O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Toulavé boty ze soboty, 02.09.2015 21:31, Pavla, (O přírodě)

mě stejně jako Vev donesly k penízovce širokolupenné

Re: Toulavé boty ze soboty, 02.09.2015 21:31, Pavla, (O přírodě)

i štítovce. Byla jsem na sebe celkem pyšná, protože se mi zdálo, že jsem obě houby dokázala určit hned v lese, přičemž štítovku jsem identifikovala právě díky narůžovělým lupenům. Takže pokud zde někdo zkušený upřesní, kterak na rozlišení těchto dvou druhů, bylo by to fajn.

Re: Re: Toulavé boty ze soboty, 03.09.2015 18:56, Hanýžka(m), (O přírodě)

Štítovka, pokud tam byly jen ty jehličnany, tak Pouzarova. Proč tě otrávily křehutky? Konečně na trávníku něco ozdobného, já bych jásala.

Re: Re: Re: Toulavé boty ze soboty, 03.09.2015 22:29, Pavla, (O přírodě)

Díky Hanýžko, ano, jen jehličnany. Jinak ... křehutky mě vůbec neotrávily, spíš mě "otrávila" vlastní neschopnost, že jsem tak dlouho nemohla přijít na jejich určení, víš? Ale místní kluci jsou frajeři a hned hodili lano. ;)

Re: Toulavé boty ze soboty, 02.09.2015 21:31, Pavla, (O přírodě)

A teď z čeho jsem „votrávená“ a pestřec za to nemůže. ;)

Re: Toulavé boty ze soboty, 02.09.2015 21:31, Pavla, (O přírodě)

Viníkem jsou tyto houbičky, které rostly uprostřed vísky na udržovaném trávníku.

Re: Re: Toulavé boty ze soboty, 02.09.2015 21:55, Patrik(m), (O přírodě)

Definuj prosím pojem víska. Nemělo to být něco inačího?

Re: Re: Re: Toulavé boty ze soboty, 02.09.2015 22:00, Pavla, (O přírodě)

Malenovice (doupřesním, že "vískou" zde byla myšlena "menší ves", čímž se v žádném případě nechci dotknout obyvatelů obce Malenovice)

Re: Re: Re: Re: Toulavé boty ze soboty, 03.09.2015 16:58, Patrik(m), (O přírodě)

Dík, to jsi mě teda pomohla, nahradit jeden cizí pojem druhým...

Re: Re: Re: Re: Re: Toulavé boty ze soboty, 03.09.2015 17:19, Pavla, (O přírodě)

Patriku, sedej na lopatu. Co Vás to v těch školách dneska učí? Velká klec je velká klec, menší klec je klícka. No a stejně tak velká ves je velká ves a menší ves je víska. A protože jsem chtěla nastínit, že jsem Vámi určené křehutky sametové nenašla v lese, ale až na zpáteční cestě uprostřed vesnice, která není zas až tak velká, použila jsem slovo „víska“. Jasné? ;)
Mi jen není jasné, pokud jsou ty houbičky jedlé a rostly uprostřed vísky, že je ještě nikdo nesež... bral.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Toulavé boty ze soboty, 03.09.2015 18:29, Zdeno(m), (O přírodě)

No ony příliš ke konzumaci nelákají a mykofobové takové prašivky obcházejí uctivým obloukem...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Toulavé boty ze soboty, 03.09.2015 18:53, Joska(m), (O přírodě)

Patrikův problém je v tom, že ustrnul v místním nářečí a pořád si nechce připustit, že svět je trochu větší než ten jejich dvorek. Proto má neustále problém s gramatikou a je schopný okolí přesvědčovat o tom, že všichni (nejen učitelé) jsou ti hloupí, kteří jeho nářečí neberou.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Toulavé boty ze soboty, 03.09.2015 19:54, Patrik(m), (O přírodě)


Už to tedy konečně chápu, slovo vesnice už jsem si dávno našel, že je dědina, jenom jsem nevěděl, co je to ves a víska
Přesně jak zdeno říká, lidi nejsou hloupý a nechcou se otrávit, řídí se jednoduše heslem, co neznám, nesbírám...
To já si nemyslím, ale možná, že to podvědomě dávám najevo

Re: Toulavé boty ze soboty, 02.09.2015 21:31, Pavla, (O přírodě)

Z atlasů už šilhám, pořád plavu mezi hnojníky, pečárkami, penízovkami, všechno mi už splývá v jedno ...

Re: Toulavé boty ze soboty, 02.09.2015 21:31, Pavla, (O přírodě)

... a jediné, co vím, je, že vlastně nic nevím. Nevěděli byste?

Re: Re: Toulavé boty ze soboty, 02.09.2015 21:41, chorcheee(m), (O přírodě)

Myslím křehutka čili pláčivka sametová (Lacrymaria lacrymabunda)

Re: Re: Re: Toulavé boty ze soboty, 02.09.2015 21:45, Patrik(m), (O přírodě)

Já ji znám pod jménem křehutka sametová, je to ona...

Re: Re: Re: Re: Toulavé boty ze soboty, 02.09.2015 21:56, Zdeno(m), (O přírodě)

Právě přišedší Zdeno schvaluje...

Re: Re: Re: Toulavé boty ze soboty, 02.09.2015 21:52, Pavla, (O přírodě)

Díky za bleskovou reakci, kluci. Jdu se na to hned mrknout. Ne že bych Vám nevěřila, ale znáte to - důvěřuj, ale ... děkuji ;)

Re: Toulavé boty ze soboty, 02.09.2015 21:31, Pavla, (O přírodě)

A toto berte jako fór (nestrkejte mě do polepšovny, prosííím) – taky jsem si chtěla jednou zkusit úplněk ... akurát, že z jedoucího vlaku ... ;)

Re: Re: Toulavé boty ze soboty, 03.09.2015 01:13, Véna, (O přírodě)

Pavlo, pěkné

Re: Re: Toulavé boty ze soboty, 03.09.2015 05:00, Honzík(m), (O přírodě)

...oceán bouří a moře hojnosti tam vidím.Nemůžu najít kráter Kepler...

Re: Re: Re: Toulavé boty ze soboty, 03.09.2015 13:56, gazela(m), (O přírodě)

Honzíku, obdiv tvým očím
Pavlo, taky jsem to zkoušela, došla jsem k podobnému výsledku. Pro záběry úplňku asi bude potřeba napsat Ježíškovi o jiný foťák Fotka je ale zajímavá...

Re: Re: Re: Re: Toulavé boty ze soboty, 03.09.2015 15:47, Pavla, (O přírodě)

Díky gazel, díky Véno. Honzi, pokud ale vidíš oceán bouří, tak musíš vidět i Aristarcha, no a pokud vidíš Aristarcha, tak Kepler je hnedle vedle. Vidíš? ... No tak vidíš!

Re: Re: Re: Re: Re: Toulavé boty ze soboty, 03.09.2015 18:28, Honzík(m), (O přírodě)

...na,tak vidíš,...nevidim!Ale znám pána co takhle nějak maluje...


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30