O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Dovolená s Kájinkou na Houbodárné Šumavě, 02.08.2012 22:45, Forrest Run(m), (O přírodě)

Vždycky, když někdo zase začne plkat svoje "moudra" o tom, jak net vymejvá mozky a kazí (nejen)mládež, tak si vzpomeňte na tohle:
Na Damyku jsem četl článek o dřevožijňákovi a utkvěla mi v paměti jeho (doposud nevyjasněná) vazba na Hnědáka Schweinitzova...tuším, že to byla poznámka pod čarou od Mišáka Mikšíka, Jethra nebo od Hanze Kramoliše, alias Baby Jagy.....o pár dní později jsem si na onen článek v lese(když jsem narazil na skupinu postarších(už tmavě hnědejch a zasychajících) hnědáků a dvojice podezřele plstnatejch a zažloutlejch, podvinutejch "podborováků";-) vzpoměl a ejhle, byl to opravdu dřevožijňák!:-)
Tuhle příhodu jsem dával k lepšímu právě když jsme s Kájinkou a naší laskavou hostitelkou Maruškou trávili první hodiny v Klatovských hvozdech....doslova o pár minut později mě Kája zavolala k tomuhle Fešákovi...byl to doslova obr...na vejšku měl 12-15cm a šířku klóbrcu odhaduju tak na 8cm....máme i foto s přiloženou desetikačkou.

Re: Dovolená s Kájinkou na Houbodárné Šumavě, 02.08.2012 22:45, Forrest Run(m), (O přírodě)

Detail.....zaujala mě i jeho květinově-ovocně-pryskyřičná vůně pokožky klóbrcu, má ji i exikát!:-)

Re: Dovolená s Kájinkou na Houbodárné Šumavě, 02.08.2012 22:45, Forrest Run(m), (O přírodě)

První ž řady Šumafskejch borováčků!:-)

Re: Dovolená s Kájinkou na Houbodárné Šumavě, 02.08.2012 22:45, Forrest Run(m), (O přírodě)

Pro srovnání foto s brablencem!;-)

Re: Dovolená s Kájinkou na Houbodárné Šumavě, 02.08.2012 22:45, Forrest Run(m), (O přírodě)

....a prstíkem Káji!:-)

Re: Dovolená s Kájinkou na Houbodárné Šumavě, 02.08.2012 22:45, Forrest Run(m), (O přírodě)

Fstavač....Terinka nebo někdo jinej ho určo určí!:-)
Předem děkuju!:-)

Re: Dovolená s Kájinkou na Houbodárné Šumavě, 02.08.2012 22:45, Forrest Run(m), (O přírodě)

Detail květu....

Re: Dovolená s Kájinkou na Houbodárné Šumavě, 02.08.2012 22:45, Forrest Run(m), (O přírodě)

A tady první z řady našich trofejních úlofků!:-)
Kájinka je vysmátá jak lečo s morafskou klobásou!:-)
Ty dva MegaJanky, co třímá, stejně tak i toho na stole našla sama!
Skoro jednou tolik(hlavně praváčci, kozárci a podborováčci) nám toho zbylo v kufru auta...ještě, že jsme to darovali a tímpádem jsme to nemuseli celý zpracovávat!:-)

Re: Dovolená s Kájinkou na Houbodárné Šumavě, 02.08.2012 22:45, Forrest Run(m), (O přírodě)

Soutěžní kvíz: Kdepak je to foceno?;-)....nápověda....je odtud jeden z dílů "Ano, Šéfe!":-)

Re: Dovolená s Kájinkou na Houbodárné Šumavě, 02.08.2012 22:45, Forrest Run(m), (O přírodě)

Pro potěch oka: Habiby.....

Re: Dovolená s Kájinkou na Houbodárné Šumavě, 02.08.2012 22:45, Forrest Run(m), (O přírodě)

Ikaruse.....

Re: Dovolená s Kájinkou na Houbodárné Šumavě, 02.08.2012 22:45, Forrest Run(m), (O přírodě)

A hlavně pro Vlčáka!:-)

Re: Re: Dovolená s Kájinkou na Houbodárné Šumavě, 05.08.2012 21:45, kápo(m), (O přírodě)

To mušela bejt parádička...


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30