O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

První pokus, 14.06.2014 20:10, vevanek, (O přírodě)

...ráda bych sem občas vložila fotku, pokud budu mít pocit, že se mi trochu povedla

Re: První pokus, 14.06.2014 20:15, vevanek, (O přírodě)

... zkusila jsem vyfotit pazderek hnědý

Re: Re: První pokus, 14.06.2014 20:18, Zdeno(m), (O přírodě)

Jó, důstojný vstup. Tyhle malé potvory se fotí blbě...

Re: Re: Re: První pokus, 14.06.2014 20:19, Zdeno(m), (O přírodě)

A samozřejmě Tě vítám, přijď pobejt trvale...

Re: Re: Re: Re: První pokus, 14.06.2014 20:22, Patrik(m), (O přírodě)

Povedly se povedly, bych řekl, že blbě se nefotí, ale je docela těžké vymyslet z jakého úhlu je zabrat, aby se fotka povedla

Re: Re: Re: Re: Re: První pokus, 14.06.2014 20:35, Zdeno(m), (O přírodě)

No vo tom je ta složitost. Taky v limitech mašinky. Když si nastavím na canonu clonu 32 a čas mi vyjde třeba 10 sekund, vytvořím samospouští a na stativu jinou fotku než kompaktem z ruky v auto režimu časem jedna desetina s clonou 4...Platí samozřejmě jen pro nepohyblivé objekty. Jak prý říkal Švejk, nejlépe se fotí nádraží, protože se nehejbá...A třeba drobné houbičky se i při mírném větříku pěkně třesou...S tím se musí počítat, vyhneme se pak zdánlivě nevysvětlitelným zklamáním...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: První pokus, 14.06.2014 20:48, Patrik(m), (O přírodě)

Ano to je pravda, a jedinou věcí, kterou do teď nedokážu vyfotit je drobná špička listová na listu osiky na kraji lesa, co se týče toho auto režimu, ten bych Vevankovi nedoporučoval, když má prý foťák řady powershot, tak to by se ji určitě jednodušeji fotilo na režim TV (pokud ho tam má a jestli fotí z ruky), tam se dají jednoduše nastavit časy, ale problém zas je, že čím menší čas, tím tmavší fotka (nevím jak je to u těch vaších foťáků) ale mě se zdá, že s tím nic nenadělám - když je teda pod mrakem, můžu fotit max. s časem 1/80 s, míň bych už měl tmavší fotku, ale i tak to stačí.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: První pokus, 14.06.2014 21:41, Zdeno(m), (O přírodě)

Vevanek má Olympus SZ-14, takže žádný powershot, ten je od canonu...

Re: Re: První pokus, 14.06.2014 21:54, vlk(m), (O přírodě)

...pěkně jsi ten Pazdérek cvakla...gratuluji...

Re: Re: První pokus, 15.06.2014 00:01, basset(m), (O přírodě)

.. jak píše Vlk, parádní pazdérek

Re: První pokus, 15.06.2014 06:49, vevanek, (O přírodě)

Děkuji všem za pochvalu, moc si toho od vás cením.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30