O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Sváteční dny, sváteční houby..., 25.12.2014 20:09, Zdeno(m), (O přírodě)

Možná Jindra přemýšlí, co chtěl básník formulací a floskulí "červená je taky dobrá" říci...Ale jak ho znám, je empatický a předvídavý...

Re: Sváteční dny, sváteční houby..., 25.12.2014 20:09, Zdeno(m), (O přírodě)

Hod, nehod, dopoledne jsem vyrazil do přírody...

Re: Sváteční dny, sváteční houby..., 25.12.2014 20:09, Zdeno(m), (O přírodě)

Ohnivci jména našich jižních sousedů povyrostly zcela viditelně...

Re: Sváteční dny, sváteční houby..., 25.12.2014 20:09, Zdeno(m), (O přírodě)

Docela u nás prší, takže jsem ani nemusel doplńovat do přírodních červených nádržek provozní kapaliny...

Re: Sváteční dny, sváteční houby..., 25.12.2014 20:09, Zdeno(m), (O přírodě)

No, jak vidno, hračička není jen Henry...

Re: Sváteční dny, sváteční houby..., 25.12.2014 20:09, Zdeno(m), (O přírodě)

Tož pokoukejte a také se porozhlédněte po vašich lokalitách než začněe mrznout...Ledový kouzelník ve mně se pod vlivem předpovědí počasí rychle probouzí...

Re: Re: Sváteční dny, sváteční houby..., 25.12.2014 20:43, basset(m), (O přírodě)

.. to je určitě placená reklama firmě Marimex Jenom takový malý rozdílný detail - Marimex má většinu bazenů v modré barvě. V tom případě to bude nějaká nová produktová řada

Re: Re: Re: Sváteční dny, sváteční houby..., 25.12.2014 22:03, Zdeno(m), (O přírodě)

To víš, každé euro pro důchodce dobré a stačilo podotknout, že modrá je i tráva a hned kreativci nastartovali...

Re: Sváteční dny, sváteční houby..., 25.12.2014 20:09, Zdeno(m), (O přírodě)

Ale ještě zústanu ve skupenství kapalném a očekávám pregnantní bryologickou determinaci od chorcheeeeeeého...

Re: Re: Sváteční dny, sváteční houby..., 25.12.2014 20:11, chorcheee(m), (O přírodě)

Je to měřík rodu Plagiomnium. Má jednoduše zubaté okraje lístků...

Re: Re: Re: Sváteční dny, sváteční houby..., 25.12.2014 22:07, Zdeno(m), (O přírodě)

No vida, nejblíže znám miřík, to je celer...Předevčírem jsem ho krájel do bramborového salátu...Bez něho je salát poloviční.... Díky za určení, často měřík fotím, protože na něm drží kapky velmi adhezně...

Re: Re: Re: Re: Sváteční dny, sváteční houby..., 26.12.2014 11:38, Patrik(m), (O přírodě)

Překrásné ohnivce, asi se budu muset smířit s tím, že u nás v okolí je nenajdu...holt, dva akátové stromy na kraji lesa asi pro výskyt této houby nestačí


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30