O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

kukmák, 04.11.2014 12:04, Yohaness(m), (O přírodě)

Vzácný kukmák příživný - Volvariella surrecta, který roste na stmělkách mlženkách. Takto vypadal před 14ti dny...

Re: kukmák, 04.11.2014 12:04, Yohaness(m), (O přírodě)

...takto nyní. Moc nepovyrostl, že? Jinak kriticky ohrožený druh (CR) z červeného seznamu. Díky nálezci Honzovi Herčíkovi jsem mohl tuto úžasnou houbu spatřit.

Re: Re: kukmák, 04.11.2014 15:28, Honzík(m), (O přírodě)

...kam na to pořád chodíš...

Re: Re: Re: kukmák, 04.11.2014 16:08, vevanek, (O přírodě)

Les asi pozná, že vstoupil Yohaness, a tak mu předkládá jen samé vzácnosti

Re: Re: Re: Re: kukmák, 04.11.2014 16:27, Joska(m), (O přírodě)

Kdepááák! Je to mnohem a mnohem jednodušší. Yohaness vstoupí do lesa a brouci se můžou přetrhnout, aby ho provedli nebo mu přinesli výpalné.

Re: Re: Re: Re: Re: kukmák, 04.11.2014 16:35, Pavla, (O přírodě)

Smím se zeptat, zda-li Johaness vstupuje normálka i do brazilských lesů, kde mu místní napadení mravenci zombíci stojí modelem? Nad tou fotkou (viz níže) mi upadla čelist Jinak příživník kukmák rovněž "WOW" ...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: kukmák, 05.11.2014 00:16, Yohaness(m), (O přírodě)

Vstupuji "normálka" do různých lesů. Tropické pralesy nejsou vyjímkou, doma mám několik takhle napadených a mrtvých mravenců pro kolegu, co se těmito houbami zabývá. Jako entomolog na takových místech většinou musím zavírat mykologické oči, jinak bych se zbláznil a z původně ento expedice by se rázem stala myko. A to fakt nejde...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kukmák, 05.11.2014 00:20, Yohaness(m), (O přírodě)

Snad tedy jen fotka - kolega Standa právě našel zajímavou hadovku - Indonésie, ostrov Lombok.

Re: Re: kukmák, 04.11.2014 17:48, vlk(m), (O přírodě)

...dobrý...omrknu Strmělky, které zůstaly tady u nás...


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30