O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

"Pískoviště", 05.05.2014 01:02, b.gun(m), (O přírodě)

Včera návštěva hroudy písku, zda se od poslední inspekce neudálo něco zajímavého.
Pomalu začínají růst zdejší řasnatky...

Re: "Pískoviště", 05.05.2014 01:02, b.gun(m), (O přírodě)

Také drobné hrobenky se již objevily...

Re: Re: "Pískoviště", 05.05.2014 19:32, Patrik(m), (O přírodě)

Bezva, zajímavý nález
Jé jamkaté už rostou, to abych si zašel do lázní, snad už budou i hadovky, minulý rok se mi moc fotky nezdařily

Re: Re: Re: "Pískoviště", 05.05.2014 21:36, Joska(m), (O přírodě)

A proč vlastně říkáš "moc"?

Re: "Pískoviště", 05.05.2014 01:02, b.gun(m), (O přírodě)

Poté, co se mi podařilo nohou nezvratně inzultovat vzácnější druh chřapáče, musel jsem vzít zavděk jiným, běžným...

Re: "Pískoviště", 05.05.2014 01:02, b.gun(m), (O přírodě)

A to vše za bedlivého dohledu místních pískorypek.

Re: Re: "Pískoviště", 05.05.2014 10:03, samotářka, (O přírodě)

Samozřejmě mne zaujala tvoje fotka samotářské včely a přemýšlím, co je to za druh. Měla ta včela hnízdo uprostřed volného terénu, a nebo někde pod skalním převisem nebo pod zdí na místě, kde neprší?
Na mojí fotce je pelonoska hluchavková ve skulině ve zdi.

Re: Re: Re: "Pískoviště", 05.05.2014 10:09, samotářka, (O přírodě)

Tady pelonoska hluchavková vcelku. Je to obtížně fotografovatelný druh. Pohybují se strašně rychle, mají nenápadnou barvu, a fotila jsem je na zastíněné zdi.
Nevím, zda je na tvojí fotce pelonoska nebo něco jiného. Každopádně pelonoska hluchavková si buduje hnízdečka jen tam, kam neprší.

Re: Re: Re: Re: "Pískoviště", 05.05.2014 19:30, Patrik(m), (O přírodě)

Úžasné, zajímavý nález včely

Re: Re: Re: "Pískoviště", 05.05.2014 20:17, b.gun(m), (O přírodě)

Ahoj, nejsem odborník na včely, ale když jsem před časem pátral po tom, co by to mohlo být za druh, jako nejpravděpodobnější mi vycházela pískorypka vrbová (Andrena vaga).
Jsou zhruba do 1,5 cm velké, hruď mají velmi hustě chlupatou šedavými chlupy, dosti chlupaté jsou i na čele, zadeček mají černý, skoro lysý. Vyhrabávají si nory na pláccích a otevřených prostranstvích mezi stromy v čistém písku, v místech s minimálním podrostem, sem tam pár stébel trávy. Jinak stromy na lokalitě rostou všechny možné, ale v lemu a u mokřadu uprostřed jsou hojně zastoupené vrby.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30