O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Zvědavost .., 18.09.2015 16:47, Pavla, (O přírodě)

když se Petras pídil, kdo sbírá lištičky, vzpomněla jsem si, že jsem se Vás taky chtěla na něco zeptat. Před 2 týdny jsem našla hubku a původně si myslela na lištičku, kterou, mmch rovněž jako většina z Vás, nesbírám. JENŽE poté se zde objevily fotky hlívy olivové a já začala váhat, zda ta moje „lištička“ není taky náhodou právě tato jedovatá hlíva. Mate mě to, že všude zmiňují její růst spíš v menších trsech, kdežto ta moje vyrůstala z pařízku jako úplný sirotek.

Re: Zvědavost .., 18.09.2015 18:03, petras, (O přírodě)

Asi je to ona

Re: Zvědavost .., 18.09.2015 16:47, Pavla, (O přírodě)

A jen pro zajímavost – v knize Dřevní houby R. Sochy a A. Víta autoři uvádějí, že ... cituji: Hlívovník olivový byl dlouho zařazován mezi pravé hlívy (Pleurotus), později byl ale přeřazen do rodu Omphalotus. V některých houbařských atlasech je proto hlívovník olivový uváděn jako hlíva olivová. (konec citace) Ovšem jestli já našla lištičku nebo hlívovník, to v knize nepíšou. ;) Nevěděl by někdo z Vás zkušenějších? Díky

Re: Re: Zvědavost .., 18.09.2015 16:48, alesjirsa(m), (O přírodě)

Lištička pomerančová.

Re: Re: Re: Zvědavost .., 18.09.2015 18:46, Pavla, (O přírodě)

Díky moc, kluci. Já čím těch hub znám víc, tím jsem nejistější. Zrovínka předpřipravuji svého prvního "kuchyňského" sírovce v životě. Jestli se mi povede a dotáhnu to zítra dle receptu Aleše Víta na kari se smetanou k jedlosti, máte u mě dvě první virtuální porce s 5 knedlama.

Re: Re: Re: Re: Zvědavost .., 18.09.2015 18:57, petras, (O přírodě)

Bez... kdysi jsem to dělal,nebylo to špatné,ale jsou chutnější houby.

Re: Re: Re: Re: Re: Zvědavost .., 18.09.2015 19:06, Pavla, (O přírodě)

Virtuálně to zblajzneš, nekaž mi radost.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zvědavost .., 18.09.2015 19:09, petras, (O přírodě)

Jo,to dám i po bramborovém salátu se smaženou treskou.

Re: Re: Re: Re: Zvědavost .., 18.09.2015 20:02, Fanda, (O přírodě)

Tam kde se dá 33 procentní smetana, ja všechno dobrý.

Re: Re: Zvědavost .., 18.09.2015 19:22, Zdeno(m), (O přírodě)

Neboj, hlíva olivová to není, na tu má copyright Rumcajzov...

Re: Re: Re: Zvědavost .., 18.09.2015 19:44, Zdeno(m), (O přírodě)

A protože opakování je matka moudrosti, jeden obrázek z mého bohatého archivu téhle krasavice, tedy hlívy olivové...


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30