinesl na výstavu a ani s ním jsem přímo nemluvil...

Re: Dřevomilka asi určena, hurá!, 19.09.2015 09:22, chorcheee(m), (Houby)

Re: Dřevomilka asi určena, hurá!, 19.09.2015 09:22, chorcheee(m), (Houby)

Re: Dřevomilka asi určena, hurá!, 19.09.2015 09:22, chorcheee(m), (Houby)

Jen mi přijdou ty fotografie po zmenšení nějaké rozmazané, omlouvám se. Asi to nějak neumím!

Re: Re: Dřevomilka asi určena, hurá!, 19.09.2015 16:14, alesjirsa(m), (Houby)

Asi nějaká hrotnatečka (černavá ?).

Re: Re: Re: Dřevomilka asi určena, hurá!, 19.09.2015 16:23, chorcheee(m), (Houby)

Herdek, vy jste dobří! Dal bych spíše sladkovonnou i když je lze asi rozlišit jen mikroskopicky...


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30