O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

z dovči, 22.07.2015 20:11, Tori(m), (O přírodě)

Ahojte, za 12 dnů dovči jsme kromě chorošů a nějakého pavučince potkaly jen tuhle potvoru, na kterou jsem si už dlouho brousila zuby, a pak už jen nějaké mrňaté potvory (určování nechávám na dlouhé zimní večery). Lokalita je na Chebsku, hned vedle dálnice do Německa, takže předpokládám zavlečení buď z našeho, nebo něm. vnitrozemí. I když podle AOPK jsou i nějaké nálezy z Ašského výběžku, tak asi tam květnatec není tak úplně neznámý.

Re: z dovči, 22.07.2015 20:51, ahasver, (O přírodě)

Hezká potvůrka i fotka

Re: z dovči, 22.07.2015 20:52, alesjirsa(m), (O přírodě)

Zatím jsem s ním neměl tu čest.

Re: Re: z dovči, 23.07.2015 16:53, MACEK, (O přírodě)

Paráda. Na Drahanské vrchovině nemí pro tento druh klima.

Re: Re: Re: z dovči, 23.07.2015 17:43, Tori(m), (O přírodě)

Podle té mapky na AOPK byl i nález cca z okolí Bystřice n/Pernštejnem, což taky není zrovna nížina. Někde okolo hlavních tahů a dálnic by se možná poštěstilo. (ale jen tipuju, nemám o něm nic načteno)

Re: z dovči, 22.07.2015 21:57, Tori(m), (O přírodě)

Jelikož se mi už konečně nevypíná ntb z přehřátí, tak ještě pár dovolenkových fotek. Lišaj paví oko (jestli jsem správně určila), sedící na trávě nad nějakou studánkou pod vrcholem Smrk (v Jizerkách). Nevím, jestli tykadla/radary má skládací, nebo o ně někde přišel, vypadal trochu sešle.

Re: z dovči, 22.07.2015 22:07, Tori(m), (O přírodě)

A dva mechy z Jáchymova, kde s přestávkami pršelo celé dopoledne, takže místo na Klínovec jsme šly jen na oběd a zpátky na bus.

Re: Re: z dovči, 23.07.2015 01:20, Kraken(m), (O přírodě)

Kdy jsi na té dovolené byla? Je to pár km od nás a tady pršelo, ani už nepamatuju, kdy...
Chtěl jsem ti sem ten Klínovec dát alespoň na fotce, když jste tam nebyly, ale zjistil jsem, že mám jen samé zimní fotky. Aktuální jen tuhle, focenou až z Andělské hory.

Re: Re: Re: z dovči, 23.07.2015 01:42, Tori(m), (O přírodě)

Pěkná náladovka, díky. Vysílač vypadá dost podobně jako Zelená hora u Chebu. Před týdnem, 14.7. Bylo to celé dopoledne, vždycky na chvilu skoro přestalo a pak zase začlo. Po obědě začalo lézt slunce, tak asi odpoledne bylo zase slunečno, předpokládam.
... ale když to tak porovnávám, ten déšť byl nakonec pořád ještě lepší než dnešních 30° v deset večer (už jsme zpátky na Moravě).

Re: z dovči, 22.07.2015 23:18, vlk(m), (O přírodě)

...moc hezké...tiše závidím...


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30