O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Kolem Myslivny (Nový lískovec - Kohoutovice, Brno) II., 12.11.2014 14:44, chorcheee(m), (O přírodě)

Buďte pozdraveni!
Dnes dám pařezníka obecného (Panellus stipticus). Nedávno jsme tu měli pařezníka pozdního, který je nevšední, veliký a prý jedlý. Proto se někdy řadí do samostatného rodu (Sarcomyxa serotina).
Pařezník obecný by asi nikdo nejedl, ale je to taky pěkná dřevohoubička, což?

Zajímavostí je, že jeho plodnice jsou poikilohydrické, což znamená, že při vyschnutí či mrazové dehydrataci neumírají, nýbrž upadají do anabiózy a po navlhčení opět ožívají.

Re: Kolem Myslivny (Nový lískovec - Kohoutovice, Brno) II., 12.11.2014 14:44, chorcheee(m), (O přírodě)

vidíte ta schovaná miminka?

Re: Re: Kolem Myslivny (Nový lískovec - Kohoutovice, Brno) II., 12.11.2014 18:50, Honzík(m), (O přírodě)

...hele ,Chorchee...já tam skoro nic miminkovskýho nevidim(nejdřív jsem to považoval za světlý fleky)...Ještě stále používáš ten divnej systém "zmenšování fotek"?

Re: Re: Re: Kolem Myslivny (Nový lískovec - Kohoutovice, Brno) II., 12.11.2014 21:03, chorcheee(m), (O přírodě)

No, ten váš

Re: Re: Re: Re: Kolem Myslivny (Nový lískovec - Kohoutovice, Brno) II., 12.11.2014 21:20, Honzík(m), (O přírodě)

...ten "neznám".Já dávám v zoneru "uložit JPEG pto WEB" a velikost 260kB(pri větší velikosti mi to nechce fungovat,mám z toho fotokuku dost objemný data).Nikdy mi to barevně neblblo,jo...ještě tam mam nastavených 92procent a zaškrtlý optimalizovaný kódování...Víc se o to nestarám

Re: Re: Re: Re: Re: Kolem Myslivny (Nový lískovec - Kohoutovice, Brno) II., 12.11.2014 21:55, Honzík(m), (O přírodě)

...když už jsem měl je blbý tak to bylo vždycky mezi židlí a ...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kolem Myslivny (Nový Lískovec - Kohoutovice, Brno) II., 12.11.2014 22:00, chorcheee(m), (O přírodě)

"Váš systém" zmenšování jsem měl na mysli, automatem na tomto serveru. Ale, jo, asi bych to mohl dělat lépe. Zoner zatím nepoužívám...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kolem Myslivny (Nový Lískovec - Kohoutovice, Brno) II., 12.11.2014 22:13, Honzík(m), (O přírodě)

...tož já vystupuju a jdu hajat,ráno mam brzké vstávání

Re: Re: Re: Re: Kolem Myslivny (Nový lískovec - Kohoutovice, Brno) II., 12.11.2014 21:58, Zdeno(m), (O přírodě)

Čí váš? Můj teda ne...

Re: Kolem Myslivny (Nový lískovec - Kohoutovice, Brno) II., 12.11.2014 14:44, chorcheee(m), (O přírodě)

Zespodu...

Re: Kolem Myslivny (Nový lískovec - Kohoutovice, Brno) II., 12.11.2014 14:44, chorcheee(m), (O přírodě)

starší kolonie - klobouky se někdy stávají až rozeklané či laločnaté

Re: Re: Kolem Myslivny (Nový lískovec - Kohoutovice, Brno) II., 12.11.2014 17:42, Zdeno(m), (O přírodě)

Tady mi připomíná spíše hlívu hnízdovitou, ty barvy...

Re: Re: Re: Kolem Myslivny (Nový lískovec - Kohoutovice, Brno) II., 12.11.2014 21:15, chorcheee(m), (O přírodě)

Zde jsem poněkud bezradný. Barvy mi vytýkáte už poněkolikáté. Asi mám snížený barvocit, neb mě to nepřijde nijak hrozné, ale zkusím poladit barevné nastavení Fujiny. Dál už s barvami záměrně nic nedělám, ale při úpravě jasu, kontrastu a křivky ve třech pásmech (Highlights, midtoness, shadows) to většinou dopadne na nepřirozenou saturaci...

Re: Re: Re: Kolem Myslivny (Nový lískovec - Kohoutovice, Brno) II., 12.11.2014 22:15, Joska(m), (O přírodě)

Sorry, chorcheee, já vím, že moc kecám, ale co třeba tyhle barvy?

Re: Re: Re: Re: Kolem Myslivny (Nový lískovec - Kohoutovice, Brno) II., 12.11.2014 22:57, chorcheee(m), (O přírodě)

Děkuji, to vypadá přirozeněji...

Re: Kolem Myslivny (Nový lískovec - Kohoutovice, Brno) II., 12.11.2014 14:44, chorcheee(m), (O přírodě)

A pokud by vás zajímalo, kdo všechny ty krásné tvary hub vyrábí, tady jsem našel "made in" štítek .

Re: Re: Kolem Myslivny (Nový lískovec - Kohoutovice, Brno) II., 12.11.2014 17:35, Zdeno(m), (O přírodě)

Jó, Kuřim je Kuřim...

Re: Kolem Myslivny (Nový lískovec - Kohoutovice, Brno) II., 12.11.2014 14:44, chorcheee(m), (O přírodě)

A rozloučím se pozůstatky hostiny asi veverek.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30