O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Neznama houba z Vysociny, 09.08.2014 13:20, TOSA_INU, (O přírodě)

Dobry den, nasla jsem zvlastni houbu na Vysocine, 8 cm vysoka, tezka, puvodne barva klobouku hnedofialova, po utrzeni limetove zlutozelena, totez na rezu po rozkrojeni. Vune houbova, troche do kysela. Poradite o co by mohlo jit??? Dekuji

Re: Neznama houba z Vysociny, 09.08.2014 13:20, TOSA_INU, (O přírodě)

Re: Neznama houba z Vysociny, 09.08.2014 13:20, TOSA_INU, (O přírodě)

Re: Re: Neznama houba z Vysociny, 09.08.2014 17:35, mh, (O přírodě)

Proč to trháte, když nevíte, co to je???

Re: Re: Neznama houba z Vysociny, 09.08.2014 17:41, mh, (O přírodě)

Vypadá to jako stročkovec kyjovitý, kriticky ohrožený druh...

Re: Re: Re: Neznama houba z Vysociny, 09.08.2014 17:43, Zdeno(m), (O přírodě)

Díky mh, přesně tak jsem to vyhodnotil, asi je plodnice napadena další houbou a malformovaná...

Re: Re: Re: Re: Neznama houba z Vysociny, 09.08.2014 17:46, Zdeno(m), (O přírodě)

Opět se zastanu nálezce...Jistě neměl v úmyslu ničit chráněnou houbu (pokud je to opravdu stročkovec...). jistě by nám asi stačil snímek na lokalitě, ale...

Re: Re: Re: Re: Re: Neznama houba z Vysociny, 09.08.2014 18:10, Honzík(m), (O přírodě)

...se taky zastanu,většina lidí ani neví že nějaký chráněný houby existujou, takže první co je napadne tak utrhnout a někomu ukázat...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Neznama houba z Vysociny, 09.08.2014 18:59, vevanek, (O přírodě)

Já se musím TOSA INU taky zastat. Ne každý nosí do lesa foťák nebo má mobil s foťákem. Je vidět, že to fotili až doma.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Neznama houba z Vysociny, 09.08.2014 21:05, mh, (O přírodě)

Vážení zastánci, dovolil jsem si pouze se zeptat, proč kdosi trhá neznámou houbu v lese, nese ji domů, fotí, upravuje, vkládá sem a ptá se, co to je... Chce ji sežrat? Vám to přijde normální? Mi tedy ne.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Neznama houba z Vysociny, 09.08.2014 21:30, basset(m), (O přírodě)

A jaká by tedy byla Tvoje varianta. Utíkat domů pro foťák a znovu de lesa? Nebo někomu vyprávět, že jsem viděl v lese houbu a chtěl bych vědět, co to je? Prohledat atlasy na webu a hledat, co to je? Půjde se v pondělí zeptat do mykologické poradny a tam to někomu bude vyprávět, co viděl? Tuto houbu by dokonce na webu ani nenašel, protože ten obrázek neodpovídá žádné. Víš určitě, že našel jenom jednu plodnici a ostatní tam nenechal? Netuším, z čeho si vyvodil, že jí chce sežrat?
Je pravda, že většina lidí, kteří chodí do lesa jsou houbožrouti a o nějakých chráněných houbách nemá ani tušení. V televizi ukazují a vyprávějí, že rostou, tak vyrazí. Dnes jsem viděl v lese desítky "hořčáků" otočených hore nohama.
Ten, kdo sem vložil tu fotku, si doopravdy dal tu práci - odnesl domů, nafotil, fotku upravil, vložil a zeptal se. TŘEBA někdo další příště se sem na web podívá a TŘEBA najde to, co viděl v lese. TŘEBA.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Neznama houba z Vysociny, 09.08.2014 21:57, Zdeno(m), (O přírodě)

Ovšem s mnohem větší pravděpodobností, kdyby tomu tak nebylo...I tohle je součást tříbení názorů, které si tady mnozí přečtou a budou se orientovat v zásadách sběru, košer postupech. Vskutku si nedělejme iluze o vyspělosti nejen amatérů, ale ani běžných kolegů, místních uživatelů...Hon na čarodějnice je ovšem přesně to, čemu bych rád předešel...


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30