O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Bochovsko a Evropsky významná lokalita Bečovské lesní rybníky, 29.07.2015 09:02, Martin(m), (O přírodě)

Nejdříve začnu sympatickým silně ohroženým skokanem ostronosým z bochovska....

Re: Bochovsko a Evropsky významná lokalita Bečovské lesní rybníky, 29.07.2015 09:02, Martin(m), (O přírodě)

...tedy jižního úpatí Doupovských hor, konkrétně z VKP (významný krajinný prvek)Mokřady za Silničním rybníkem....

Re: Bochovsko a Evropsky významná lokalita Bečovské lesní rybníky, 29.07.2015 09:02, Martin(m), (O přírodě)

...krom něj zde rostla třeba letos (stejně jako ostatní druhy hub) vzácná křehutka Candoleova...

Re: Bochovsko a Evropsky významná lokalita Bečovské lesní rybníky, 29.07.2015 09:02, Martin(m), (O přírodě)

...a červenoseznamový pcháč bezlodyžný.

Re: Bochovsko a Evropsky významná lokalita Bečovské lesní rybníky, 29.07.2015 09:02, Martin(m), (O přírodě)

Nedaleko i pcháč obecný, není vzácný, ale je dost fotogenický a pichlavý.

Re: Re: Bochovsko a Evropsky významná lokalita Bečovské lesní rybníky, 29.07.2015 12:30, Kraken(m), (O přírodě)

Nedávno jsem vyfotil tenhle pcháč. Nějak se mi nedaří dohledat jeho jméno. Obrázky jsem našel, ale všude je napsáno jen bodlák...

Re: Re: Re: Bochovsko a Evropsky významná lokalita Bečovské lesní rybníky, 29.07.2015 12:34, alesjirsa(m), (O přírodě)

To bude asi štětka lesní.

Re: Re: Re: Bochovsko a Evropsky významná lokalita Bečovské lesní rybníky, 29.07.2015 14:55, Véna, (O přírodě)

Je to určitě štětka lesní.

Re: Re: Re: Re: Bochovsko a Evropsky významná lokalita Bečovské lesní rybníky, 29.07.2015 15:00, Véna, (O přírodě)

Takhle jí určitě znáš.

Re: Re: Re: Re: Re: Bochovsko a Evropsky významná lokalita Bečovské lesní rybníky, 29.07.2015 23:58, Kraken(m), (O přírodě)

Jasně že znám. Ale ne jménem. (teď už jo) A dokonce jsem zjistil, že se s ní dá léčit kromě jiného i borelióza! Když jsem do prohlížeče napsal pcháč a vybral obrázky, našel jsem jí mezi nimi. A když jsem na některý kliknul, pokaždé tam bylo napsáno jen bodlák!

Re: Re: Re: Re: Re: Bochovsko a Evropsky významná lokalita Bečovské lesní rybníky, 30.07.2015 09:04, gazela(m), (O přírodě)

Taky s dovolením přidám jeden snímek z Liberecka. Na svých cestách potkáváme stejné nebo podobné objekty

Re: Re: Re: Re: Bochovsko a Evropsky významná lokalita Bečovské lesní rybníky, 29.07.2015 15:21, chorcheee(m), (O přírodě)

Takže i jiná čeleď než bodlák. Tohle je příbuzný spíš kozlíku a salátu polníček...

Re: Bochovsko a Evropsky významná lokalita Bečovské lesní rybníky, 29.07.2015 09:02, Martin(m), (O přírodě)

Pak jsem se přesunul k vesničce Přílezy, kde jsem v loňském roce našel kukmák bělovlnný...

Re: Bochovsko a Evropsky významná lokalita Bečovské lesní rybníky, 29.07.2015 09:02, Martin(m), (O přírodě)

...a byl tam! Ne příliš fotogenický, ale velký...

Re: Bochovsko a Evropsky významná lokalita Bečovské lesní rybníky, 29.07.2015 09:02, Martin(m), (O přírodě)

...a evidentně letos už asi 4. plodnice...

Re: Bochovsko a Evropsky významná lokalita Bečovské lesní rybníky, 29.07.2015 09:02, Martin(m), (O přírodě)

...ten javor ještě chvilku vydrží, tak snad ne poslední.

Re: Bochovsko a Evropsky významná lokalita Bečovské lesní rybníky, 29.07.2015 09:02, Martin(m), (O přírodě)

No a pak přesun k EVL Bečovské lesní rybníky, ...

Re: Bochovsko a Evropsky významná lokalita Bečovské lesní rybníky, 29.07.2015 09:02, Martin(m), (O přírodě)

...kde je zrovna v plném květu masožravá bublinatka....

Re: Bochovsko a Evropsky významná lokalita Bečovské lesní rybníky, 29.07.2015 09:02, Martin(m), (O přírodě)

...zřejmě některý z větších druhů.

Re: Bochovsko a Evropsky významná lokalita Bečovské lesní rybníky, 29.07.2015 09:02, Martin(m), (O přírodě)

A na závěr můj oblíbený ohniváček celíkový. Hub bylo pomálu, ale přece: muchomůrka šedivka, růžovka, červená, pošvatka plavá, holubinka smrdutá (agg.), kolčaví, vrhavka, hlínožlutá a prudká, klouzek kravský, suchohřib žlutomasý a nějaké špičky. Jinak sucho, vláha se pod stromy moc nedostane. Slavkovský les a okolí (cca 600 - 650 m.n.m.).

Re: Re: Bochovsko a Evropsky významná lokalita Bečovské lesní rybníky, 29.07.2015 09:27, Zdeno(m), (O přírodě)

Něco o telepatii. Před chvílí jsem si na Tebe vzpomněl, když v televizi běžel šot o výročí Vincenta va Gogha. Moderátorka jméno četla "chocha..." To nemá k Chochelovi daleko, nicht wahr...Pro nezasvěcené podotýkám, že Martin také maluje a stylově mi jeho tvorba přijde dost podobně...Jinak hodnotný příspěvek, klouzek kravský tuším ještě letos nebyl...

Re: Re: Re: Bochovsko a Evropsky významná lokalita Bečovské lesní rybníky, 29.07.2015 11:23, Honzík(m), (O přírodě)

...hezký.Je dobrý když se někam vyrazí a je na co se dívat...

Re: Re: Re: Re: Bochovsko a Evropsky významná lokalita Bečovské lesní rybníky, 29.07.2015 11:50, Martin(m), (O přírodě)

...mě osobně baví koukat i na pavučinu nebo na list se mšicemi... to je relativní, ale všude se něco najde...

Re: Re: Bochovsko a Evropsky významná lokalita Bečovské lesní rybníky, 29.07.2015 11:30, Véna, (O přírodě)

Moc pěkné.

Re: Re: Bochovsko a Evropsky významná lokalita Bečovské lesní rybníky, 29.07.2015 12:12, Kraken(m), (O přírodě)

Pěkná reportáž! Škoda, že kukmák už nebyl v nejlepší formě. Ale je to macek!


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30