O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Prosím zdejší mykologickou skupinu o potvrzení jedlých bedlí, 05.09.2014 16:02, LenkaF, (O přírodě)

Dobrý den,

prosím o potvrzení zda se jedná o jedlé bedly. Některé mne překvalipy že nebyly moc vysoké a nohy byly úzké. Dvojitý prstenec měly všechny a je pravda že některé zůstaly ze spod klobouku bílé-čisté a některé ,,zrůžověly" a to i ty s velkým kloboukem!
Prosím tedy, zda se dá takto z fotek které přikládám zjistit, budu moc vděčná a předem děkuji a přeji hodně štěstí při sběru. Lenka

Re: Prosím zdejší mykologickou skupinu o potvrzení jedlých bedlí, 05.09.2014 16:02, LenkaF, (O přírodě)

Dobrý den,

prosím o potvrzení zda se jedná o jedlé bedly. Některé mne překvalipy že nebyly moc vysoké a nohy byly úzké. Dvojitý prstenec měly všechny a je pravda že některé zůstaly ze spod klobouku bílé-čisté a některé ,,zrůžověly" a to i ty s velkým kloboukem!
Prosím tedy, zda se dá takto z fotek které přikládám zjistit, budu moc vděčná a předem děkuji a přeji hodně štěstí při sběru. Lenka

Re: Prosím zdejší mykologickou skupinu o potvrzení jedlých bedlí, 05.09.2014 16:02, LenkaF, (O přírodě)

Re: Re: Prosím zdejší mykologickou skupinu o potvrzení jedlých bedlí, 05.09.2014 17:26, Patrik(m), (O přírodě)

Vidím tam Bedly vysoké, ty jsou jedlé - ty některé, co ,,zrůžověly" jsou buď bedly červenající (výborné jedlé), ale v případě, že jste je sbíraly na travnatých nelesních stanovištích a dužnina červenala, nebo byla v těch odstínech, tak jde nejspíše o jedovaté bedly zahradní.

Re: Prosím zdejší mykologickou skupinu o potvrzení jedlých bedlí, 05.09.2014 23:31, LenkaF, (O přírodě)

Děkuji moc za odpověď a také za existenci těchto stránek :-)

Koukala jsem na ten typ bedly červenající a údajně se nejí ani tato a tak to zkoušet nebudu. Nejsem odborník a beru to vážně tak v rámci svých jater a jater rodinných příslušníků je spracovávat nebudu. Stejně tak dodržuji nesbírání babek .. Děkuji za odpověď a držte mi palce ať dopadne dobře osmažení těch bedel vysokých a ať nám není blbě


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30